Усещането да целунеш човека, когото обичаш?
В днешно време като че ли всичко се върти около секса и момичетата и момчетата още от началото на пубертета започват да се вълнуват от него и да го практикуват. Сякаш това става прекалено бързо и моментите с целувката и нежността остават малко на заден план. За мен именно целувката е най-силният израз на любовта и предполагам изключително красив миг.
Тъй като целувката с любим човек е нещо, което никога не ми се е случвало, не спирам да се питам - какво е усещането? Според много хора целувката е нещо специално, от което ти се струва, че по тялото ти протича ток. Но пък не е ли така, само ако е с човек, когото обичаш? Ако е някоя случайна целувка на някой купон, едва ли е същото? Да не говорим, че самата целувка като изпълнение ми се струва нещо страшно трудно. Като гледам примерно навъсената кариерка в магазина, не мога да си представя, че и тя се е целувала, че е обичала и е била обичана, че си е казвала нежни думи с някого, а всъщност най-вероятно го е правила. Особено се притеснявам от целувката с език и слюнката, която се отделя, когато човек не е наясно с нещата, може да изпадне в неловка ситуация.
Та който иска да сподели, предварително мерси - имали ли сте страхове как ще сте справите с целувката, как ги преодоляхте, какво е усещането да целунеш някого?

Коментари

1.   Моята първа и единствена засега целувка не беше желана от мен. Момчето ме обичаше, аз постоянно му казвах, че не бива да очаква нищо от мен, но... сякаш не ме чуваше. Веднъж настоя да поговорим и както си стояхме, внезапно ме целуна. Аз се дръпнах, но той опита пак, накрая трябваше да го блъсна, за да престане. Така опропасти мечтите, които като всяко момиче имах за първата целувка. Исках тя да бъде искрена, споделена с взаимна любов и копнеж, а ето какво стана. Дано вие имате късмет.

2.   Уффффф. Съжалявам, но не можах да излимисля нищо, с което да съм полезна на подобен въпрос! Какво зна1ение има НИЕ как усещаме целувката, като ние не сме ТИ!??? Целувай се и ще разбереш! И това кой мислел или не мислел за секс си е тчхна работа. Ти си мисли, за каквото искаш, но нр питай дебилни въпроси. Все едно да попиташ "кака се усеща, когато с еяде солено", Еми НЯМА отговор! Ядеш сол и РАЗБИРАШ какво е солено.

3.   Ще ти отговоря така - ако си към 30 и с няколко връзки зад гърба си, ако знаеш какво е обич и любов и си силно влюбен/а - космическо е! Направо извънземно! Все едно се телепортирате в друга вселена, в друга реалност! Душата пее, сетивата са наситени... личността се разтваря, деперсонализира. Чудиш се човек ли си още и как си могъл/а до сега да живееш без това?

Обаче в някаква много по-ранна възраст и без опит - не очаквай чудеса. Нещата са още недоразвити, има притеснения и какво ли още не... Може да е вълнуващо, но едва ли ще е ИСТИНСКОТО, което ти описах по-горе. Всъщност - то не може да се постигне с всеки, а само с малцина, може би и с един, точно определен човек...

Пожелавам ти от все сърце един ден да изживееш такава целувка! Всъщност - дали ще е целувка, дали ще е секс, няма почти никакво значение - това са незначителни подробност, по-скоро са символи или "котвички"... Важни са близостта, единението, съпричастието...

Не се старай и напъвай умишлено да преживееш подобно състояние на всяка цена - то ще се случи тогава, когато най-малко го очакваш, и никога - ако го преследваш.

4.   Разбира се, че целувката с човека, който обичаш е различна, вълнуваща, изпепеляваща, страстна... от целувката с случаен човек. Или с човек, който харесваш. Ако целунеш човек, който мн харесваш, ще изпиташ вълнение и страст, но не й любов. Има огромна разлика между любовта и страстта.

5.   Това е все едно да обясниш на слепец по рождение какво представлява жълтия цвят. Трябва да се изпита.

6.   Аз моята първа целувка я изживях като бях на 17. Не броя бързите допирания на устните при играта на шише и няколко такива с един тип от даскалото ми. Едно ще ти кажа- не съжалявам, че съм чакала толкова дълго. Ако започна да пиша какво усещах докато траеше тя, ще се получи цял роман. Просто трябва да се изпита, иначе не може да се опише една истинска целувка.
Страхотно е, че осъзнаваш, че сексът не е най- важното на тоя свят. Разбира се, не мисля че двете могат да се сравняват, просто са прекалено различни като усещания, но наистина нежността се е позагубила покрай цялата сексмания.
Пожелавам ти ако все още не си се целувала, да намериш някое момче, което да те обича и да те разцелува така, че краката да ти омекнат. ;)

7.   за мен целувката е по-хубава от секса понякога дори. дълбоката страстна целувка, с която казваш 'обичам те, твоя съм'. една целувка може да ти покаже всичко, което искаш да знаеш. обожавам да се целувам.

8.   Целувката, с човек когото обичаш е нещо много по - голямо и различно от всички други целувки. Първата ми целувка беше, с човек, в който (мислех) че съм влюбена. След нея не мигнах цяла нощ, втори човек - пак не мигнах и така известно време това се повтаряше.

Но когато намерих човека, който наистина обичам и когато се целунахме, нея нощ спах като бебе.

Явно вътрешно съм усещала, че това не са правилните хора и всичко в мен е знаело това.. ;)

9.   Здравей, аз съм на 15 и първата си целувка я изживях преди 2 месеца, мисля. :D
Та моментът беше ама наистина романтичен, и към него изпитвах чувства. И тей де така се случи че една вечер трябваше да преспя някъде, имах проблеми със семейството и не можех да се прибера и отидох у тях (той живее сам) и аз кво да правя помолих го да остана. Той разбира се ме прие, ходихме на кино вечерта, ядохме, пяхме, лигавихме се и прочие
Ама накрая така се развиха нещата.. няма да обяснявам с подробности ама бяхме в едно легло и се гушкахмеее :D
И накрая оня ми вика - Целувала ли си се? - и аз - Ми не, не съм.
- Искаш ли да те науча? - И сещате се кво следва после. :D
Беше бахти тъмното и не го виждах къде е и само по едно време усещам как се приближава някъде отгоре към мене и му чувствах само устните :D
Беше супер хипер гига странно, в момента не помня точно усещането, т. е нали как съм усетила устните му, но помня емоциите които се надигаха в мен.
Да целунеш човека който обичаш... отвътре усещах хем страх, притесненост, но и щастие. Като ме гушкаше си спомнях като малка как мама.. Бог да я прости ме гушкаше и ми казваше колко ме обичка.
Абе на всеки пожелавам да изживее един такъв момент в живота си, красиво е, самото чувство.
И се отвращавам от днешното поколение дет мисли само за секс и не се сещат за ей тия малки моменти на щастие.
Късмет хора!

10.   Моята първа целувка, с любим за мен човек беше, когато бях на 18. Една от последните летни вечери, на един купон в Слънчев бряг. След няколко водки, задръжките ми паднаха и му се обясних в любов (а бях влюбена в него от 3 месеца) и го нацелувах (facepalm) На другия ден ме беше срам да го погледна, но когато се видяхме той ми се усмихна и ме гушна силно. Боже... толкова беше красиво :) Тази чиста невинна любов :) Неопетнена <3