Не съм щастлива в тази връзка
Здравейте на всички тук, сам да споделя това което ми тежи толкова време. Дълго мислех преди да се обарна за съвет но накрая реших, че няма какво да губя.

Историята ми е следната с приятелят ми сме заедно вече почти година, имаме много силна и красива любов, знам че ме обича, но напоследък го хващам в лъжи, пише си със други жени в чата и тн. Веднъж, когато се скарахме не издържах и му казах всичко тои се извини обеща да се промени, но уви всичко си е по старо му, вече незнам дали ваобще си заслужава този човек. Просто не искам такава връзка и не спирам да мисля, че някъде там има момче, което ще ме кара да се чуствам обичана и щастлива. Какво да правя обичам го, но не сам щастлива в тази връзка.

Коментари

1.   Мила, не му мисли много...
Сама казваш "Обичам го, но не съм щастлива в тази връзка".

Ами бъди щастлива без тази връзка. А да обичаш някого, така или иначе не означава да имаш физическа близост със някого.

Аз лично съм чувала няколко приказки по този повод, но ще ти напиша само една, пък дано ти помогне да вземеш правилното решение.
" Ако обичаш някого, пусни го да си върви. Ако и той те обича, ще се върне...."

Успех!

2.   Съветвам те да си търсиш щастието. Тази ти връзка и без друго е обречена в зародиш, защо да хабиш време и нерви? Сама го осъзнаваш чудесно, затова действай! Може и да понаболява в началото, но колкото по - дълго търпиш, толкова по - зле.
Късмет и любов ти желая!
Чили

3.   Понеже съм попадала в този капан - общуването с други хора в Скайп, зная колко трудно е да се откъснеш напълно от него. Не става въпрос за свалки. Опознаването на други хора, споделяне на интереси или дори проблеми, желанието да бъдеш харесван, са присъщи на нормалните хора. Това не е лошо. Лошо става, когато този вид общуване измести на заден план реалния живот, общуването с хората, които наистина са близки, загрижени и обичащи, както е при теб. Не съм привърженик на поставянето на ултиматуми, но има моменти, когато нещата толкова са излезли извън контрол, че само с тях могат да се спрат.

Не зная какво да те посъветвам. Може би да не бързаш да се отказваш от връзката си, а да помислиш как да я съживиш малко (принципно говоря, не зная как е при вас), да потърсиш начин да запълниш нуждата на приятеля ти от такъв вид общуване. Да излизате по-често, да се срещате с приятели, да имате контакти с нови хора.

4.   Няма какво да мислиш.Поставяй личното си щастие над всичко друго!
Щом не си щастлива просто го напусни.Млада си и имаш много варианти.Няма смисъл да седиш с човек като него.

5.   Номер 1, много хубава поговорка. Бях я забравила, ще гледам да си я припомням по- често, защото е много вярна :)

6.   Благодаря на всички за ценните съвети, искам да се обърна по специално към номер 3. Пробвала сам да говорим на темите за които е разговарял с тях, тоест за секс, но не се получи всичко продължи иначе тази сутрин сложих край.

7.   Номер 3 съм.
Радвам се, че си взела решение и си го изпълнила. Желая ти повече късмет в следващата ти връзка.