Не мога да разбера...
Абе не мога да разбера аз ли правя някъде грешка или момичето до мен е твърде мнително и ревниво до непоносимост...

Ето какво искам да споделя... мъж съм на 29, но от от три години се виждаме с едно момиче с претенции нещата да са сериозни. Връзката е доста трудна, защото се получи така че в по голямята си част е от разстояние, но емоцията безспорно я има и до сего съумяваме да я съхраним и да сме щастливи...

Обаче момичето му влялезе нещо в главата и започна да ме разпитва, че била любопитна за бившите ми гаджета... аз съм на принципа миналото е минало забравено и не ми се обясняваше, обаче много взе да врънка, та рекох какво пък нямам тайни разказах...

После нашата отишла на работа и взела, че отворила фейсбука. Знае че имам профил там, който мноого рядко ползвам щото не съм му фен, но досега не го беше виждала. Взела че видяла в контактите ми една от въпрасните бивши... добавен е много отдавна а с момичето бившето не поддържам комуникация почти 10 години, а профилът го добавих веднъж в едно от редките си влизания преди няколко месеца, защото имаше покана от същото като го възпрех единствено като вече далечен познат/е в крайна сметка не се знае кой каква работа може да ти свърши ако ти се наложи някога нещо, но и дума да не става за връщане към стари авантюри и т.н./.

След като го добавих отново ИЗОБЩО ни съм говорил ни см писал, ни съм търсил, ни ме интересува. Възприемам я като далечен познат. Нооо спаред маето момиче не е така и има афера не съм бил приключил историята не щяла да е части от триъгълници и един много люд тричасов скандал... направо ме изтощи...

А като се умори отново ме захапа колко много приятелки съм имал как съм си общувал с тях как съм слушал тях ,а не нея... че имам имам от студентските години колежки приятели бяхме в една компания и се имаме...и толкоз...ама не вярва и не ще да повярва говоря на стената.

Историята не се случва за пръв път и не мога да разбера аз ли правя грешка като провокирам несъзнателно ревност, /защото изобщо тези не ги възприемам като опасност за връзката си/ или друг прави грешката...
Но пък не искавм да се отказвам от връзки и контакти, само защото се караме и защото както казах те не биха могли да ми се отразят негативно на връзката и да ме отклонят по никакъв начин.... само че ми гово ри девойчето за раздяла и че съм я предал духовно, което е нелепо... а не приема доводи...как да постъпя... не искамм да се раздяляме, но вече се изтормозих. Моля за съвет

Коментари

1.   Според мен има два варианта- или се е изморила от връзката ви и търси лесен начин и причина да се разделите (защото на моменти така звучи), или просто е ревнива. Ти я познаваш, опитай се да разбереш кое от двете е, да потърсиш признаци на отчуждаване от нейна страна, дали те обича толкова силно. Ако те обича, и е ревнива- наистина се опитай без скандали да и обясниш, че няма нищо такова, влез пред нея във фейсбук ако трябва, да и покажеш, че не си си писал. Ако тя започне скандал, и кажи, че я обичаш, и не искаш да се карате, а да се разберете като зрели хора.

Всичко става с нежност, от личен опит ти казвам, че когато аз много съм ревнувала, ми е трябвало точно такова отношение, за да разбера, че на човека до мен му пука. А обикновено в тези случаи обектът на ревност се изнервя и става груб, което влошава нещата. Надявам се да има полза от съвета ми! Късмет

2.   Според мен ти изневерява тайно и просто се опитва да прехвърли нейната вина на теб като демонстрира патологична ревност.Гените могат да бъдат изключително подли същества.
Ако пак ти нарави сцена,просто се махни от нея без да й продумаш,дори не й се обаждай да видиш после как ще ти се извинява.

3.   Ти сам казваш,че през повечето време е необходимо да поддържате връзката си от разстояние. Тя може би просто се тревожи да не се отдалечите един от друг,не е лесна такава връзка. За мен също прекалява,но един човек е в състояние да се вкара в такива филми... Както каза номер 1,просто бъди нежен и търпелив и не го вземай присърце,не се оправдавай и не обяснявай,няма причина за това. Остави я да ти каже какво я тревожи и ? обясни каква е истината,но не се опитвай да я обеждаваш в нея,ако иска да ти вярва... ако ли пък не,връзка не се гради на недоверие. Пожелавам ти много успех и търпение...

Поздрави, Мила

4.   Ревност и краста не се лекуват, тази ще ти вгорчи живота. Познавам такива семейства, да не ти описвам на какви сцени ставах свидетел. Няма оправяне, пич. Събереш ли се с такава, забрави за приятели и компании - ще се мъкне навсякъде с теб, а ако идеш някъде без нея, после душа да ти е яка.

5.   Тя е като мен:) Ще ти кажа как разсъждаваме "болните мозъци (както ме наричат приятелите ми).Някъде мнооого дълбоко в себе си тя изпитва един може би неосъзнат страх от отхвърляне, вижда заплаха във всичко, просто явно я е страх, че ще те загуби (аз съм така). Има някои минали неща, които не винаги са забравени, или по скоро за теб са, но тя не го възприема по този начин.

Прав си за едно обаче, миналото си е минало.Просто тя има нужда да го чуе от теб открито.Кажи й ,че държиш на нея и,че тая ревност само може да обърка нещата.Моя приятел(който е на твойте години) в такъв случай ми казва "Ок, значи не ми вярваш, щом е така си намери някой дето заслужава повече доверие"-Тогава аз се сдухвам и млъквам и не се обаждам в следващите няколко месеца:)

6.   Изневерява ти 100%

7.   Номер 2, дали да не вземе и да и набие няколко шамара, защото според тебе му изневерява?
Какво вкарваш човека в излишни филми. Обича го момичето, не го вижда всеки ден и го ревнува. Някои хора са такива и това не може да се промени лесно.
Авторе, доказвай и по- силно любовта си. Номер 1 ти е дала добър съвет. Успех.

Ale

8.   Oт автора: второто съм го прилагал работи ама не е приятно, още повече и аз съм го прилагал от инат не защото съм желал така. а до първия коментар-ами и аз се изнервям на трудно успявам да обясня...почвам гладко гладко обаче като не ме слуша започвам да набирам постепенно и накрая избухвам

9.   Мацката просто е неуверена и се чувства адски несигурна във връзката си с теб. Категорично не съм съгласна, че ти изневерява. Нямаше да те дебне така и да страда, и да иска очни ставки и подробни отчети-кой, къде, как и защо. В кофти ситуация си-дразнещо е и те товари ненужно с негативи тази нейна пуста ревност. Писнало ти е да се обясняваш. Тя все рови за някакви улики, за да те разобличи. Сляпа и глуха е за всичко останало. РЕВНУВА-това е. А лек за това почти няма. Ще те задуши накрая и ще й обърнеш един широк гръб. Моят съвет е да проведете обстойно един дълъг и сериозен разговор, без скандали и обвинения. Постави ултимативно нещата-или ще има свобода и взаимно доверие или.. Ели

10.   Да, трудно е да не се изнервиш от такава ситуация, наистина. Но в крайна сметка- ако ти пука достатъчно за човека, намери сили. Ако мислиш, че си заслужава. Разстоянието отчуждава много- пак от личен опит го казвам, затова една такава връзка трябва да се разнообразява често, и 2мата човека в нея трябва да се чувстват обичани. Може би и липсва внимание, не знам. Споделяй с нея повече за ежедневието си, бъди весел и усмихнат, дори тя да се опитва да ти вгорчи живота с ревността си. Ревността се лекува- но с много търпение и честност! Затова, не я лъжи за нищо, защото от там започва всичко- хваща те в дребна безсмислена лъжа и почва да си мисли "Боже мой, щом ме лъже за това, кой знае за какво още". И всичко започва да се трупа бавно, тя се вманиачава,и така. Ако я обичаш, бъди внимателен.
Номер 1

11.   Oт автора: последно ми се каза, че трябвалло да се откажа от контактите си и да съм въведял хигиена на нередните си такива...абе прииска ми се да бъда доста груб но се въздържах...кои казвам контакти да въведа хигиена питам нежно...мълчание цупене и рев колко е неразбрана...иде ми да си взема шапката, но не искам три години да бъдат пропиляни ей така още повече че въпреки сценит е по някога сме имали не едно и две прекрасни изживявания, последното във Варна само преди няколко дни, още съм привързан към нея. и си я обичам..а пък и скоро ще има рожден ден голям подарък няма що да се разделяме за простотии...но пък никак не ми се нрави да ми дават тон в живота и да ми казват ще направиш еди какво си, особено когато е излишно, ава НИКАК не ми се нрави, въпрос на чест...идеи?

12.   Aз съм момиче-не изневерявам на приятеля си с който съм от 8 години-но съм адски ревнива-ревнувам от всичко.такъв човек съм.много съм мнителна и изпитвам такова чувство и към приятелите си...смисъл-собственическо-това са моите приятели,моето гадже..въпреки че приятелят ми ме взема навсякъде със себе си кажи речи,пак съм такава-до човека си е.а сега кой на кого изневерява и има ли такова нещо-никой не знае-аз ти казвам за себе си-аз съм такава-ровя се навсякъде-държа да съм навсякъде и да знам всичко!

13.   Истината е много проста - приятелката ти е болезнено ревнива и затова прави тези сценки. Някой каза, че ти изневерявала и т.н. Не го вярвам. Ако ти изневеряваше щеше да е мирна и кротка и по-ниска от тревата. А ревнивият мъж/жена търси повод във всичко -от телефонни номера в тефтерчето, до контакти в скайпа и другаде. Ще ти рови в джобовете и ще те проверява докато сте заедно. Ти сам решаваш дали я обичаш и дали искаш да си с нея. Аз също съм много ревнива, но се опитвам да се контролирам и да не го показвам. Знам, че е вредно чувство, но от него отърване няма.

14.   Жена съм, но се опитвам се да се поставя в твоята ситуация. Мога да дам свежа идея, която на мнозина няма да се понрави, НО тя е вдъхновена от максината, че любовта иска жертви. Аз, ако много обичам човека и за нищо на света не искам да го изгубя, бих постъпила по следния начин: понеже ясно обясни мотивите, с които си запазил връзка с бивши гаджета и настоящи приятели/ки, няма да ги премахна от профила си. Аргументите са ти логични и съвсем неутрални. Но, за да докажа, че нямам скрита умисъл и напълно се доверявам на любимия човек, ще му дам зелена светлина и пълен достъп до профила ми. Като го провери 100-200 пъти и не види нищо смущаващо, ще и писне, ще се успокои, но най-важното, ще се почувства част от твоя най-интимен свят. Това няма да остане неоценено, повярвай ми.

По принцип нямам навика да инвазирам личното пространство на любимия, но ми е някак тъжно като виждам как старателно въвежда пароли навсякъсе, сякаш съм някой враг-шпионин. Ако нямаш какво да криеш и от какво да се срамуваш, цялата тази потайност е излишна и определено спомага за изстиване на междуличностните отношения. Така и да не си ревнив започваш да подозираш...

P.S. Имах един, който в определен периода се криеше много ожесточено - скайпове, фейсбук, мобилен и т.н. И познай...хванах го, че кръшка яко :) Ако си чист, не се страхувай да се разкриеш, усещането е извисяващо духа.

Успех!

15.   Aвтора: уффф тя съвсем невинно веднъж ме помоли да и покажа моя скайп ама при все че няма какво да крия г разтълкувах като липса на доверие и тогава и от инат казах че няма какво толкова да показвам...а то е така ама пусти инат...ми нормално има момичета в скайпа дали има или няма нещо тя ще почне да подозира без да помисли за реалните факти, после квото да обясняваш върви доказвай че нямаш сестра като ти кажат че сестрати е курва.... и мене взе да ме гони параноята както виждате и аз не съм лесен ама май съм си намерил майстора:)

16.   Отговори си на въпроса как ще живееш с тази сериозна връзка при непрекъснати отчети /кой ти пише, с кого излизащ, кой ти звъни/.

17.   Олеее, ужас аз съм същата като твойто момиче, ровя деноношно , само едно искам да ти кажа, 100% няма кой и как да ни разбере, аз вече дори и не търся разбиране, защото знам колко е глупаво и детинско всичко, което правя , но като ме тормози от вътре и това ме изяжда. Аз съм с него от 2 години, преди 3 месеца се омъжих за него , а сега съм бременна в 4месец - е няма спирка. Постоянно въпроси коя ти е най - голямата любов, за колко си плакал в колко си се вричал и.т.н , деноношно сънувам всички на който е галил ръцете и завивал крачетата, няма как да се оправдая пред вас на 27 години съм, имам претенциите, че съм хубава и успяла , но въпреки това се чувствам изключително несигорна в себе си първо в последствие и в него. Боли ме, че е обичал и други не знам дали ги в обичал повече от мен това ме побърква, разпитвам го дори със снимков материал, и той накрая не издържи разкаже ми всичко и гледай какво става, забравям дори че трябва да мисля за това малко съкровище което е в мен, полудявам от болка и гняв, че не съм му аз в миналото. Това е болестно състояние, но май няма лек, или поне не съм го намерила. Мисля, че не бях полезна със съвет, но просто исках да покажа, че има доста двойки с подобен проблем,. Аз ли съм такава или той ме провокира без да иска под съзнателно, много е потаен прикрит и има много много пъстро минало, което не ми дава мира и не мога да спа да ям и да спра да се ровя. :І(

18.   Приятелко (последното момиче, позволи ми да те нарека така) аз съм мъж на 50, напълно разбирам страданията ти. Минал съм през такъв период в който един от бившите гаджета на приятелката ми ми разказа всичките им интимни подробности и за предните и (доста – двайсетина мъже) връзки и тя после директно и чистосърдено ги разказа и на мен и ми каза АМА ТОВА Е МИНАЛО и отначало беше една рана за мен, но по-късно разбрах и приех, че е права. Може би защото тя е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ПРЯМА И НЯМА НИЩО СКРИТО В НЕЯ и УСЕЩАМ ЛЮБОВТА И. Та това е, щом чакате дете, карай напред и залагай на любовта. Ще го прекрачиш това с времето, ще го забравиш. Би трябвало да го прекрачите заедно с твоя човек, ако и той го казва: Това е минало и държи на теб – всичко е наред.
Ще имаш други ангажименти, това ще остане зад гърба ти.
Всъщност надявам се вече всичко да е наред с бебето. Бог да е с вас.