Влюбен съм в съквартирантката си
Здравейте!
За първи път пиша тук, нуждая се от малко помощ.
Аз съм млад човек, живеещ някъде на Запад.
Реших да си потърся български съквартирант, защото ме налегна носталгия, самота, но да не се отклонявам.
На обявата ми откликна едно момиче. Още първия момент, когато я видях, мина ток през мен.
Все по-прекрасна я намирам, обичам жестовете й, историите, всичко.
Живеем заедно от 3 месеца. Не съм й казал, а наскоро се случи нещо, което много ме измъчва.
Хазяинът ни преди идваше в жилището, само, когато си взимаше наема. Откак се нанесе и това момиче, той идва няколко пъти месечно, остава дори с преспиване.
Виждам го как я зяпа, но жилището си е негово, 'такъв е живота'.
Преди няколко дни се връщам от работа и ги хванах награбени в общото помещение. Тя се затвори в стаята си, той изхвърча през вратата... Не е изневяра, но изпитах огромна болка.
Поисках да говоря с нея. Тя каза, че в един момент той просто е започнал да я 'натиска', а тя не знаела какво да направи, било й за първи път, а после аз съм влязъл.
Каза също, че се срамува от случката и нищо не изпитва към онзи.
Той пък ми се обади в четвъртък и каза, че за уикенда може да пренощува при нас. Аз отвърнах, че няма проблеми, защото ние може да попътуваме и няма да ни има. Той попита и 'и двамата ли'. Отговорих да, след което той замълча и каза, че не е сигурен дали ще се отбие. Е, не дойде.
Сега не знам дали има нещо между тях. Не мога да ги дебна, не знам дали моментът е подходящ да й се разкрия, а ревността ме побърква.
Ще бъда благодарен на някакви насоки, защото съм много объркан от всичко напоследък.

Коментари

1.   Абе човек, хазяина си е хазяин, ти живееш с нея. На момичето сигурно мъж и трябва, затова е поддала. Където и да живееш, това, че и двамата сте българи със сигурност ти е предимство. Как може да живееш с жена, да я искаш, и да си мълчиш? По-добра възможност от тази къде ще намериш? Действай и не се мотай; ти мислиш ли, че тя ще търпи да живее с теб 3 месеца ако не и допадаш?

Не казвам, че е нужно да правиш сълзливо любовно излияние, ако това си представяш. Помисли как ще подходиш, но не оставяй нещата така.

2.   Не може да ревнуваш, като още дори не си се ангажирал. Недей да спиш, като си влюбен, кажи й. В зависимост от отговора ще действаш (действате) нататък.

3.   Ситуацията в случая май е по-скоро "Кой превари, той натовари". Фактът, че момичето не е имало нищо против натискането на хазяина ясно говори, че няма нищо против да е с някого, дори може да има нужда от такъв. Хазяинът явно е взел инициативата, той явно също има интерес, дали от бройката, дали от нещо друго.
Нормално е да се почувстваш така от това, което си видял, неприятно, дори болно е да видиш нещо, което харесваш и желаеш много в чужди ръце. За съжаление обаче, нещата се развиват в полза на по-смелия и инициативния, това е природен закон, тя няма да стой със скръстени ръце и да чака ти да благоволиш да и разкриеш какво таиш към нея. Съвета ми е да действаш, докато можеш.

Venom

4.   Човече, знам, че ще се почувстваш зле, но все ми се струва, че за да се награбва с онзи, без да има чувства, нещо не и чиста работата. Колкото и да я харесваш, по-добре стой на страна от нея. Не я познавам, разбира се, но поне от написаното така ми изглежда.

Колкото до онзи то е ясно, че иска да и вдигне краката и нищо повече.

5.   Да добавя, че понеже си влюбен, не можеш да я видиш в реалната и светлина. Ако питаш мен, не ти трябва такава, колкото и красива и прекрасна да изглежда. Само ядове ще береш после. Ти си знаеш пак, ама...

6.   A ти мислиш ли, че и тя има чувства. Пробвай се кажи и все пак си момче и ти трябва да направиш първата крачка. Кажи и че имаш влечение към нея, не вярвам тя да не откликне ако си и симпатичен. Да пробвай не губиш нищо ако не стане не стане поне ще си се опитал. Успех

7.   Женa съм и некa ти дaм и своето женско мнение.
Aко нa нея не и пукaше зa мнението ти:
1- нямaше дa се зaтвори в стaятa си, a щеше спокойно дa продължи зaнимaнието.
2- нямaше дa ти дaвa обяснения или поне не тези, a щеше нaпрaво дa ти кaже, мaкaр и тaктично, че не е твоя рaботa.
Извод... остaвям нa теб!
Съвет: действaй, докaто( тaкa мисля) имaш шaнс.
Но в никaкъв случaй не се " нaхвърляй", a поговори с нея спокойно, или подготви ромaнтичнa aтмосферa и некa се случи естествено, кaто продължение нa еднa крaсивa/ вълшебнa вечер!

8.   Пич, ти къде живееш, бе?
Какъв е тоя хазяин, който идва да нощува у вас???

И аз живея в западна Европа, и аз съм под наем, но след като подписах договора си за наем, не съм виждал собственичката вече няколко години. Плащам си всеки месец по банков път и това е.
Като наемател ти си "де юре" собственик на жилището, хазяинът или който и да е друг няма право да влиза, освен, ако не го поканиш на гости.
В случай, че хазяинът ти проникне в апартамента без твое разрешение, можеш да подадеш оплакване в полицията - това е все едно, който и да е непознат да ти е влезнал в дома!!!

Айде малко скръцни със зъби и се дръж като мъж. Не мога да ви разбера такива мекушавци, първо се държите като п... ки, а след това се чудите, защо мадамите ви отбягват...