Да паднеш от високо, страшно боли...
Здравейте,
Не знам дали ще ми олекне ако го напиша, но мисля че поне няма да загубя.

Сега съм малко над 30г., но всичко започна когато бях на 21 и се омъжих. Имах мечти за деца и семейство но след 8 години брак нямах нищо. Последва един дълъг и мъчителен развод и мъка която и до днес още ми тежи. Но не за това искам да споделя.

Година, две след това започнах да се възстановявам от депресията. Имах и все още имам всичко. Аз съм красива жена, доста младолика. Имам обожатели от всякави възрасти. Абсолютно съм самостоятелна. Престижна високо заплатена професия, собствено жилище, кола, страхотни родители. Обичам да се забавлявам. Добра съм, дори прекалено чак до наивност. Всеотдайна съм, но и прекалено чуствителна. И на всичко това отгоре се чуствах самотна и нещастна. Имах доста връзки, но аз не бях влюбена само си въобразявах, че не съм сама. Имаше и такива които използваха състоянието ми да се чустват добре. До един ден миналата година, когато най-неочаквано срещнах него.

Беше любов от пръв поглед при това взаимна. След една седмица имах чуството че съм го познавала цял живот. Той беше всичко онова което съм искала и всъщност беше съвсем обикновен. Аз не исках много исках само да се влюбя. Всеки ден се събуждах с мисълта че съм щастлива и не можех да повярвам. Той също ме обичаше, личеше си в очите му в действията му.

Заживяхме заедно при мен. Запознахме се с родителите си, приятели, колеги. Всички много ни се радваха. И моите и неговите са страхотни. Приеха ни като собствени деца, не ни деляха. Запознах се с всички около него и със всички си допаднахме. Беше приказка. Пътувания, забавления...

Междувремено се случи така, че едновремено ни повишиха в службата и т.н. Вярно е, че при него се наложи да отделя повече време на работа, работеше и в къщи, и времето му за мен намаля, но аз го разбирах и не се сърдех. Градяхме планове за бъдещето, решавахме ежедневни проблеми и т.н.В трудни моменти аз бях до него, той беше до мен. Всички си мислеха че може би ще се оженим ... И така до последната секунда. Но както казват хората много добре не е на добре.

Преди около седмица бяхме на семейно тържество ( на неговото семейство ). Всичко мина добре, збавлявахме се или поне аз така си мисля. Нощта беше страхотна. На другия ден станахме (бяхме при неговите родители) и както обикновено той ми направи кафе, поговорихме малко с другите обичайните неша, какво мислим да правим, че ще ремонтираме колата, къде ще ходим другата седмица и т.н. След това си отидохме в къщи. Той започна да си чете книга. Нищо необичайно. В един момент отидох при него просто да го закача за малко. И в този момент той остави книгата и започнаха едни излеяния, че не се чуства добре, че бил истинал към мен и иска да се разделим. Единственото обяснение беше, че не можел да ми отдели достатъчно време, с новата работа, и не можел да ми даде това което искам. И просто стана, събра си багажа и си тръгна. Прибра се при родителите си, които не по-малко от мен са се шокирали.

Не искам да описвам какво ми причини това и изобщо как се чуствам в момента. За един час да ти се обърне живота. Да слезеш от небето, не да паднеш от небето и то без да знаеш защо, без дори да си си го помислял дори. Не си отиде просто един човек, отидоха си мечтите плановете и много дуги хора с които си допаднахме.

Сега се опитвам да се утеша с работа. В онова жилище няма да се върна. Вероятно ще го сменя.

Но ако някой е побадал в подобна ситуация или е бил от другата страна, може ли да даде някакво предположение какво се е случило. Какаво би могло да накара някой, който е бил влюбен (в това съм сигурна) да постъпи така. Дали се е уплашил (той никога не е бил обвързан толкова сериозно) или може би по някакъв начин аз съм го обидила или съм направила нещо което не му е харесвало. Но той никога не е споделял или да ми е направил забележка. Или може би смята че ще му преча в кариерата, въпреки, че и моята работа изискава доста време. Каза, че причината била в него и аз да не се обвинявам, въпреки, че не мисля че е така. Сигурна съм че няма друга жена, поне не и до този момент. Не съм имала подозрения, нито повод за това.
Благодаря Ви

Коментари

1.   Според мен се е уплашил (или иска малко време за него, колкото и егоистично да звучи) мъжете сме такива, остави го малко без да му досаждаш. Трябва му време да оцени. Като не се виждате известно време ще му залипсваш. Според мен нещата не са свършили!

Успех!

2.   Явно си много интелигентна. Аз съм мъж и ми допадна
твоята история. Аз съм със средно образование и ми направи впечатление това: Сякаш гледам английски филм
за принцеса Даяна. Много сложно искаш да го живееш този
живот. Изтрах те е да не се издъниш в личния и професионалния си живот и имам чувството че се съобра-
зяваш с твоето обкръжение. Навий го. Вземете си отпуска. Вървете някъде където никой не ви познава. Отпуснете се. Стига с тези семейни среши. Каза че е обикновен. Ти с
какво си по необикновенна от него. Опознай го. Може да
обича например боб и след това да си пръдне. Не ти пиша
глупости въпреки че моето мнение е: Твоят човек е един егоист. Ако е около 40 годишен и никога не е бил женен , той не може да живее с жена. На тебе ти трябва съпруг
чужденец. Не се отказвай.

3.   Господиииииииии!!! Намери го! Говорете! И ти го остави да си тръгне просто така??? Може това да е ЧОВЕКА за теб. Направи каквото трявва и дори каквото не трябва, но не бездействаи. Направи всичко но си го върни. Поне аз бих постъпила така. Не го примай като унижение, а го приеми като борба. Борба за вашата любов.

4.   И според мен се е уплашил, че нещата вървят много сериозно. Говорили ли сте преди това за брак, деца? какво е неговото мнение по този въпрос? остави го малко да се почувства свободен, необременен, мисля, че сам ще се върне при теб. Успех!

5.   Ако е около 40 и стар ерген-уплашил се е най-вероятно.
А може да е срещнал друга. Аз направих същото като срещнах друг. Още ме гризе съвестта.

6.   Жена съм-горе долу колкото теб. Не мога да ти отговоря какво се е случило - не ви познавам, не знам нищо за вас. Мисля, че някои неща ти сама ще си ги обясниш. Съвета който искам да ти дам е да се срещнеш с него и той да ти отговори на всички въпроси, които задаваш на себе си и на нас. Мисля, че след като сте имали хубава връзка поне ти дължи искрено обяснение. Каквото и да е то, бъди силна - никой мъж който бяга или се плаши от това да обича не те заслужава.

7.   Според мен той или е бил с теб по интерес, е чувствал е и нещо, иначе би му било скучно и когато се е устроил и понаситил е решил, че вече не му трябваш, че не му е интересно с теб и си е тръгнал..това е едната причина според мен..

Другата.. която е по-гадна е че се е влюбил..не забравяй едно правило - всичко около нас се променя и мени непрекъснато - вярвам в едно нещо - че - единственото сигурно нещо това е промяната! Така че, изхождайки от това съвсем вероятно е, че може случайно навън една усмивка или един поглед да са променили живота му изведнъж, да са му дали да усети нещо ново..така че мила ....колкото и да е жестока истината...може и да е тази..просто се е влюбил..причината е друга жена..за да си тръгне толкова категорично....друга истина няма...не може да има..след като толкова добре е било всичко между вас....
УСПЕХ И ГОРЕ ГЛАВАТА...

8.   КОФТИ

9.   Защо да е кофти ? Супер си е. Зарежи го . Не те заслужава! Има и други мъже < не толкова страхливи и егоистични като него !

10.   Благодаря ви за отговорите. Той явно наистина е страхливец и егоист, а аз си мислех че е най-страхотния мъж на света. Този уикенд се случи така, че бяхме заедно на планина (членуваме в едно и също туристическо дружество ), с още около 40 човека. Винаги до сега сме ходили заедно, вървяхме един до друг и т.н. Този път той ме отбягваше, страхуваше се да остане сам с мен, все едно че нещо ще му направя. Държа се хладно, а само до преди две седмици споделяхме едно легло. А истината е че нищо не съм му направила. Както и да е, аз не му досаждах, говорех с него само когато той решеше нещо да ми каже. Накрая само ми каза чао, както на всички останали и това беше. Не знам какво му стана на този човек. Как изведнъж се събуди друг човек. Онзи когото познавах изчезна за един ден. Кажете ми трябва ли да чуствам виновна за нещо? В мен ли е причината за това отношение?

11.   Кой знае, може да те е използвал или да си нечистоплътна, или да има друга, или да се е уплашил...
Едно е сигурно-не те е обичал! Набии си го в главата и го забрави! Моят ме хвана в изневяра и ми го прости, защото ме обича, разбери! Гледаше ме, угаждаше ми, готвеше и чистеше, даде ми кола, гледаше ми детето от предния брак, водеше ме на почивка и екскурзии, а на мен ми доскуча и си хванах любовник. И той ми го прости, това е любов, повече друг няма да погледна.

12.   Разбирам те напълно. Но ти сама си отговори. Много хубаво не е на хубаво. Има хора, които са свикнали с нещастието или комлекси някакви и щастието ги плаши, че ще спре в неизвестен момент, когато не очакват, че ще ги боли от това, затова предпочитат те самите да сложат края на тази агония - страха от края на щастието. Така мисля.
С мен са постъпвали по подобен начин, но конкретна причина така и не разбрах. Може да е имало.
Така постъпвам и с партньора си, когато е ужасно щастлив, но не само чрез мен, така го наказвам, за да проумее, че без мен не би бил щастлив напълно. Не знам, подсъзнателно е. Вероятно и той самият не знае.