Как да продължа
Здравейте,
имах кратка връзка с човек, който наскоро се беше приключил 6 годишна връзка. В началото всичко беше чудесно, но след месец той ми каза: "Не съм готов за сериозна връзка", естествено се разделихме и останахме приятели. Продължихме да се виждаме и така повече от година, но той все още не е готов да е с мен, след последния ни разговор, приключихме всякакви отношения по-желание. Отказах се от него, защото не бях сиурна до кога ще продължавам така, правилно ли постъпих според вас и как да се държа, когато се видим отново?

Коментари

1.   Дa естествено, че прaвилно си постъпилa. Aко след годинa, не е бил " готов", вероятно и след 5 нямaше дa е.
Кaк дa се държиш с него- здрaвей- здрaсти! Дотaм!
Продължи си животa, срещaй се с хорa, всичко, което си прaвилa преди него. Може дa добaвиш ново хоби, спорт, нови контaкти, някое приятно зaнимaние.
Но не позволявaй срещи нaсaме. " Прясно " е още и ще ти е по- трудно дa продължиш животa си. A нямa смисъл дa тъпчеш дa нa едно място, животът си върви, без знaчение дaли ние се движим с него или не.
Усмихни се нa новите възможности!

2.   От това, което си написала, мога да ти кажа, че правилно си постъпила. Не го търси повече. Най вероятно е искал само с. кс. Много бързо е казал, че не е готов за сериозна връзка, само след месец. Мисля, че е искал само се. с. Просто да ти го каже-не е имал никакви чувства към теб. Недей да се измъчваш повече по него. Остави го да върви кадето иска. След последният ви разговор пишеш, че сте приключили всякакви взаимоотношения. -Така е станало, защото той е видял, че си по-дълбоко навлязла емоционално. А той няма нищо към теб. И иска да ти спести, повече разочарования.
Азатова как да се държиж, когато се видите. Най-много едно здравей, как си, какво пр. И дотам.. Остави го в миналото. Остави живота да те отведе при твоят човек. Някъде там има друг човек, който е за теб.

3.   Трябва да си силна, при евентуална следваща среща нека бълва хлад от теб към него, покажи му какво е загубил завинаги, и не го мисли много, много.

4.   не се занимавай, остави го да те търси и му кажи, че ще се видите и говорите, когато е готов да поеме отговорност, иначе мъже много

5.   Според мен, той просто не те иска. Измислил си е обяснение, че не е готов, за да не бъде груб. Ако имаше поне някакви чувства към тебе, нямаше да допусне да си тръгнеш така - с лека ръка. Първия месец всичко е било чудесно, защото се е утешавал с тебе, после е решил, че нещата се задълбочават, а ти не си неговия човек. Затова е предпочел да каже "още не съм готов", вместо после да ти казва "вече не те обичам". Мисля, че правилно си постъпила и за напред не бива да очакваш нещо. Не си ти виновна, просто човек след толкова дълга връзка трудно може да разбере какво точно иска, да забрави старата и да намери нова любов след кратко време.

6.   Здравей.. Според мен си постъпила правилно. Нормално е той да се чувства така.. все пак 6 години не са малко. Дръж се с него все едно нищо не е ставало и му покажи, че може да ти има доверие. Накарай го да бъде истински с теб и само времето ще покаже какво ще стане. Според мен всичко ще се оправи. Успех!

Злати, 15

7.   Питаш дали си постъпила правилно, че си се разделила с него ли?
Абсолютно правилно си постъпила.
Ако сте един за друг, той не би ти казал "не съм готов".

8.   Щом двамата сте го решили, значи няма проблем да се държиш равнодушно при следваща среща, ако се срещате в ежедневието си. А ако той настоява, ти трябва да го изчакаш, дали пък няма да се задълбочи, както на тебе ти се иска.

9.   Спорет мен той трябва да си намери друга, сериозна връзка!

11.   той просто не може да забрави тази 6 месечна "приключила" връзка и да се отърси от нея, възможно е да не си покрила критериите които иска и не е успял да те обикне... настина не е готов за теб, човекът си казва истината, защото се терзае по старата любов, това е....