Всичко се повтаря
Започвам директно:
С бившия ми бяхме заедно 2 години, обичахме се много. Бях готова на всичко за него, давах всичко, без да искам нищо. Направих много жертви, много грешки, пропилях много възможности за бъдещето си. Тогава бях кандидат студентка, умишлено провалих всичко, беше ме страх, че ще го загубя. Не исках и не можеш без него.

После осъзнах каква глупачка съм, после разбрах, че е нямало смисъл. Така или иначе след няколко месеца се разделихме.... по мое желание. Просто нещата не вървяха, много жертви правех, а той не го оценяше.... Както и да е.

Намерих друг, мислех , че е само увлечение, исках да бъде така. Твърдо бях решена, че няма да се влюбвам в него, просто беше губене на време. Бях решила да опитам с изпитите отново, този път не исках никого около себе си, не исках да се разсейвам. И нали знаете какво се случва, когато човек си прави планове.... Ами винаги се провалят. И този се прецака.

Свикнах с него, после се влюбих и сега го обичам. Той мен също. Даже говорим и за бъдещето...сватба, деца. С две думи нещата с него са добре, понякога имаме проблеми, но те са глупави. Просто характерите ни са такива. И сега сякъш всичко, мамка му, започва отначало....

Отново се появи оня страх, страхът да не го загубя. Страх ме е , че ще се разделим, а повярвайте, това е последното нещо на тоя свят, което искам... И отново в главата ми се промъкна идеята да саботирам сама себе си.... Само, че тъй като всичко се повтаря вече финала май ми е ясен. Ами ако се разделим , както стана с предния? И какво тогава? Сумати пари хвърлени на вятъра (ама тва е най-малкото), пак много разочаровани хора, пак ще съжалявам цяла година и пак ще се упреквам колко съм глупава, че да направя същата грешка....

Но историята има и друга гледна точка. Има ли значение къде си, с кого си и какво правиш, когато любовта просто не присъства в живота ти? Има ли значение, когато се чувстваш самотен. Мисля, че не. Тогава всичко друго губи смисъла си.

Коментари

1.   Може би се страхуваш, че ще си омръзнете и любовта ще изчезне.
Защо не поговориш с приятеля ти за товята парноя? След като го обичаш и не искаш да се разделяте просто му кажи че не би се съгласила да имаш връзка, която след време ще стане рутинна.

2.   Прави това, което те кара да се чувстваш добре. Това за което след това няма да съжеляваш. Обмисли хубаво какво искаш и можеш ли да го получиш. Огледай всички гледни точки и сама прецени какво да направиш.

3.   Аз пък мисля, че нямаш проблем, а сама си го създаваш. Казваш, че всичко върви добре, че се обичате много и т.н. Тогава, какво, по дяволите, те тревожи? Да, не знаеш кога и как всичко ще свърши, но защо трябва да мислиш сега за това? Радвай се на всеки един момент с човека, когото обичаш и който те прави щастлива, мисли за бъдещето си - учи и спри да мислиш за миналото. Никой не е казал, че ще стане като първия път! Ти сама си го измисляш!

Постарай се да запазиш връзката си колкото се може по-дълго. Щом се обичате, това е най-важното. Съсредоточи се върху ученето, радвай се на любимия си и не мисли така негативно! Оцени хубавите моменти, които животът ти предлага, не ги пропилявай!
Успех! :)

4.   "Има ли значение къде си, с кого си и какво правиш, когато любовта просто не присъства в живота ти? Има ли значение, когато се чувстваш самотен. Мисля, че не. Тогава всичко друго губи смисъла си"

Привет! Приятно ми е Fozzy!

Много мъдри слова! Но не са за всяка душа! Но ти си прозряла смисала на живота! Бъди Благословена!!!
Не позволяваи страха да те завладее! Няма по-голяма сила от Любовта?!И там кадето има любов няма страх!!
Там кадето има Любов тя се преумножава с времето!?А ако е само симулация на любов тя много бързо избледнява!
Не е лесно двама души да се обичат?Но през колкто пвече трудности минат толкова по чиста свята и силна става Любовта им!?
Но определено трябва да има много откритос и довери и изцяло всичко да се споделя!?

ПОжелавам ти да преливаш от Любов и да имаш достатачно мъдрост!

5.   Я стига глупости!Ако те обича истински нищо няма да го откъсне от теб.

6.   Привет! Подкрепям това ! Но малцина са готови на такава жертва, а именно тогава се откроява истинската любов!
И тя не се изевява в един жест или деиствие! А в поредица от мнго битки и дооказване на жертвата която сме готови да направим за човека до себе си!