Как да му го кажа...
Здравейте на всички, които посещават този сайт! Искам да споделя и моята история, която ме мъчи адски много и не мога повече да го държа в себе си. Първи курс студентка съм и се влюбих в колега от същата специалност. Лошото е, че си имам сериозен приятел, с които сме доста време заедно. Не знам как се случи, но това момче ме грабна още от първия ден... Толкова е умен и интелигентен, че просто на моменти му се чудя как може да е толкова уникален.

Сближихме се, но само в рамките на приятели. Всеки ден като го видя и направо сиая, мисля че той е точния човек за мен, но всичко е невъзможно помежду ни... Той и идея си няма за чувствата ми към него. До себе си имам момче, но той с нищо не прилича на него, обичам го, но сякаш обичам и колегата си. Да послушам ли сърцето си или да оставя нещата така, както са :? Дайте ми съвет, моля ви :) Благодаря предварително!

Коментари

1.   Незнам какво да те посъветвам. Аз съм студентка втори курс. Не ми се е случвало такова нещо. Има симпатични момчета, но само толкова. Причината е огромната ми обич съм приятеля ми, просто не мога да забележа друг. Според мен просто приятеля ти не ти дава нещо или просто не е за теб. Може би сте на различно интелектуално ниво. А да, в университета има доста умни момчета, които привличат с това. Не бързай, дай си време , помисли, ако искаш дори изпитай себе си да идиш ще отшуми ли. Защото както сама знаеш, това може да е нещо временно и когато го получиш да не трае дълго.
Първо се увери в чувствата на колегата ти, виж дали ича шанс, абе помисли...
Успех
Ж21

2.   Зависи колко са сериозни нещата с настоящия ти приятел.Ако мисли, че няма да загубиш нищо като се откажеш от връзката си с него-деиствай. Но в никакъв случай не се опитвай да ираеш двойни игрички, хем с единия , хем с другия.

3.   Аз бих те посъветвала да си дадеш време и да видиш какви са чувствата на колегата ти (ако изобщо има такива). Струва ли си да зарежеш всичко за човек, който дори не е влюбен в теб?

Ако има чувства, нещата стоят различно. Тогава ще е време да помислиш и да избереш един от двамата. Но ако няма, какъв е смисълът да зарежеш сегашния си приятел за нещо, което не си заслужава?
Помисли добре. Желая ти успех! :)

4.   Привет! Аз съм Fozzy! Повечето хора при такива ситоации много се колебаят?! Истината е че малко се осланят на чувствата на сърцето си! Но аз мисля че ако двама души не се допълват те рано или късно ще се раделят или ще се очуждят!? Но всеки има право на избор! Не страшно да згришиш а да се страхуваш да направиш нещо! Но когато човек е наясно със себе си ще има достатачно смелост и доблест да бъде откровен и с хората които обича!
Не все ки е готовм да посрешне истината? Някои хора предпрочитат да живеят в красива лъжа!!
Извинявам се ако съм прекалил с расъжденията! Пожелаввам ти да си щастлива и любовта да прелива в сърцето ти!!

5.   Моят съвет е да послушаш сърцето си и да пробваш какъв шанс имаш с колегата. Аз така бих направила. Понякога се влюбваме от първия път в точния човек. ПОЖЕЛАВАМ ТИ УСПЕХ!!!

6.   Мъжете следват дълга си, а жените сърцето си! Разбира се, че всички жени ще те посъветваш да се пробваш с колегата ти, защото трябва да следваш сърцето си, защото трябва да си щастлива, защото трябва да търсиш, това, което ти харесва. Забележи думата "трябва". Един вид - длъжна си. Няма такова нещо, нито трябва, нито си длъжна... А и тук мислиш твърде много за себе си и изобщо не мислиш за приятеля ти. Как ще се почувства той, заслужава ли да му причиниш такова нещо? Защото ако те обича, можеш да бъдеш сигурна, че ще разбиеш сърцето му. Ще го нараниш жестоко, а дали го е заслужил с нещо? Помисли си много добре, дали не е само желание за секс чувството ти към твоя колега. И много те моля, ако ти "пърхат" пеперуди в корема или ти се свива или каквото там му става, абстрахирай се от това усещане. В случая само ще те подведе. Ясно е, че със сегашния ти приятел от много време сте заедно и тръпката е намаляла и ти се иска нещо ново, свежо вълнуващо...Просто си дай време, ама не 3 седмици :). И не бъди егоист, мисли и за приятеля ти. А колкото до твоя колега, сигурно ще има "чувства" към теб, даже можеш да бъдеш сигурна. В смисъл, не може един мъж известно време да се вижда с една жена и да не поиска да прави секс с нея по някое време. Но да прави секс е съвсем различно от това да има чувства. И не слушай сърцето си! Сърцето е двукамерен, кух орган, призван да поддържа кръвообращението :). Това беше шега :). Мисли с главата си (знам, че звучи доста оптимистично да искам такова нещо от теб, но се опитай да го направиш).

7.   Hомер 6 какви са тия съвети?? 'не слушай сърцето си', 'помисли за приятеля си, не бъди егоист',? ти сериозно ли? момичето е на 20, трябва да се обрече на първия мъж с който има връзка до края на живота си само защото тоя я обича ли? хората се разминават и имат право да пробват докато са млади, иначе на 40 ли да го правят? и после да четем постовете им как са изневерили на мъжете си с млади любовници?! щом има такива съмнения за любовта си към сегашния и мисли че е влюбена в колегата си, не е ли по-добре да не залъгва чувствата на гаджето си, докато гадае, а просто да му позволи да бъде с друга, която вероятно няма да се колебае? това че си с един човек не значи, че си обречен и длъжен да си с него до край. особено ако си на 20, нямате брак и деца, живота ти е пред теб, съмняваш се в любовта си към него и имаш чувства към друг!

8.   Номер 7 тя се колебае незнае дали въобще колегата й има чуства към нея тя е на кръстопът незнае дали ако загуби прятелият си ще спечели по добър?!Моя съвет е да комбинираш и сърцето и разума си,не винаги сърцето прави най-добрият избор.Пожелавам ти успех!