Трябва ли да прощавам като съм сигурен, че ще се повтори?
Аз съм мъж на 41 г женен съм и имам дете, работя в друга държава, но си идвам на всеки два месеца по за 20 дни. Съпругата ми изневери, и вместо да се чувства виновна се нахвърли с упреци към мен. Съжалявам много за това че ми се е случило, изгоних я, прибрах си детето при майка ми, но сега пак иска да сме приятели. Не подавам дело за развод от страх да не ми вземе детето. Трябва ли да и прощавам, като съм сигурен че пак ще го направи?

Коментари

1.   Работата в чужбина си е изпитание и за двамата, а тя за какво те е упреквала - че изкарваш пари за семейството ли? Или иска и това в онова и душата в рая? И си прав, че пак ще го направи, изобщо не и отстъпвай, а за детето се консултирай с адвокат и тогава решавай дали да заведеш дело.

2.   Тя ако те обича ще те чака

3.   Работа има и тук. Вината в случая е твоя. Ако сте били заедно в друга държава или си беше седял тук, едва ли щеше да се случи.

4.   За предателите никаква прошка!!!

5.   Хората са изменчиви същества, истинското приятелство остава над плътта.Двам могат да бъдат истински заедано след като изедат една торба сол!

6.   Защо си се събрал с човек, на който нямаш доверие?

7.   Наборе, след две години в чужбина се разведох по същата причина, но моята беше афиширала измяната си пред маса хора, както и пред детето, та имах достатъчно свидетели, добър адвокат и я натирих да си върви при любовника. Само че овцата изневерила и на него та след месец се прибра при майка си да си ближе раните. Разбира се, вижда детето, когато пожелае и извън отпуснатите от съда дни, но добре, че апартаментът беше мой преди брака, а и каквото изкарах в чужбина го внесох на детето, поне там не изгорях. Сега си бачкам тук, имам си стабилна приятелка, но да се женя пак - опазил ме господ, и така сме си добре.

8.   Ами светът е така устроен ти трябва сам да прецениш какво искаш.Гледайте детето като двама родители за да не е въвлечено в интриги.Живота носи не само щастие, но горчивини.Никой не е застрахован за нищо . Може да е раздяла в по - добрия случай в другия е смърт. Ти си работи там където си защото така ще си по - полезен за детето. Времето ще излекува много рани , но запомни всички сме хора и нищо човешко не ни е чуждо

9.   Консултирай се с адвокат и то добър.

10.   Не! Ужасна постъпка е, ти ходиш из държавите да изкараш някой лев, тя ходи да си вее газа.....

Говори с нея ако е искрена и убедена, че няма да се повтори, прости.Ако ли не....я изхвърли като меъсно коте...

11.   Виж какво ще ти кажа,рядко са тия които се поправят и не повтарят грешките си след изневярата!
Аз след изневярата от страна на съпруга ми простих твърде казано простих ,аз си знам как това не ми излизаше от главата събрахме се няма и месец пак го повтори а си е ходел с нея от поне 2-3години след това се разделихме и пак се събрахме добър човек съм обичам го и пак го допуснах до живота си и той наново ме предаде не си е преключвал с нея а си лъжеше че е приключил но аз усещах и пак разбрах
Само ще кажа че боли много от предателството на другия особено ако го обичаш,по-добре да беше честен и да не ми го причиняваше но..........

12.   Благодаря чувствам се ограбен!

13.   Ти какво искаш от жената?Защо не и сложиш катинар на гащите като тръгваш?! При положение че не сте заедно постоянно изневярата е нещо съвсем нормално.Щом си си дал задника под наем да работиш в Чужбина и жена ти ще си го даде.Не че я защитавам, но има жени на които мъжете им са до тях и имат любовници , а ти искаш да те няма и тя да те чака , сякаш си незаменим ли?Така става двама души когато са на разтояние.Дори и да си идваш, нишката се губи, чувствата лека полека намаляват, така че това си е нещо нормално.Прибирай си жената докато е време, щото на тия години да си сам??? А иначе кой знаи на каква шаврантия ще попаднеш дето само ще ти смуче парите.
Дидо

14.   А на мен пък ми е интересно дали ти си й бил верен в чуждата държава. Нищо не казваш по въпроса, което ми навява някои мисли. ....Или си от онези мъже, които си мислят, че само жената е длъжна да е вярна или пък че с проститутка не се брои за изневяра.Хайде, отговори..........
Да ти кажа и друго- и добър баща не си.... Ако беше такъв, нямаше да причиняваш болка на детето си, отделяйки го майка му, каквато и да е тя........... Да, ще ти вземе детето, всеки съд ще види, че заминавайки в чужбина си, показал колко си държал на жена си и детето си.
Вбесяват ме такива нахалитети като теб...

15.   Страшно се подразних от израза на №7 "...но да се женя пак-опазил ме господ...." Защо след като една жена ви е наранила по някакъв начин си го изкарвате на следващата?

16.   Не особено специфичен случай, такива са доста, но пък интересни постове. Има доста жени, които хем искат да си им до задника, хем да носиш много пари, а когато излезеш в чужбина да запушваш дупки в бюджета и да угаждаш на мераци за по-по-най: изневяра. Жалкото е, че за мнозина в такъв случай изневярата е нещо нормално. Като бивш емигрант ще посъветвам номер 14 да излезе и да поработи по 12-14 часа всеки ден /иначе няма кинти, ако излезе за година-две/ и да види колко време ще остане за чукане, ако изобщо има време да се наяде и да се наспи. На какво се дразни 15, нали знае поговорката "Парен краставици духа."

Пълно е с момчета в емиграция, на които не само са им изневерявали женичките, ами са им взели и всичко, представа нямаш какви трагедии има. Прочее, не виждам лошо да се живее и без брак, такива май са по-здрави. А автора бих посъветвал да се консултира със специалист по бракоразводните дела, още повече щом е сигурен, че тя пак би го направила. Или да излезе пак, но да вземе и жена си със себе си, хем и тя да види какво е работа, па да и дойде на ум за кръшкане. Успех и вземи най-доброто решение.

17.   Знам много случаи няма значение кой къде е просто връзката е приключила.Ако желаете ще живеете заедно,ако не се разделяте.Това е реалния свят.Има хора с различни съдби.Ние и да Ви даваме съвети смисъл няма.

18.   Защо се чувстваш ограбен? Тя не е твоя собственост.

19.   ЧУВСТВАМ СЕ ОГРАБЕН ОТ КЪМ МЕЧТИ,ОТ КЪМ ВЯРА В ЧОВЕКА ПРИЯТЕЛ,МАЙКАТА НА ДЕТЕТО МИ!

20.   Номер 14, ти да не си Мартина Вачкова ?!

21.   На номер 14 изкам да отговоря,че тона Ви говори за бездуховно отношение към проблема,моля не ми пишете повече .Ако очаквате да се наддумваме съжалявам,поизках съвет а не атаки.За да си бъда при семейството аз работя без почивка,а почивам в Бг.Ако вие имате някакъв горчив опит,си е нещо друго!

22.   Съчувствам ти приятелю.Жена съм,само че и на мен ми се случи и то няколко пъти.Плащах огромните заеми на мъжа си работех на две работи,а не трябваше.Нали мъжът ми е финансово стабилен!Защо аз глупачката се съгласих от моята заплата да покривам кредита и сега нямам смислен отговор.Когато се надигнах от работа на няколко места разбрах,че моето момче си харчи хилядарките по евтина неграмотна и развратна селска кръчмарка./Не искам да обидя другиите жени на тая професия но тая си беше просто такава/Значи някой друг му изплаща вересийте и се грижи за сина му, а той душицата се прави на мъж и вади пачки по селските кръчми.Не прощавай!Не отстъпвай и не и вярвай.Това ще се повтори сигурна съм.Хората са казали-"ЕДНО КУЧЕ НАУЧИ ЛИ СЕ ДА ЯДЕ Л...А ОПРАВЯНЕ НЯМА"Успех.