Отмяна на час в ритуалната зала
Здравейте,
Много се чудих къде да сложа моя въпрос, може би не е много подходящ за тази категория.
Въпросът ми е: някой знае ли какво се случва, когато се отменя запазен час в ритуалната зала? По телефона ми казаха да дойдем на място и ми затвориха. Датата е след по-малко от 2 месеца, (в голям град), т. е. най-вероятно часът ще остане неизползван. Възможно ли е само единият да я отмени или е задължително и двамата? Няма начин да отидем двамата в момента. Трябва ли да се дават/пишат някакви причини, изобщо има ли някакви последствия?
Моля, ако някой знае, да пише. Благодаря предварително!

Коментари

1.   е ми отиваш в ритуалната зала и ще ти кажат

2.   За сватба или за погребение става въпрос? Защото ако е за второто, опасявам се че не можеш да отлагаш много-много, въпреки качеството на съвременната хладилна техника...

3.   еее, 2, щом са двамата (цитирам: " Възможно ли е само единият да я отмени или е задължително и двамата? Няма начин да отидем двамата в момента. "), не ще да е погребение :-)))
но предположението си го биваше ;-)

4.   Абе номер, 2 ти наре дли си!??? Става дума за 2 МЕСЕЦА, какво погребение, какво чудо!??

5.   Кой планира погребение за след 2 месеца??? ! Много ясно, че става дума за сватба

6.   до 3 от 2, това, разбира се, беше шегичка. И то насочена към тези хора, които идват тука и пишат толкова консуматорски настроени, че дори не си дават труда да опишат малко по-подробно ситуацията и да внесат елементарна яснота по случая. Сякаш другите (тези, от които очакват отговор) живеят единствено с техните проблеми и имат техните мисли, и "от половин дума" са длъжни да ги разбират!
Нормално е, когато човек е тръгнал да се жени, и в центъра на някакви неуредици, когато му се налага да отлага час в ритуалната зала да е разсеян и да пропуска "подробностите", лошото е, че тази "приятна" "разсеяност" (заедно с неграмотността...) се превръщат в масово явление.

Така много лесно - влизаш тук, викаш: "КАЗВАЙТЕ БЕ!!!", и всички са длъжни подробно и съдържателно да отговорят на въпроса ти, без дори да си си направил труда да го зададеш. Дори и това да се случи, повечето после изобщо "пропускат" да се върнат и поне да благодарят на хората, отделили от времето си за да им отговарят на въпросите и да им четат глупостите...

Пълно е с хиляди теми: "Какво да уча?", "Търся филм", "Търся песен" (понеже ме мързи да идентифицирам поне един от актьорите и после да погледна в Wiki-то или в IMDB, или да запомня фраза от песента и да браузна в lyrics-сайтовете..), "Бременна ли съм?", 'Дали ме харесва?" и т.н. и т.н.

7.   До номер 2:
Съжалявам, че не дадох повече подробности, но в никакъв случай не исках да те "безпокоя". Тук се влиза, чете се и се отговаря по желание. Никой не задължава точно теб да разбираш от половин дума и не очаква да живееш с чуждите проблеми. Благодаря ти все пак за отделеното време да напишеш толкова дълго оплакване от "консуматорите".
Да, става дума за сватба. Да, криво ми е, защото с течение на времето разбрах, че сватба просто няма да има. Не ми е приятно да отида там, което знам, че е глупаво и ще кажете, че е оправдание. От друга страна ми е некомфортно, защото часът си остава и няма кой друг да го отмени. По телефона не са много отзивчиви. Наистина зададох въпроса не много ясно. Всъщност ме интересува, ако нищо не се отмени и просто никой не се яви преди записания ден, може ли да има някакви последствия. Разбира се, питам, само ако някой знае и ще бъда благодарна, ако ми отговори.

8.   да допълня 6: освен това често се задава много специфичен въпрос като този от темата, или "какви документи се искат за еди-кое си", "мога ли да кандидатствам еди-къде си с оценка по география", което редовият читател няма как да знае. ами обади се, пиши мейл, питай. като са ти казали да отидеш на място, иди на място.
нито става ясно за какво е часът (айде, това го предположихме дружно:-), нито в кой град и освен ако тук не пишат самите служители, не виждам как някой може да отговори :-)

9.   Преполагам, че може да се отмени.
Съдя по това, защото ние си запазихме датата 4 месеца по-рано, предплатихме 30% от цената на ритуала, а 2 седмици преди датата доплатихме и занесохме изследванията и попълнихме декларациите за брака.
Нормално е да те извикат на място - как да са сигурни, че ти си точно тази, която е щяла да се омъжва.