Как да се справя с ревността?
С приятеля ми сме заедно от около 5-6 месеца, казва че ме обича.И аз го обичам, държа на него и не искам да се разделяме при никакви обстоятелства.Но има една мисъл в главата ми, която не ми дава мира....Непрекъснато изпитвам страх от факта, че може да ми изневери.Не го е правил досега....вече годинките напреднаха.Преди обаче адски много е изневерявал на бившите си приятелки.Сега каза, че вече не м уе интересно...Но все пак е мъж, те го правтя при всеки удобен случай.И знам, че съм права, има ли възможност-залита.

Нямам комплекси, другите мъже ме харесват(даже доста), компания мога да си намеря винаги, но не бих го направила.Все пак държа на приятеля си и го обичам, това мисля, че е основателна причина.

Не мога да се справя с този страх, опитвах се по много начини, но не успявам.На него обаче нищо не му казвам, не искам да си мисли, че съм някаква луда, която би го убила ако кривне, и евентуално това да стане повод за скандал....Пазя тоя страх в себе си, но как да го преодолея, като съм почти на 100% сигурна, че ще го направи ако има възможност?

Сега сигурно ще кажете- "Ми като не му вярваш, го зарязвай", да ама не искам това.....Как да се справя?

Коментари

1.   Ем щом го обичаш и знаеш, че и той те обича. Значи няма да го направи. ;д

2.   Ами като каза че мъжете изневеряват при всеки удобен случай... не е така. Жените също са големи интригантки ( с извинение ) не искам да обидя никого, но казвам самата истина. Притесняваш се да не ти изневери, въпреки че не го е правил до сега. Това е ревността... едно от най глупавите неща на този свят. Трябва сама да си прецениш какъв човек е. Ако ти изневери това значи че не те обича. Истината боли, но по добре да живееш с истината от колкото с лъжата.

3.   Xмм аз имах същия проблем и още го имам де...като обичаш няма как да не изпитваш и ревност ...не живеи с мисълта че ще ти изневери просто му вярвай повече не бъди мнителна връзката се гради върху доверие !Успех

4.   Миличка, имам същия "ПРОБЛЕМ", да защото мисля, че е проблем.....Разбирам те напълно, аз обаче съм човек, който би предпочел истината отколкото да ме гледа в очите и да ме лъже най- долно, имах му вяра, за мен той бе мъжът или ПОНЕ ТАКА СИ МИСЛЕХ, защото съм много емоционален и страстен човек...докато тези "страхове" взеха, че се"правдаха"...усещах и виждах промяна, толкова мн държах на него, а той стана сякаш друг....намерих някои неща....разбрах други и се убедих, четой ми изневерява, не бях на себе си, още не мога да го приема и няма да го направя ....просто мился, че ако обичаш някого чисто и искренно не трябва да го лъжеш.....
Та така докато един ден не ми прищрака и просто започнах да го правя и аз, но съвсем честно си признавам, че е от нужда, а не от това да му го върна......

5.   РОСИРОС ЖЕНА НА 49 г.
Напълно те разбирам, влюбих се силно,затова бях уязвима,и непрекъснато си мислех,че ще ми изневери...Аз, за разлика от теб си говоря с него за тези страхове.Той ми отговаря,че сме се събрали за да се обичаме, и никога не би ми изневерил.Напълно е прав ,защото жената усеща изневярата,а,аз досега не съм усетила нищо подобно,напротив,.....Постарай се и ти да усетиш има ли нещо гнило ,освен твоите 100 %.
Моят мъж страшно мрази да му се няма доверие !!!
Пожелавам ти по големи сили,,сем.живот не е сложен,ние си го правим" ТАКЪВ".