Перфектна връзка, но ....
Здравейте, ще споделя нещо, което разбрах наскоро за приятелят ми.
Заедно сме от няколко месеца, всичко между нас върви нормално. Говорим си на всякакви теми, нямаме тайни, по точно наскоро той ми сподели последната си тайна. Наскоро той ми каза, че по 1-2 в седмицата пуши трева и, че преди години е пушел по-често. Преди да сподели за това с мен, съм забелязвала някой особенности в поведението му, но никога не се е държал зле с мен. Отношенята ни са нормални, карали сме се, но бързо сме разрешавали проблема.

Аз никога не съм пушела трева, не искам и да опитвам.
Той казва, че така се чувства по-добре, но се опасявам, че е пристрастен. Държа на връзката ни, но незнам дали мога да имам наистина сериозни отношения с човек, който пуши трева отвреме на време.

Споделял е, че иска след време да има деца, но мисля, че не е нормално,когато човек е станал родител да продължава с този вреден навик.Той е на 28 години и пуши трева от 6-7 години,пробвал е и екстази, за отделни периоди е спирал цигарите, но после ги е започвал пак. Някой от приятелите му също пушат трева.

Аз съм категорично против всякакви наркотични вещества.Искам връзката ни да бъде сериозна, не веднъж ми е казвал, че и той държи на отношенията ни.Винаги се е отнасял добре с мен.

Моля Ви за съвет, дали да продължа отношенията си с него , как деликатно да го насърча да откаже тревата? Всяко мнение ще ми бъде полезно.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Не ти казвам какво да правиш, но аз бих се отказала. Сега може би ще скочат срещу мене "пушачите на трева"...А и самия факт, че питаш, е показателен. Ако беше сигурна във връзката си, нямаше да питаш. А това "как да му помогна да се откаже?", независимо дали е за алкохол, а още повече за наркотик, е умрела работа.

2.   Ако на истина държиш на приятеля и се обичате и си имате доверие нямаше да питаш: "...незнам дали мога да имам наистина сериозни отношения с човек, който пуши трева...". Другото са предразъдъци- днес те притеснява че пуши трева, утре примерно ще те притеснява това, че пише с лявата ръка. Успех :)

3.   Към тревата не се престрастява и тя може да е спре по сяко време със желание ! И според мен тревата не е причина да късате имам приятели със семейство и пак си пушат трева в умерени количества просто найстина отпуска за момент забравяш за проблемите си тва е като да се върнеш от работа скапан и да удариш една ракия :)

4.   Aбе ти нормална ли си? да го зарежеш щото пуше трева?? е гати простотията, чеатно? вземи малко да прочетеш в нета за тревата и тогава говори простотии. нека и всички останали, дето си мислят че тва е баси 'наркотика' също да прочетат. така ще разбереш, че към това не се пристастява човек. ти го изкара баси пропадналия. 'не знам дали мога да имам връзка с такъв човек...', тва че пуши не значи че не може да обича, да има връзка и семейство. бахти има нет бе хора! образовайте се малко и стига сте говорили само наизуст! защо мислиш тревата е легализирана в толкова страни вече??? се едно да го зарежеш щото пуши цигари и това го прави негоден за семейство. не искам тука да споря за това да се пуши или не трева, че някои като номер 1 ще каже' айде обадиха се пушачите на трева' пхахахаххаха! ама цигарите са много по-вредни, ако не верваш драга ми или не вервате, пак ви казвам прочетете, материали има бол. айде лека...отиам да запаля един коз за ваше здраве...

момиче на 23

5.   От тревата може да се откаже, но мине ли нататък ще си оплачеш младините. По-опасна е компанията, с която се събира.

6.   Не си прави труда да го отказваш.Зарежи го! Няма бивш наркоман и бивш пияница - те просто не искат да се откажат от този си навик.На какво може да научи децата си такъв човек - да пушат като него.Страхотни наследници ще излязат. Номер 4,не ми се иска да си те представям каква персона си като чета какви велики съвети даваш.

7.   Според мен ти не го познаваш все още този човек. Сама казваш, че сте ''от няколко месеца'' заедно.
Боже, питай омъжени жени тук с 15-20 годишен брак дали познават мъжете си и чакай отговора.........................., тогава сама прецени КОЛКО познаваш твоя любител на забранени усещания....

Според мен изобщо не си наясно с какъв човек си се захванала. Тревата е част от айсберга.

8.   Господи! Абсолютно нищо лошо не прави твоят човек!!! Ако пуши само марихуана и то от време на време, какво се оплакваш??? Защо хората са толкова предубедени към марихуаната, не мога да разбера? Прочети малко, заинтересувай се!