Липсва ми ужасно много...
Здравейте! Пише ви 19-годишно момиче.

Преди около 20 дни реших, че ще е по-добре да се разделим с приятеля ми понеже връзката ни беше от разстояние, а и ми беше казал, че може би щял да ме остави, ако срещне друга... Обичахме се наистина и то много. Но в последните месеци нещата се промениха. Може би ни беше писнало, не знам. И не, нямало е друга, защото щеше да ми каже. И двамата обичаме да казваме истината и знам, че щеше да ми каже, ако имаше такова нещо.
В началото, след раздялата, ми беше добре и спокойно, но сега усещам огромна празнота. С всеки изминал ден започва да ми липсва все повече и повече. А депресията ме е хванала здраво и съм убедена, че няма да ме пусне скоро. Изкушавам се ужасно много да му пиша или да му звънна, но като се сетя колко грубо се държеше и как ме нараняваше през последните дни преди да се разделим, се отказвам. А и да го направя, нищо няма да се промени. Сигурна съм, че той е изстинал напълно и си живее съвсем спокойно. Може би дори му е по-добре без мен.
Понеже съм си много чувствителна, реших да се разсейвам постоянно. Пробвах със спорт, игри (да, геймърка съм), четене, излизане с приятелки и дори любимите ми занимания - писане и рисуване, но резултат - нулев. Каквото и да правя, ми напомня за него. Но предполагам това е резултата от двугодишна връзка. Чувствам се толкова жалка и самотна... Имам чувството, че никога няма да успея да го преодолея.
Може ли да ми дадете някакъв съвет?

Коментари

1.   Аз се разделих със своя приятел преди 4 месеца и още мисля за него, още го виждам на леглото си, когато си лежахме заедно, още виждам датата на която се запознахме навсякъде, тези числа са около мен, още чувам любимите ни песни, когато без да искам ги пусна на телефона си, виждам профила му във фейсбук и колко добре е с другата си приятелка, но с времето се свиква да се живее с болката. Блокирах го във фейсбук, номера му блокирах и всичко, защото ме нараняваше. Съветвам те и ти така да направиш, за да не се изкушаваш да му пишеш или звъниш, щом те е наранил така не се унижавай да го търсиш. Той рано или късно ще съжали за грешката си, знам теб те боли, но се живее с мисълта, че не сте заедно, все някой ден ще срещнеш нов човек.

2.   Ти си направила този избор, така че сега едва ли можеш да се оплакваш. А той, ако е мъж, едва ли повече ще те потърси или ще иска контакт с теб, заради това, че си го зарязала.

3.   (Д) нещо го карай да се размърда онзи! Как можеш да си помислиш такова нещо! Просто меланхолично се е отпуснал и го кара споко! Само ти ще му вдигнеш оборотите, че чак ще полети! Е хайде де... , той това иска, да НЕ те боли в дъното на душата ти...

4.   Щял да те остави, ако срещне друга - ти на това "обичане" ли му казваш?

Държал се грубо, наранявал те - не проумяваш ли, че един човек, който обича, не прави това?? !!

Не знам ти дали си го обичала, но той със сигурност не те е обичал, не те е уважавал. Това ако го разбереш, няма да си вкопчена за него и да ти липсва. Липсва ти човек, който се е държал с тебе лошо и е искал да те остави...?? !!
Моля те! Имай малко достойнство...

5.   Малко време е минало ако е имало силни чувства трябва да мине доста време, за да започнеш да се чувстваш по-добре.
Честно от личен опит каквото и да правиш ще се разсееш за малко и после всички мисли отново ще дойдат, затова не се насилвай ще започне да ти олеква с времето.
Той може да ти липсва и след една година, но с времето ще свикнеш със самото чувство.

6.   Мъж съм, на 21. Преди 2 години ми се случи нещо подобно, наложи се да приключа 2-годишна връзка с момиче което наистина обичах. Заминах да уча на 3000 км от България, но пак си я спомням. Съветът ми е следният: махни го... от телефони, скйпове, фейсбук. От всякъде. Не се опитвай да се връщаш назад. И не, няма да е лесно. Но с времето ще свикнеш. Всеки има по един човек в живота си, който не забравя. Но се научи да живееш без него. Иначе няма как... Продължаваш и това е. Чети, рисувай, слушай музика, излизай. Но знай, че с времето спомените ти ще избледнеят...

7.   много сте ми чудни обичащите се. Що за обич е това -щял да те остави ако срещне друга, ама иначе се обичате много. Ти какво си бе момиче - случайна спирка в неговият живот ли? Що за идиот? и ти страдаш за такъв екземпляр, направооо... нямам думи

8.   Няма никакъв съвет, който може да ти се даде. Просто се остави на времето да те излекува. Всеки е минал по този път, кофти е, но не се умира.

9.   Ще мине от само себе си. Времето лекува, глупостта - не.

10.   От авторката.

"А и ми беше казал, че може би щял да ме остави, ако срещне друга". Да поясня. Това ми го каза седмица преди раздялата.
Опитах се да поправя отношението м/у нас, но в последствие се отказах, защото не издържах повече. На моменти беше мил, на моменти груб. А когато го бях попитала защо не ме остави, ми каза, че не можел и че съм била важна за него. Щом като съм била важна, защо продължаваше да ме наранява? Не мога да го разбера това. Започвам вече да си мисля, че не е знаел какво иска.

Благодаря на всички за коментарите.