Самотата ще ме довърши, а съм само на 23...
Много съм разстроена и не знам какъв точно текст ще сътворя, но предварително благодаря на четящите го!
Аз съм едно съвсем обикновено момиче, студентка последна година. Имам много приятели, излизам често, не съм конфликтна личност и изглеждам нормално. Което е още по-притеснителното. Всички ми казват, че реален проблем за това, че никога не съм имала връзка и съм сама - няма. Разбира се, като всеки човек имам своите несъвършенства, но работя върху тях. Не разполагам с много средства, но винаги се старая да поддържам форма и да изглеждам добре. След няколко месеца, дай Боже, ще завърша бакалавърската си степен. Имам прекрасно семейство, не съм лишена от абсолютно нищо, а се чувствам сякаш нямам нищо.
Имах една връзка от разстояние, но тя не просъществува. Винаги съм била в позицията- ако не си ти, ще е някоя друга. А аз не предлагам и не търся това. С времето станах все по-недоверчива към мъжете, наслушах се на много лъжи и видях много фалш. Има момчета, които се интересуват от мен, но не по начина по който искам, ако ме разбирате. Аз имам своите принципи и посредствени взаимоотношения не ме удовлетворяват.
Куриозното е, че дори да имам чувства към някого - или се оказва зает или просто те не са споделени. И обратното.
Преди не усещах липсата толкова силно, усмихвах се и си казвах, че няма как рано или късно нещата да не се наредят - но ето че това така и не се случа. Не се случи за миналите 5 години и се чудя дали е следващите 5 няма да протекат така. И това много ме плаши. Толкова празници минаха, на толкова местя бях, толкова пъти имах нужда от подкрепа, от това да знам, че знача нещо за някого, а все бях сама.
Знам, че с тези редове не мога да сглобя целия пъзел и не мога да кажа всичко както искам. Знам, че още съм много млада, но повярвайте ми - много ми е тежко. Моите приятелки са щастливи, някои вече омъжени, дори и с деца. А аз дори нямам опит и не съм опознала напълно себе си. А времето си тече. Ами ако не дойде ден в който и аз да съм щастлива?

Коментари

51-67 от 67

55.   15 съм изчакайте, до ден два ще направя групата! Обещавам! :)

56.   Номер 53, сайта беше направен, а дали съществува още не мога да кажа. Трябва да се изрови името му от въпросната тема за самотата, но и тя да се намери не е лесно :).
Напомням на авторката, че има много по лоши случаи, където не си сам, имаш връзка, но пак може да си самотен, което е още по лошо.

K-Man

57.   Авторката, защо не пише? !? ! :))

58.   Авторката: Здравейте! Благодаря на всички за коментарите и съветите! Бях извън страната и едва днес виждам как се е развила темата :) Мислех да отговоря на всеки поотделно, но ще ми отнеме доста време, затова ще се опитам да обобщя мислите си.
Разбира се, че е по-добре да съм сама, от колкото зле придружена. Това е най-добрият вариант за момента. Колкото до това, че имам високи изисквания и съм горделива - вероятно е така. Нямам високо самочувствие, дори напротив, но оценявам себе си като човек и знам какво заслужавам.. Знам, че ще отнеса критики за това изказване, но мисля че всеки е длъжен да избира най-доброто за себе си. Надявам се да бъда разбрана правилно :) Това, което най-много ме притеснява, е липсата на споделеност в повечето случаи. Дори някой да е много привлекателен за себе си и околните, може на мен да не ми допада, както съм далеч от мисълта, че ще се харесам на всеки, дори и да изглеждам добре. На този етап не мога да се насиля да бъда с някого само за да се каже, че не съм сама. Явно ще трябва да почакам и да се концентрирам върху други аспекти от живота си и да впрегна силите си там :) Благодаря Ви още веднъж, много сте мили!

59.   от номер 42
Авторке, и аз мисля по същия начин

60.   Не слушай другите, ако някой ти каже че имаш високи изисквания - ти си това, което си и харесваш това, което харесваш! Не снижавай изискванията си, не си затваряй очите пред нещо, което не ти харесва.

61.   Сигурна ли си, че нямаш фобия от обвързване? Защото аз съм на 20 и имам подобен проблем. Прочети какво пише в нета за тази фобия и ако откриеш прилики започни да се бориш срещу този страх.

62.   Ако има още самотни момичета, моля да ми пишат. Аз съм самотен на 28. Всички в обхвата на 20-30 години са подходящи.

63.   "Аз съм на осемдесе и една година!!! " - това е единственият чоек, който чувам от леглото вкъщи :)))))))))))))))))))))))))))))) - съседа :))))))))))))))))))))))))) През стената :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
И какво ми е - на 27 години съм, изглеждам нормално, не съм някакъв откапник :))))))))))))))))))), много съм чувствителен, зная да се държа нормално и галантно с жените :)))))))))))))))))), живея сам, имам автомобил, имам за хляб и кисело, че и за прясно мляко - и какво - "осемдесе и една година!!! " - е така ще стана ма осемдесеиедна година :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Усмивки, ама от тези по-различните:)

64.   Към Авторката:
Аз съм този, осамдесеиедната година :))) Сега прочетох какво си написала последно - чудесно е!!! :) И аз съм си го мислел и съм се старал да го правя, но - липсата на любов ме блокира:(((

65.   Какво стана с създаването на групата в фейсбук? :))

66.   Мъж, 27г.
След възкресението си(медицинското :))) ), а и преди него (на 21 тогава :) ), аз съм тип човек, за който любовта е най-важното нещо!!! Любовта към децата на първо място, и след това - към някоя жена! Щеше да е хубаво да е майката на децата и дъъълги години беше, но - като тя не искаше да е интимна с мен, или го правеше протоколно - туто финито....
Та авторката я съветвам да не мисли негативно върху идеята за любовта!!! Ами да се оглежда :))) Сигурен съм, че би могла да отрие това, от което има нужда:) Като гледам хората наоколо - всички имат този дефицит:( А финансовият дефицит - също е от най-застъпените, но по темата не зная какво да кажа:( Просто да правим максимума, пък ако останем на улицата - играли смо добро, немале смо шансо. Веднъж се живее. Бил съм и на улицата(не на партера, баш си на улицата), бил съм и на 20-30 метра над нея. Бил съм и почти под земята (ама не в мазето, ами в гробищен парк - държащ си вече скъсаното билетче за там). На всяко от тези места любовта е била всичко за мен.

68.   Как сте, самотници? :)

69.   Номер 63 и 66 :) :
5 дни ли минаха откакто писах? :) А ми се струва цяла вечност... -това е самотата - безкрая... Минах 1000км с автомобил, говорих със стотици хора(не съм търговец и нищо подобно:))) ), преповторих стотици пъти целия си живот, .... а са минали само 5 дни. И последните 5 години текат по сходен начин - безусетно. Без любов:(

70.   Не е само при теб това. Просто те е страх да се довериш и откриеш към друг човек. Не всички хора са лоши, но от историите, които си чула очакванията ти стават негативни и се затваряш в себе си. За съжаление няма как да разбереш дали един човек е искрен с теб, поне в началото. Аз също подобен проблем, а съм по-голям от теб.
Решението зависи от теб.
П. С. Съвършени хора няма!

79.   Здравейте! Аз съм момче на 23 и също не съм срещнал подходящата, така че бих се радвал ако се направи някакъв сайт за такива като нас )

80.   Колеги, КАКВО СТАНА С ВЪпросния СайТ,за който Споменахте по горе ?

51-67 от 67