Проблем с приятеля ми
Извинявам се за грешките, ползвам кирилизатор!

С приятеля ми сме заедно от година, аз съм на 23, тои е на 27, двамата сме студенти. В началото отношенията ни се развиваха нормално - забавления, излизане навън, секса беше на ниво. Но напоследък го забелязвам да се заглежда по други момичета и то от тези, които са облечени от - до, дори и в 8 сутринта(тежък грим, прическа, къси рокли), което ми е доста неприятно. Поддъражм се добре, но поради ограничените ми финанси нямам възможност за нови дрехи всяка седмица, отделно работя и уча редовно, издьржам се сама без помощ от родителите ми и ми е много трудно да отделям време за специални прически или да следя коя звезда как се е облякла. Не съм се запуснала, слаба съм, имам красива дълга коса до кръста, сама си правя маникюр и грим, имам добър вкус( обличам се секси, но не показвам прекалено много плът, извинявам се за рекламата... ). Напоследък го хващам да разглежда снимки на момичета по бельо във Фейсбук, застоява се в тоалетната по-дълго, за да гледа порно, когато правим секс е отнесен, сякаш не си мисли за мен. Говори за други момичета, опитва се да ме провокира да се държа като тях, да се обличам като тях, в секса да съм била по-разкрепостена( предложи ми троика с друга жена, но на тройка с мъж млъкна веднага и от тогава не е повдигал въпроса). Това ми е изключително неприятно и обидно, срива ми самочувствието, а в предишните ми 2 връзки са ме носили на ръце и са ми казвали, че съм много добра в леглото, но сме искали различни неща като кариера и начин на живот, за това не се е получавало. По принцип той беше инициатора на връзката ни, искаше да ме запознае с родителите си на втория месец и ме запозна следователно, той е този които говори за съвместно съжителство и за бъдещето, аз никога не съм повдигала въпроса, единствено му казах, че ако в бъдеще нещата не потръгнат да си го кажем очи в очи и да не си губим времето. От друга страна той е този, които е бил зарязван от приятелките си и усещам че има съмнения относно външния си вид, защото когато си смени прическата не искаше да излиза абсолютно никъде, дори и до магазина, докато не му порасте косата отново. Никога не съм го засягала на подобна тема, чувствам се добре с него, умен е, забавен, говорим си по много различни теми, но тези негови тенденции и изказвания напоследък ме карат да се замислям все повече за себе си, къде е причината и какво да правя от тук нататък. Чувствам се изтощена от опитите да съм винаги красива независимо колко съм изморена. Говорихме по темата, казах му, че ми е неприятно това, което прави, но сякаш говорех на стената. Каза, че искал да съм по инициативна, че другите жени изненадвали мъжете си със секси белио постоянно(пробвах това още преди да ми го каже и ефекта беше нулев). Не знам как да си обясня цялата тази ситуация, ще Ви бъда благодарна да споделите мение, има ли смисьл да продьлжвам да бъда с този човек, които има сериозни намерения, но на практика е съвсем друго? И ако има решение на проблема как да говоря с него, без да ми каже, че всичко е в главата ми. Благодаря Ви.

Коментари

1.   Почнах да го чета и разбрах, че няма смисъл, чел съм много подобни истории. Искам само едно нещо да знаеш: има още много време, през което ще се влюбваш и разлюбваш. Със сегашния ти приятел няма да сте заедно цял живот, така че недей да се надяваш на нещо повече от секс и забавления. То е ясно, след като вече е започнал да се заглежда по други жени. Един мъж, който е истински влюбен в дадена жена, не гледа снимки на други, а мисли само за любимата си. Отделяй повече време за ученето и за работата, и след това ще си щастлива със себе си.

2.   Бий му шута докато е още време и не ти е направил дете. След това ще е много по-тежко и сложно. При такава "диагноза", като неговата - оправия няма. От личен опит ти го пиша, а имай предвид, че съм мъж на 36 години. Преди години имах подобна връзка със страхотно момиче, правеше всичко, бе много красиво и добро, но просто в един момент станах съвсем кух отвътре към нея. Разбирах, че само си губим времето и за да не я нараня, направих така, че тя да се раздели с мен (поне малка компенсация за изгубеното и време). Сега всеки си е по свой път, има си свое семейство и всичко е наред - минало и заминало.

3.   Зарежи го! Аз не бих изтърпяла и ден повече с него! Щом от сега не се чувстваш добре с него, то за в бъдеще нещата едва ли биха се променили.
Никой няма право да ти срива самочувствието, особено човекът на когото държиш!
Успех

4.   Знaеш ли...ще ти го кaжa тaкa: хубaвa , сексaпилнa женa съм, но нaвън естествено винaги имa и по- хубaви. Но зa 12 год.никогa мъжът ми не е постaвил сaмочувствието ми под съмнение. Не , че не поглеждa встрaни понякогa, но го прaви по един дискретен елегaнтен нaчин, който не ме обиждa. В години винaги е нaмирaл повод дa ми кaже , че съм нaй! Съответно получaвa " нaй" от мен.
Бившият ми беше подобен нa този твой приятел. 7 год.зaкъснях, докaто го ритнa. Сегa около 13 год.по- късно е сaм. Зa него жените били " курви" , a той горкият искaл свястнa, кaквото и дa знaчи товa.
Не позволявaй дa те товaри с комлексите си. Дори бих кaзaлa въобще дa го рaзкaрaш от животa си, но товa...ти си знaеш.
Aз много внимaвaх с съпругa ми , докaто се уверя , че е човек със сaмочувствие, уверен в любовтa и изборa си.
Бях хлътнaлa до ушите, но aко беше покaзaл и нaй- мaлкото отношение кaто бившият, нямaше дa имa продължение връзкaтa ни.

5.   Кофти, но да знаеш, най-вероятно проблемът наистина не е в теб. Моя бившия беше същия, никакво желание за секс, а като поема инициативата, облечена със секси бельо - защо съм се облякла като курва. А иначе гледаше порно и списания с жени, облечени със секси бельо, но те не са курви :D. Бях качила няколко килограма, но си изглеждах добре, постоянно като минем покрай някоя по-слаба девойка ми я показваше колко е слаба и че и аз преди съм била така. А аз бях 55 кг, при ръст 1. 65, мъжете постоянно ме заглеждаха и можеш да изляза с доста от тях. Така де, не разбрах къде е проблема на моя бивш, пробвах да говорим, да го изненадвам, но все тая. Ефект никакъв. Според мен просто му беше омръзнала връзката ни и се чудеше как да се заяжда. Ама аз насила никого не мога да държа! Хич не му се връзвай, по думите ти съдя, че си умна жена, която не търпи много да и налагат как да живее. Още повече да я обиждат. Направо му кажи, че няма да станеш кукла Барби и не защото не можеш, а защото не искаш да си такава. Ако иска порно звезда, да търси другаде.
Може и да съм крайна, но не може само ти да правиш опити да запазиш тази връзка, просто не е честно, да се променяш изцяло, за да му паснеш, а той да не прави никакви опити да те направи щастлива. Компромиси трябва да има във връзката, но те не трябва да се правят само от единия, защото това води в последствие до натрупване на негативни емоции, че дори и до омраза. Не мога да дам съвет да продължаваш ли с него или не, аз моя тогава го търпях два месеца и го зарязах. Като през тези два месеца, за да се почувства Негово Величество добре и за да ме харесва, свалих 10 кг. И да ти кажа ли - пак се държеше по същия начин. 123

6.   Държанието говори много повече от думите. На думи може да иска много сериозни отношения и т. н, но в действителност държанието му показва друго. Лично аз не бих стояла с човек, който ме кара да се чувствам зле просто не виждам смисъл.

7.   Много позната история, минала съм през това - комплексирано мъжле се опитва да пречупи приятелката си в опит да я направи секси "разкрепостена" кукличка, която да му се навива на прищевките, защото е наясно, че кукличките, които вижда по улиците не връзват на бедни студентчета. А защо не погледне себе си и собствените си кусури? Защото му е по-лесно да намира кусури на теб, която - по всичко личи - правиш невъзможното, за да си поддържана и красива за него...
Аз не бих останала с такъв мъж. Малко по малко ще смачка самочувствието ти и вместо да се чувстваш харесвана и щастлива, ще си благодарна, че по някаква "щастлива случайност" е благоволил да те избере за своя приятелка.

8.   Приятеля ти май е от тези дето си падат по фолк куклите. Няма да е скоро времето в което или ще поиска да си като тях, или ще си открие такава, но тогава ще загуби теб, а теб ще има кой да те оцени. Не оставяй нещата да стигнат до критичната фаза и да му се мажеш на този плиткоумен хлапак. Намери си друго момче, което ще оцени труда ти, визията ти и ще е с теб, заради теб самата. А глупавитя глезльо го остави да лъска пред списанията. И ти можеш да си харесаш някого, който е повече мъж от него.

9.   Питаш има ли смисъл да бъдеш с него, казвам ти отсега, няма никакъв смисъл. Човек, който иска да те променя не е за теб. За да е с теб би следвало да е намерил нещо уникално ( и това не са дрехите и грима), и да го цени, щом иска да те префасонира извода е - не се интересува от теб като човек, а гледа на жените като на обвивка. Отначало е било интересно, но е свикнал вече с теб, дори и да си най-красивата човек, който те вижда всеки ден спира да те възприема като външност, а като човека който си. Просто ти се е наситил, и започва да гледа в страни. Нищо не можеш да промениш, затова не си губи времето. Просто имате връзка, градили сте нещо, на него му е трудно да те остави и да започне да тича след други, затова е по-лесно да се опитва да те промени и да те вкара в някакъв калъп. Ти си преценяваш, но винаги знай едно - човек който иска да те промени, не е човека за теб, това е. Ако случая беше да си се поддържала и да си се занемарила, донякъде е разбираемо, но при условие, че няма такова нещо, просто не се занимавай. Само ще ти срути самочувствието, че не си някаква "хипер мега яката мацка", при условие че както казваш си хубаво момиче. Но твоя човек не разбира, че и "хипер мега яката мацка" не изглежда така като се събуди сутрин или като е болна, а и не се занимава с нищо друго съществено, освен да се грижи за външния си вид. Гледай си ученето и работата, намери си човек който ще цени качествата ти, и недей да изнасилваш себе си като си капнала от умора да се правиш на мис свят. Просто няма смисъл.

10.   Викаш слаба, е жена без гърди и аз не бих погледнал...

11.   Авторке, така както описваш нещата, този човек не е влюбен в теб вече. Дори и да те е запознавал с родителите си и да е имал силна любов някога към теб, тя явно вече се е изпарила.
Щом ти говори за тройка с друга жена, сама си прави изводите.

12.   До 7:
"...защото е наясно, че кукличките, които вижда по улиците не връзват на бедни студентчета." - ясно е колко ти е акълът. Нима на този свят всичко е търговия?

"...правиш невъзможното, за да си поддържана и красива за него... " - тук вече достигна апогея на кифленството си.. НИКОЙ (по-точно - никоя) не прави нещо подобно заради някого другиго... Понеже, какво, със следващия ще ходи абсолютно неглиже и небрежарка ли? Или, викаш, "поддръжката й" ще е напълно оправдана заради паричките, които той й дава?! Тръгне ли една жена да се гласи - тръгнала е да се продава, и то на възможно най-високата цена, на която е способна (тук вече се намесват и търговските, и рекламните й умения, а контингентът на "купувачите" съответства напълно на интелектуалното и духовното й ниво... Справка - Коко Динев).

едно "комплексирано" мъжленце, нагледало се на всякакъв безумен кифлаж (и накрая намерило си нормална и интелигентна жена, с естествено положително излъчване и с желание за деца)

13.   №12 Колкото и да се залъгваш в материалния свят всичко е материално.
И много се лъжеш всяка жена се прави красива за мъжа до нея било за самия мъж, било за самочувствието му да излиза с красива жена. Напълно верно е че поддръжката на жената на един мъж е толкова качествена колкото е качествен самия той или по точно портфейла му. Качествата на мъжете се измерват с количеството в портфейла му - ако е умен и трудолюбив ще има достатъчно пари. Жената до мъжа ще е поддържана в зависимост от портфейла му.
И да тя ще е неглиже и небрежарка ако той едвам купува хляб у дома.
Ако Коко Динев е казал нещо подобно то той е имал предвид точно това че качествата на една жена напълно съответстват с интелектуалното ниво на партньора й /мъжа й/. Прочети пак какво е казал и ще разбереш че ако една жена не може да се кипри достатъчно добре то мъжът до нея е на заплата под 400 евро тоест и той няма кой знае какви качества.
Безумните кифли са за мъже, които си печелят парите с измама, тоест кифлата мами него, той пък мами хората.
Нормалните интелигентни жени са само за интелигентните мъже, които имат достатъчно мозък да изкарват достатъчно пари за поддръжка и на дома си и на жена си докато тя им ражда деца.
Никой мъж няма как да има изисквания към партньорката си да е перфектна докато той самия няма качествата да е перфектен.
Към авторката не мога да ти дам съвет докато не кажеш нещо за него той какви качества има? До тук от темата ти разбрах само че той има изисквания но какво предлага срещу изискванията не се вижда.
Пример ако той може да предложи да живеете в центъра на града и може да си го позволи, ясно е че не можеш да си позволиш да идеш до кварталния магазин по галоши. Ако обаче това което той може да си позволи да предложи е да живеете в покрайнините на "индианско" село разбира се, че колкото и порно да гледа, няма да метеш селския двор гримирана и на 20см токчета.

14.   Н13( предполaгaм си женa) кaзaлa си го крaтко, точно и ясно.
Евaлa!
Много дрaзни нaистинa, когaто някой мъж, който не струвa и слюнкaтa нa някоя някоя женa, в опити дa я принизи до нивото си ( вместо дa се опитвa дa я стигне), .... се държи кaто този приятел нa aвторкaтa нaпример.

15.   Номер 13, ти с това изби рибата!!!
"Качествата на мъжете се измерват с количеството в портфейла му - ако е умен и трудолюбив ще има достатъчно пари. Жената до мъжа ще е поддържана в зависимост от портфейла му. "
Аааа, защо качествата на жената да не се измерват с нейния портфейл!?? Ако е умна и трудолюбива, ще има достатъчно пари, нали така!?? Няма как да не се съгласиш, та това е ТВОЯТА логика!?? Не може ли да си е поддържана със СОБСТВЕНИ средства (разбира се, че може, аз така правя!!! това беше риторичен въпрос! )

16.   №13, много, много, много ми е жал за тебе... :o)

"Никой мъж няма как да има изисквания към партньорката си да е перфектна докато той самия няма качествата да е перфектен." - а ти самата перфектна ли си? Има ли перфектни хора изобщо?!

"Нормалните интелигентни жени са само за интелигентните мъже, които имат достатъчно мозък да изкарват достатъчно пари за поддръжка и на дома си и на жена си докато тя им ражда деца." - и как става това в студентска възраст? И откога децата станаха разменна монета? Майко мила...

Ама живей си живота със здраве... Лошо няма! Пък дано един ден ти просветне колко материален е материалния свят, и какви са нейните пропорции спрямо размера на неговия портфейл.. Пък като се събудиш - пак се изкажи (ама с обратната позиция).

от още по-комплексирания и мислещ вече за самоубийство номер 12 :)

17.   Брей, номер 13, доживях да видя "другата страна" на женското възпитание /или по-точно отсъствието му/, познато още като липса на морал, скрита зад красива външност.

От писанията ти излиза, че за да успееш /в материално отношение/, трябва да нямаш абсолютно никакви задръжки и нищо да не те спира да се държиш долно и подло, да вредиш на познати и непознати без причина и прочее... С две думи - измекярско поведение.

Е, успех ти пожелавам, на теб и на всички като теб, дано намерите това, което търсите. :)