Първо нож от семейството, а сега и от него...
Здравейте!

Мога да пиша много - имам и "вдъхновението", и таланта. Но няма... Няма защо, няма как. Няма време. Няма смисъл.

Роднините ми ме изгониха, да съм се била оправяла сама. Нещо, което правя за себе си и за тях от както навърших... Непълнолетието си. Но те ми отнеха покрива над главата - единственото, което зависи от тях.

Заживях при приятелят си. Заедно сме от 4 години (от около половин година сме у тях). Интензивна, емоционална връзка. Имаме проблеми. Преглътнах достоинство и си казах, че нямам дума. Нито ми е длъжен, нито съм му някаква - игнорирах всичко омразно, и неприятно.
Обаче пикът настъпи. Не можем да сме заедно повече, то бе ясно на къде вървят нещата.

Бях безработна... Скъсах се от търсене и намерих работа. Всяка личност знае колко индивидуално и мъчително е търсенето на работа според квалификацията.... Но намерих.

След месец-месец и половина ще имам пари за квартира. Но до тогава.... До тогава нямам къде да остана.

Чудя се какво ще ме посъветвате? Без значение от морална, социална или законова гледна точка ще е. Просто трябва да отида някъде за около месец.... А няма къде. :(

Коментари

1.   Ако си в София, заповядай при мен.
И-мейл можеш да намериш в темата "Отиват ли си истинските неща?" - ползвай търсачката горе.

И все пак, разкажи малко повече за себе си и за случая, защото така, като те чете човек, първата мисъл която му хрумва е: "Щом навсякъде са й показали червен картон, вероятно има защо...".

2.   Здравей :)
От това което си написала следва, че си на около 20 години разкажи още малко за теб, а иначе знаеш, че можеш да земеш пари на заем или да изтеглиш кредит след като имаш работа това не би ти било проблем. От казаното всеки ще те кани да живееш при него, а така има шанс да попаднеш на някой още по неприятен човек, който дори може да ти направи нещо.
До Номер 1- Ти всички ли хора от София, които няма къде да живеят каниш у вас?

3.   Ами какво да те посъветваме, като ти нищо конкретно не си казала? Аз от къде да знам защо са те изгонили и кой е виновен?

4.   Здравей авторке,

много неприятна ситуация, почти знам какво е да нямаш покрив над главата и да си търсиш работа в нашата родина...
Освен да ти съчувствам с друго не мога да помогна, но веднага ми светва един въпрос към теб! А ти приятели нямаш ли? Толкова ли нямаш някоя приятелка, при която да отидеш? Аз когато имах подобен проблем с нощувките веднага звъннах няколко телефона и успях да се уредя, та не ми се наложи да спя по пейките...
Успех и искрено се надявам проблема да не е в теб...

5.   №2, не, само хора които са помолили за помощ, разказали са какъв им е проблема, направили са планове и реално действат за преодоляването на ситуацията, и наистина са в безизходица.
Освен това не е у нас, а на място, което имам и което не се ползва често, така че авторката може да е спокойна, че ще е сама и никой няма да я притеснява, ОСВЕН ако не започне да прави някакви простотии (примерно да изнася, разпродава или чупи имуществото, или се застои необосновано много по-дълго от времето, което е обявила...).

6.   Номер 1, радвам се, че има все още добри хора като теб. В коментарите авторката нищо не е писала, значи не е при теб. Любопитно ми е какво ли прави сега... Предполагам, че се е продала за 250 лв., за да може да си плати наема, ако е намерила квартира. Иначе бих посъветвал авторката да опита да се помири в родителите си, поне ще знае, че е опитала.