Да следвам ли сърцето си ...
Бях с момче 4 години, което съсипа представата ми за любовта - обичах го както никой друг на тази земя, живота ми без него нямаше смисъл - той беше на 1 място. От него разбрах, че когато обичаш, ти отвръщат само с болка - той ме биеше, лъжеше ме, изневеряваше ми, душеше ме, крадеше ме, а аз просто го обичах. Съсипа ми всичко! След раздялата най - добрият ми приятел разкри чувствата си към мен, които с години е таил. Наранена от предния, аз търсех уют и отвърнах на ласките му. Това бяха най - прекрасните 5 месеца в живота ми, преди родителите ми да разберат за връзката ни.

Той е полу-циганин, пра-прадядо му е циганин, а майка и татко ме заплашиха да се отрекът от мен и да прекъснат студентството ми. Изплашена заминах далеч от вкъщи да работя лятото на морето и прекратих връзката си с моето момче. За да спечеля доверието на родителите ми отново, откликнах на вниманието на едно добро момче, което не само, че беше с мен, но ме и обича ... Родителите ми много го харесаха, постоянно питат за него. Бяхме заедно 9 месеца, а аз през цялото време плачех за бившия си. Исках си го, без значение какъв е!

Зарязах момчето, което родителите ми харесаха и съжелявах само, защото го нараних - той е много добър. Родителите ми и сега не знаят че сме се разделили и е по трудно да разберат, тъй като уча в далечен град. От 3 месеца съм отново с бившия си и ме е страх много. Изключвам напълно варианта да се върна при доброто, харесвано от родителите ми момче, само заради одобрението им. Искам да съм си с моето момче!

Първия път като го оставих - той се побърка, имаше ми повече доверие и от на себе си, а аз го предадох по най - тежкия начин. Сега го е страх да не го изоставя отново родителите ми ако разберат, а рано или късно и това ще стане. Много съм объркана?! Пиша да споделя и да ми отихне малко болката! Семейството ми е богато и аз петня името им, те в никакъв случай няма да приемат тази любов. А Той - готов е да се ожени за мен, готов е на всичко за мен, живее заради мен, когато родителите ми ме изоставиха лятото заради него - той ме издържаше, не му липсват и на него възможности и не му бях в тежест.

Той иска само и единствено да бъдем като всички други обикновени двойки, защото ме обича истински! А на мен ми тежи това, че е полу-циганин. На външен вид по нищо не си личи, нито на него, нито на родителите му, но както се казва - " То си е кръвчица". Опасявам се също дали не съм с него заради това, че за пръв път в живота ми съм с човек, който прави всичко за мен?! Опасявам се също дали не се върнах при него, защото след раздялата ни много ми липсваше приятелството му, а не контактувахме по никакъв начин.

Той сега не е както преди, на моменти има слабо отклонение, губи връзка с действителността и не знае какво прави и какво говори - той наистина се побърка заради мен - сега не слуша никого и за нищо. Каза, че ми подава ръка за 2-ри път, защото 1 път се греши и е човешко, но ако стане 2-ри път да го зарежа, аз наистина ще го загубя завинаги! Страх ме е от кое ще ме заболи повече - да загубя Него - Приятелят или Него - Половинката ми!? Толкова съм объркана и не мога и не мога да подредя парченцата от пъзела на живота си.

Родителите ми са много зли хора, алчни са, завистливи, и винаги съм получавала от тях единствено и само пари, никакви ласки. Те дори не ме познават като характер, те слабо се интересуват от мен. Чувствам се сама в живота и често си мисля дали да не замина някъде на далеч с моето момче и никой повече да не ни притеснява! Толкова съм объркана, а толкова много го обичам, не като половинка, не като момче, а като човек ... Той е най - важният в живота ми !

Коментари

1.   Чакай сега- ако баща му е циганин, той е една втора циганин. Ако дядо му е циганин, той е една четвърт циганин.
Ако прадядо му е циганин, той теоретично носи 1/8 от гените на този прадядо...
Е?
Това ли е проблемът?
А дане би ние да знаем какви са били прадядовците и бабите ни? Или онези преди тях?
Имаш право да защитиш любовта си, но защо ли не ми звучиш уверена? Везните клонят към деспотизма на родителите, нали така?
Тогава нямаш право да лъжеш момчето. Първо изясни нещата с родителите си веднъж завинаги! Не ми харесваш, нещо увърташ и се подиграваш с чужди чувства...Не си убедителна, с мрънкане не става, трябва да си непреклонна пред родителите си, а ти си готова да биеш отбой, то се вижда. Тогава, ако е така, не наранявай, защото всичко се връща. Не давай празни надежди!

2.   Ти си изясни дали го обичаш и ако отговорът е да - следвай сърцето. Махни ги тези родители..... те не те заслужават щом така се отнасят с теб.

3.   Pазбрах 4е си везни аз сащо сам везни решенията са много трудни нали знаеш девиза на везните аз се колебая,и аз винаги мисля и на края нищо не измислям то само си идва вси4ко за това избягвам ве4е да мисля защото не ми се одава,а за това дали да си с него 6том го оби4а6 и тои тебе бадете заедно не се разделяите бади с този дето ти е на сарцето,пожелавам ви много лубов касмет щастие,щом искаш да си с него бади бади бади с него и само с него,аз сам на 20 и сам мом4е ако мога да кажа 4е сам мом4е

4.   Когато го четох се разплаках защото и аз съм така и ми е много тежко.Аз съм малка и още наще ми дават пари,но както гледам при тебе не е така затова не се отказвай от любовта си.Остави вашите те след време ще ти простят и ще разберат какво значи той за тебе и сами те ще те потърся.Според мен е така..:)

5.   Само на мен ли ми направи впечатление пасажа,където тя пише,че той я е лъжел и биел и изневерявал и душал и крал? Мацка,махни се от него,мъж,който се отнася така с жена не я заслужава. Праи са родителите ти да те държат далеч от него. Знам,че сега ти е тежко,но ще ти мине...

Мила

6.   След като казваш, че той е най-важният в живота ти, кой нормален човек се отказва от най-важните си неща???

7.   Аз мисля, че не трябва да съдиш хората какви са по етнос, никой не избира родителите си и средата в която да се роди. След като това момче те обича и е правил прекалено много жертви за теб, не бива да отхвърляш ей така всички тези неща. Помисли добре над това и знай, че птиченцето каца веднъж на рамото...

8.   Мила ти си една П...тка заспала. Тоз който я биел е
преди циганина. Махни си памперса между краката
и тогава давай коментари. Циганина за авторката е
идеалния. В България който не е комунист не ечовек
и който не е българин, значи е циганин.
Аз съм чис българин набор на Бойко Борисов.

9.   до 5 момчето е преди момчето за което тя пише ;) Тей като и аз съм в същата позиция ако искаш помощ или да си излееш душата ми пиши на e-mail:anco_sany@abv.bg дано се оправите късмет :)

10.   1/8 циганин?Според кой?Пра-дядо му бил циганин?Той ли ти го каза?Това значи, че е било преди много, много време.Нали се сещаш, че (не ти не се сещаш затова трябва, някой да ти обясни) пра-дядо му трябава да е живял края на по-миналия до началото на миналия век.Време, в което брак на българка и циганин е бил 99% невъзможен.Защо ли?Ами заради високия морал на нацията по това време.Или с други думи твоя човек е навярно много повече циганин от колкото си мислиш.Нещо те баламосва, а ти явно му вярваш.Вероятно му личи от далече, че е рода с половината Столипиново, ама ти не го виждаш.Разбирам родителите ти и аз не бих желал циганин за зет.Кой нормален родител ще понесе циганин да спи с дъщеря му?
Ама да не ти пука де.Какво като има момче, добро и мило с теб?Ти си имаш прекрасен ром за партньор в живота.

11.   Точно така, не слушай родителите си, зарежи ги, зарежи и следването и "...замини някъде на далеч с твоето момче и никой повече да не ви притеснява"... И не след дълго ще пуснеш една нова трагична история. Възможно е това да е мъжът на живота ти, но същият този живот не е само любов и романтични дивотии, сега живееш при заможни родители, "зли хора, алчни са, завистливи', отделиш ли се, катринката рязко ще се промени. Щом работиш, значи не си мързелива или некадърна, но не съм виждал родители, които да желаят зло на децата си, помисли хубаво, преди да отрежеш клона, на който седиш. Апропо, и аз не бих желал циганин за зет.

12.   Благодаря Ви много за коментарите ... впрочем не съм везни - зодия риби съм ... но решителността определено липсва ... На никого не пожелавам Забранената любов! ...

13.   Мила в Бъглария живеят едни много консервативни и злобни хора, тука да си расист е модерно и хубаво..Защо се питам?На кого е нужна тази злоба между цигани и бълагри?Но да си дойдем на въпроса, ако наистина обичаш този човек, ако си сигурна, че искаш да изживееш живота си с него и само с него, да създадеш дом и деца с него, няма какво да мислиш, а тръгвай и не се обръщай назад.Всяко начало е трудно, но вие ще си стъпите на краката и ще се оправите.Родителите са до време, за тях това дъщеря им да обича циганин е срам и позор, защото те живеят в друго време, имат други възгелди, възпитавани са по друг начин . И последно искам да кажа , че от циганин до циганин има РАЗЛИКА, неможем да слагаме всички под един знаменател.

14.   Номер 3 ме изкефи, най-дългото изречение, което бях виждала :D

Я по-весело момиче! Всеки проблем си има решение и край. От къде знаят родителите ти, че прадядо му е циганин и защо не харесват това момче? Два важни въпроса са това. Адски голямо значение има какви са родителите му, ако не ти е казвал, значи те подготвя чрез прадядо си. Ако можеш разбери какви са му родителите, на какво и как са го учели, как разсъждават те, защото те са най-важни при изграждането на мисленето ни.... Помисли си добре дали външно му личи, ако по нищо не проявява цигански черти и АКО си сигурна, че и двамата много се обичате се бори за вашата любов. Не си малка, ще работиш или както казваш, че финансово те подкрепя значи може би ще ти помогне да завършиш и образованието си. А родителите ти са до време!!!!!!!!!! Няма да живееш все с тях. А и примерно, как реагираха те на това, че те биеше онзи и те тормозеше? И къде са били със съветите си, когато си се събрала с него? Не успяха ли да ти забранят и с него да започваш връзка? Не нали? И в крайна сметка излиза, че не е сигурно, че сега са прави да те спират.Може това да е човека на живота ти. Има ли цигански манталитет? Проучи това и за родителите му... Дано съм помогнала, успех, а и не подценявай женската интуиция.

15.   Така може да се каже , че аз съм в същата ситуация . Приятеля ми е циганин , но не от онези гадни , гнусни и долни същества , който знаят само да крадът и псуват . Той е изключителен човек . И така всичко , беше наред , до момента , в който родителите ми не разбраха какъв е . Започнаха да ме заплашват с полиция и не знам си какво още , направиха всичко по силите си , за да ни разделят , но не успяха . С него бяхме заедно във всичко . На края майка ми се отказа . Разбра , че няма да ме раздели с него , в момента също не е съгласна с нашата връзка , но се примирява заради мен . Затова мога да те посъветвам само 1 нещо , ако те обича както и ти него недей слуша твоите родители , може би те искат да не си щастлива и да взимат решения вместо теб , а това не е правилно според мен . И все пак успех ти желая :)
Разкажи после какво е станало ;) .

17.   Измина повече от половин година и все още сме си заедно. Аз много държа на него, защото и в страданието и болката ми, в радостта и успехите ми, той винаги е до мен и ми помага, аз му отвръщам със същото. Ако Ви покажа снимка, ще видите двама млади души, които се обичат искрено и са истински щастливи, дори не може по нищо да познаете, че той има нещо циганско в жилите си. От предишния ми разказ лъха неудобство, колебание и болка. Сега се чувствам много по-силна, по-уравновесена, по-спокойна и много добре знам какво искам и как да го постигна. Той ми доказа, че човека, на когото мога да разчитам, е само и единствено Той! Цяло лято бяхме извън страната и си работехме заедно, сега си живеем двамата - родителите ми не знаят за това естествено, но не им и трябва - те все още ме издържат, нали съм студентка, но мизерните пари, които ми дават, ми стигат да си покрия само пътните - ходя си на лекции по два дни в седмицата, защото съм редовно обучение, а през останалото време сме си с него в Пловдив. Той ме издържа, дори не ми дава да работя, за да може да си уча. Не се прибирам у дома, защото нямам нищо вече там, не съм се прибирала от два месеца близо и нищо не ми липсва. Имаме общи планове за напред да мина задочно, както и той, и да заминем за Германия, където са негови близки, да си работим, да си живеем, далеч от ограниченото мислене на тъпи селяни със закостенели разбирания. Аз няма да позволя да загубя никога повече своето щастие - което именно откривам само и единствено с него! Пожелавам на всеки такава силна любов! Повярвайте - тя не съществува само в приказките! ...
Искрено ваша: Авторката