Между приятеля и любовника
Имам нужда от съвет, а не мога да попитам никого за това моля вас за мнение.

Накратко аз съм на 23 години и имам доколкото се може да се нарече сериозен приятел вече 2 години. Той е на 25. Връзката ми с него е на приливи и отливи , живеем заедно, преживяхме много неща. Не мога да отрека че го обичам, но още в началото на връзката ни той ми изневери, разделихме се. Изкара две седмици с любовницата си и разбра какво е изгубил (по негови думи), събрахме се отново и всичко беше наред. Колкото и трудно да ми беше аз му простих, да понякога се съмнявам признавам си, но реших че мога да му дам втори шанс тъй като ми се обясняваше как до сега всичките му приятелки са му изневерявали и сега не можел да се довери на никоя. Но щял да се опита. Е, меко казано не му се получава... понякога се чувствам напълно излишна в живота му, въпреки че живеем заедно. Не ме прегръща, не ме целува, общо взето всички ме съветват да го напусна, но пък колкото и да е рядко ми казва че ме обича и че не си представя живота си без мен. Проблема обаче е много по - различен. Докато бяхме разделени аз се сближих много с един негов колега. Чисто приятелски започна всичко - той си има съпруга и никога не съм си мислела, че може нещо да се случи между нас. Да но взе че стана от нищото, открадната целувка, редки срещи и тайни излизания. Не знам как, но започнах да изпитвам нещо към него а и той към мен. Знам, че няма да напусне жена си и не искам да провалям ничии животи, в началото всичко беше наред с него, напоследък обаче е много странен. В началото беше внимателен (сега още е, но само когато сме сами), грижлив и всеотдаен, все той ме търсеше... като се замисля търсехме се постоянно. А сега постоянно ми държи сметка как се държа, как му говоря, защо не му споделям, защо не му отговарям на обажданията и т. н. Аз не смея да направя каквото и да било за да не се обиди, за сметка на това той се държи ужасно на моменти. Дори се опитва да ме накара да ревнувам и се чудя омръзнала ли съм му или избива някакъв собственически комплекс. Постоянно ми казва да напусна приятеля си и че би направил всичко за мен и в следващия момент вече обиден ми казва че се държа не както трябва с него, че му трябва специално внимание и прочие... е няма как да стане пред хората нали... и сега пак ми е сърдит, а приятеля ми замина на почивка без даже да ми каже къде е и се чудя аз ли съм крива или те и дали накрая да не поостана малко сама, за да не страда никой - нито те, нито аз. Просто ми писна да съм постоянно в напрежение и с двамата, защото са еднакво обидчиви, писна ми да стъпвам на тръни, просто искам човек до себе си който да е с мен и да ме обича, а не постоянно да ме кара да се чувствам като наказана ученичка. Защо ли ми трябваше да се влюбвам така....

Коментари

1.   Остави ги и двамата! Не те заслужават, ти си силно. момиче, ще ги преживееш. Напусни приятеля си, докато не си забременяла. Онзи твоя любовник не би се осмелил да напусне жена си.
Недей, остави ги навреме, за да не се чудиш като мен.
С моя сме заедно от 7 г. имаме дете на 4.
От 3 години не върви... Тези неща, които описа, така са и при мен, просто липсва внимание и така. Аз искам да се разделим, той отначало ми казваше, че ако искам да тръгвам, че не би ме държал насила( исках да замина в родния си град).. Като си събрах багажа, почна да се държи добре. После пак го ядосах с безразличието си и той ми каза злобно да се махам. Та така, ще те помоля, авторке