С него съм, но нямам чувства
Здравейте, имам тежък първи опит с любовта, но ще го оставя на страна. Сега съм с момче, което въпреки кусурите си е прекрасно. Искам да кажа, че никога не ме е карал да плача, да се чудя къде е, никога не ме е карал да се съмнявам в него, никога не ме е накърнявал като жена. Заедно сме от три години и няколко месеца, но сме се карали много за глупости и то почти всеки път аз съм създавала проблема, а той се е опитвал да ме успокой и да оправи нещата. Прощавал ми е много неща, с който съм го наранявала, но въпреки всички тези неща винаги съм казвала, че не сме един за друг. Различни сме и дори и да се примирявам с тези разлики има неща, който усещам като пропаст помежду ни. Комуникацията ни не е много добра, имам предвид, че се интересуваме от различни неща и няма как да ги обсъждаме помежду си, а за мен те са част от мен, която ми се иска човека до мен да харесва или поне да разбира. Сексуалният ни живот хич го няма. В началото разбира се беше по- добре, но сме заедно от три години и сме правили секс може би около 15-на пъти, да не говорим, че той свършва твърде бързо. Е, доставяме си удоволствие по- други начини, но не е като хубав секс. Понякога не знам защо съм с него, а той ми е казвал, че ме обича. Понякога знам, че може да продължим заедно, а друг път знам, че не е правилно. Не ме е страх да бъда сама, без човек до себе си, дори бих искала да остана сама на моменти без връзка, но не мога да си тръгна, а нямам чувства. Дори в повечето пъти нямам желание да го целувам или прегръщам. Понякога си мисля, че в бъдещето когато се виждам с деца, той би бил идеалният човек, но мога ли да съм с него толкова много от бъдещето само за идеалният момент? Има качества, който търся у един мъж, а той не ги притежава, в началото си мислех, че с времето ще ги придобие, но той не прави нищо. Не учи, не работи пропилява си живота в бездействие по цял ден и това също ме отблъсква много. Не знам какво да правя, често се появяват мислите за раздяла, но не си тръгвам, а знам, че нямам чувства. Заслужава ли си да седя в тази връзка и да й давам още шансове или трябва да я напусна и да приема и мъката, която ще ми причини раздялата? Вие как бихте постъпили? Бихте ли били до човек, който е добър с вас, но само толкова и нямате чувства? И изобщо как без чувства може да сме с един човек? Това колебание ме разкъсва постоянно. Явно, за да съм с него имам нещо, но дали живота без тези колебания не би бил по- добър?

Коментари

1.   Щастлива ли си? Ако си -остани с него, ако не си - тръгни си всеки заслужава да търси щастието.

2.   Щом нямаш чувства към него, защо ти е толкова трудно да го оставиш? Сама каза, че не те е страх да бъдеш сама. Аз съм с моята приятелка от година и половина. Първа любов, харесваме еднакви неща и много се обичаме. Ние сме сродни души. Намери и ти своята. :) Помисли и направи правилното решение.

3.   По навик си там. Махай се от тая връзка преди тоя мунчо да те е забременил. С такива до никъде не се стига. Хванала си го само за да не си сама. Но винаги е по-добре да си сама отколкото с идиот като горе описания...

4.   Колкото и трудно да ти бъде в началото, бъди сигурна, че ще срещнеш подходящия за теб! Този очевидно не е!

5.   Жена която е с мъж без емоции, а заради нещо друго не заслужава нито внимание, нито уважение.
Заслужаваш си всичките мисли и следствия, даже ти е малко.
Когато нямаш уважение и обич към най-близкият човек, когато не можеш да му отвърнеш със същото, а го лъжеш в очите, не се надявай че нещо кой знае колко хубаво ще ти се случи.
Обикновено жени които са с някой без емоции или са материалистки-егоисти, които цял живот не разбират значението на думата любов и се превръщат в алкохолици или минават на постоянни успокоителни.
Другият вариант е да са толкова слаби и с крехка психика, че някога са обичали, но от страх са избягали и цял живот се лутат сменяйки връзки през година две.

6.   Разбирам те напълно, 5 години бях в такава връзка... От втората година започнаха да ми минават мисли за раздяла, но и аз като теб все отлагах и не намирах сили да и го кажа. На четвъртата година вече нямаше на къде и и казах, тогава тя се опита да се промени, дори и аз започнах на моменти да я харесвам повече... Една година страдахме и двамата и накрая просто и го казах, че не мога повече...
Съвет никой не може да ти даде, сама трябва да го решиш.
Аз лично реших да сложа край, но след това е много тежко, сега не поддържаме връзка, мина почти година и не минава и ден без да се сетя за нея и за това, което и причиних... а може би съм и направил услуга...
Успех!

7.   Моят съвет е да се разделите, щом няма чувства. Едно е уважение и приятелско отношение, друго е страст и любовна връзка. Вашето май се е превърнало по-скоро в приятелска връзка. Сескът, страстта, общите интереси и взаимните чувства и емоции са факторите за една добра връзка. Ако го няма - няма смисъл. И аз съм била във всръзка, в която, един ден осъзнах, че сме просто приятели - да, най-близки, но нито има сексуално привличане вече, нито страст. Разделихме се - в началото беше трудно, имаше един период да тежки дилеми дал отново да се съберем. За момента сме приятели - споделяме си, подкрепяме се, но всеки е поел по соя път. Има и вариант като се разделите за някакво време - страстта да се завърне и отново да усетиш тръпката. Ако стане - чудесно, ако не - всеки продължава напред. Но е ужасно да си във връзка, ако нещата не са взаимноии....

8.   Има хора, които са вярвали в онази луда, голяма, прекрасна любов, в твоята втора половинка. Има и такива, които са обичали много и са били обичани, но това съвсем не значи, че са останали заедно. Понякога животът се стича така, че оставаш сам. Така се случи с мен. Имах много дълга връзка, с много любов, без никакви проблеми и караници, с разбирателство и невероятна страст с години, но.... се разделихме. Той ме научи, че това, че някой те обича не значи, че не може да те нарани. Аз пък не можах да го преглътна. Минаха много години. Имала съм и други връзки. Обичах много един от тях, но накрая той ме остави с думите, че не изпитвал нищо вече. Болеше, но това е живота! Аз не му се сърдя, нито го обвинявам. Сега има семейство и е щастлив и обича така както никога не е обичал. Била съм и от другата страна. Била съм обичана, но аз пък не обичах. Разделихме се. Сега и той е щастлив с друга и е взаимно. А аз ли? След всички опити, не един и два и много много сълзи, аз се отказах. Да, отказах се! Около тридесетте съм вече и нямам сили вече да се надявам. Имам човек до себе си. Не е луда, дива любов, няма страст, но се разбираме и ни е хубаво заедно. По-скоро сме много добри приятели. За повечето това би се сторило ужасно и биха ме нарекли лъжлива егоистка. Да, ама той знае, че не го обичам. Никой не съм вързала. Нито съм обещавала любов. Обяснила съм му, че аз любов вече не търся. Уморих се. Може би за някои хора просто не е писано или са се разминали с половинките си. Аз каквото имах в сърцето го дадах. Радвам се, че някога поне съм я изпитала. Не съжалявам, че дадах всичко от себе си. Съжалявам, че не е било в правилния момент. Да, не е лесно да се живее без любов. Но и аз съм жена и аз искам да имам сродна душа до себе си, мъжко рамо, подкрепа, разбиране. И аз искам да имам семейство. Някога замисляли ли сте се колко хора има, които не са слели живота си по любов? Някои са останали сами, други не. Не ги съдете тези хора. Те си носят кръста сами. Ако си на 20 летиш. Аз поне си мислех, че ей сега ще срещна някой, ще се обичаме и ще си създадем семейство. Да, ама на 30 вече реалността те удря в челото, сърцето ти е свито като стафида, а душата ти милее за спокойствие и дом. Не съм луда от щастие, но съм добре. А какво ще стане в бъдеще и дали ще изпитам любов някой ден, живота ще покаже. Аз никой не търся и няма и да търся. Знам обаче, че и да го нямам живота ми ще продължи и ще намирам други неща, които ще ме правят щастлива. Сама няма да остана, защото искам да имам семейство. Нито ще лъжа, нито ще мамя. Просто ще живея. Един съвет : Не приемайте човека, който обичате и ви обича за даденост. Не знаете какво голямо богатство имате и колко много го нямат или дори никога не са имали. Не съдете хора, за които не знаете какво са преживяли и какво носят в душата си. Никой не е безгрешен.

9.   От авторката: Благодаря на всички за отговорите, откривам дълбок смисъл зад думите ви. В крайна сметка любовните кризи са неизбежни. Аз наистина имах силна, изпепеляваща любов и може би очаквам да изпитам същото и не откривайки това чувство не съм наясно какво изпитвам, но любовта няма как да е една и съща. Оглеждам се, замислям се- млада съм, живее ми се. Не става дума за разкрепостен начин на живот, а за опознаване на нови възможности, неангажиращ флирт, а тези неща не съм си позволявала да ги правя докато съм във връзка и не желая, защото го чувствам като предателство. Ще ми се да не бях допуснала много от грешките във връзката ни, но нещата се променят с времето и стават различни. Не харесвах неговите приятели просто, защото не бяхме на една и съща житейска вълна. Никога не съм го спирала да ходи при тях или нещо подобно, но не се допуснах самата аз да излизам често с тях. Е и това си има своите причини, но те нямат значение. Откривам, че въпреки всичко съм проявявала, честност към този човек и сега когато живота ми се променя главно заради университета ще ни дам още време. За добро или лошо и този път реших да дам по- голяма свобода на чувствата си. Може би аз ги потискам твърде много подсъзнателно. Сякаш през цялото време се готвя за някаква болка, но този път няма да е така. Ако ще трябва да изпитам болка от раздялата ще я изпитам, но когато му дойде времето, а не през цялото време да се подготвям за това... както и да е... Още веднъж благодаря за коментарите :)

10.   По мое мнение трябва да се разделите, аз така бих постъпила на твое място. В интерес на истината историите ни са сходни, разликата е че аз обичам приятеля си, въпреки караниците, различията ни, липсата на комуникация и лошият секс. Аз го обичам и ако това не беше така повярвай ми нямаше да съм с него, нито той нито аз сме цвете за мирисане, но поне чувствата ни са все още на лице. За това те съветвам просто не се измъчвай ако не изпитваш нищо към това момче... пропиляваш и своето и неговото време. Не е честно нито спрямо теб, камо ли спрямо него. Поживей си, ще намериш подходящ някой ден, тогава ще разбереш колко е ценно времето, помисли за себе си и бъди щастлива, защото едва ли сега си.

11.   Скъпа авторке,
Ако нямаш тръпка към човекът, с когото си защо се измъчваш по този начин?
Според мен е най-добре да се изясниш какво точно искаш? Поживей си, имаш време да срещнеш правилният и точният човек за себе си. Има ли смисъл да си губиш времето, без да имаш чувства? Давай смело напред и не се притеснявай- СЛЕДВАЩ ще има :)

12.   Съчувствам ти. Ти не си във връзка с него, а той е във връзка с теб, така да се каже. Ти не си емоционално обвързана с него, затова. Много хора са така, но за мен това си е пълно нещастие. Вие изобщо не правите секс. 15 пъти за 3 години не е нищо. В момента сте като пенсионери направо, няма тръпка, няма страст. Знам, че отминават емоциите с времето, ама той за нищо не става, извинявай. Направо е асексуален. Как може да обичаш жена и грам секс да не можеш да правиш. Не те ли измъчва това. Поне любовници дано имаш. Моят съвет е търси си друг междувременно. Когато срещнеш някой по - подходящ, просто го остави без много обяснения. Не си длъжна да си влюбена във всеки срещнат мухльо. Майките все ви възпитават да сте с добрите момчета. Е да, добър е, но е смотан. Дори един секс не може да предложи ма гаджето си, което е най елементарното, какво остава за нещо повече.... Това е най-елементарното, оттук нататък още много неща са нужни за щастлива връзка. То няма как да си щастлива с такъв. Да си хване бабичка. Имаш право да си щастлива.