Добрия!
Здравейте искам и аз да ви споделя моята история. Искам да получа и съвети от вас ( най-вече от жени ). Въпроса ми е къде бъркам в отношенията си с другия пол. Мъж съм на 23, и всяка девойка с която съм имал взаимоотношения ме е изоставяла с думите : " Ти си прекалено добър за мен", "Аз не ставам" или пък "Заслужаваш нещо по добро". Какво по дяволите? !? Едно от момичетата ме заряза, заради пияница който я псуваше пред всички на работното и място (сервитьорка е ). А тя си го търпеше. А беше мега грозният тип! Казвам го от гледна точка на това че от години ходя на фитнес, и имам тяло. Дори нямаше работа тоя. А аз работя и уча Бизнесикономика. Не мога да разбера защо ме зарязват заради такива деградирали и безперспективни типове. Трябва ли да се държа като Л***о за да ме уважават? Не мога да разбера защо вечно съм сам, и не съм имал връзка повече от 3 месеца.... И този омагьосан кръг :"Ти си добър добър добър... Защо доброто ми отношение е заменяно с лошо?
Забелязвам че като се държа пренебрежително с момиче, постоянно ме търси или пише! А като съм добър ме изхвърлят като дъвка която вече е ненужна. Не ми е в кръвта да съм гаден и прочие, но отношението им ме обижда. Как да процедирам от тук на татък? Давайте насоки дами!
П. П Драги модератори ще ви бъда благодарен ако публикувате историята ми :) Благодаря ви предварително.

Коментари

51-59 от 59

56.   Авторе, пак съм номер 7/16. Не е нужно да се променяш радикално, а само промени у себе си онова, което не харесва и усещаш, че ти пречи. От това, което си написал става ясно, че ти пречи прекалената сервилност пред женския пол. Не нужно да ставаш гадняр, никъде не съм писал това. Личи си, че си готин пич, но просто си млад и наивен. Съхрани човешкото у себе си, но не позволявай на жените да те газят, маркирай граници. Когато жена си позволява да те ебава я постави на място без гневен тон и агресия, но спокойно и индикирай, че няма да толерираш такова поведение. Прави го с намеци, щото вярвай ми жените разбират от намеци по-добре от директните думи дори. Запазвай самообладание и не се връзвай на провокации! Ако се държиш гадно, рано или късно тя ще се умори и ще се откаже, но другата крайност на раболепие и слугинаж също води до разрив и ти добре го знаеш.

Важното е да разбереш, че никоя жена не е незаменима и, че именно издигането им на пиедестал ги превръща в коварни кучки, които превръщат живота на мъжете в ад. Не губи своята самоличност в никоя жена, колкото и да е красива и умна. Старай се да намериш баланса, постави от начало отношенията ви делово, не спирай да бъдеш себе си и да правиш нещата, които обичаш. Ако на нея това не и харесва, няма и да и хареса впоследствие. Прави компромиси, но не на всяка цена. Ако не си щастлив от някой компромис, това ще ти се върне като бумеранг след време.

Когато връзката започне и потръгне, бъди мил, бъди романтичен дори, но никога не започвай с романтика и ухажване към жена. Ухажваш ли я в самото начало и ставаш скучен и безинтересен, защото... тя усеща, че си и в кърпа вързан. Във връзката е важно да изслушваш жената, колкото и да си уморен, просто я изслушвай без да и даваш готови решения на нейните терзания и проблеми. Женската психология на разтоварване е такава, просто искат да ги изслушаш без да им даваш акъл. Ако те пита - ок, но не предлагай готови решения, когато я слушаш да ти се оплаква. Предупреди жената, че няма да се откажеш от своите интереси (ходене на риба, излизане по мъжки с приятели веднъж седмично и т. н. ). Ако влизайки в живота ти една жена стане самия ти живот финала е ясен - след време ще те зареже с горните обяснения.

Никога не позволявай да те манипулират чрез сълзи и не се чувствай виновен за техните гадни постъпки, те умеят да внушават това, дори когато си невинен. Ако нещо си сбъркал извини се и толкоз! Впрочем, никога не приемай обратно жена, която те е зарязала – НИКОГА! Ако те зареже веднъж, ще те зареже пак, особено ако ти е изневерила, просто не е за теб! Впрочем, изневери ли ти жена, прошка йок! Дръж се на положение и не се влюбвай наивно, нито се хвърляй на първата, която ти се кълне в любов!

Бъди коректен, не нагрубявай, не лъжи, не изневерявай, не злоупотребявай с добрината на жената (дано намериш преди всичко добра, че са кът в днешно време), но и не давай да ти се качат на главата!!!

Номер 28, мойто момиче, нямаш житейския ми опит за да ми се правиш на интересна! Ако пред мъжа, който си превърнала в послушно кученце, ти вървят номерцата пред мене не вървят!!!

Номер 29, не си интересна и никак не си оригинална! Не съм дебелак, който само гледа спорт по телевизията, а съвсем нормален мъж. Не е задължително бирата и мезетата да те правят дебелак, особено ако спортуваш като мен! Ако ти държиш гаджето/мъжа си на салатки, това не е мой проблем, а негов и твой!

Номер 30, бих ти казал някои неща, но няма да ги публикуват! ?))

57.   Ами жените имат доста първосигнален поглед върху мъжете -особено при ново познанство.
Жените подсъзнателно търсят силен партниор - ок
Търсят и нещо различно, вълнуващо, драматично -ок
А намират ли това?
Според мен те немогат да различават - Сила от Позиорство
нито пък - вълнуващи качества от празни приказки и манипулаторство.
Виждат някой който се бие в гърдите с голяма уста и вече той е "мачо" в техните представи - той излиза с много жени значи е истински мъж и след като момичето е толкова красива свикнала да получава комплименти и рози позиора не му пука за нея не и показва нежност и специално отношение и тя решава че той крие нещо многоо ценно представи си и така надявайки се така наречения мачо дето третира жените като носни кърпи да
прояви нежност само към нея - след много сълзи и сополи.
Но пича неможе да обича неможе да поема отговорност
той е силен в пиенето лежането и бягството от всичко което ще му вгорчи купона - ще лъже ще маже, но никога няма да каже истината защотото не е никакъв мачо а е страхливец и консуматор.
От друга страна истинските качества които търсят жените се крият ж мъже които се борят всеки ден с себе си и с света те наистина имат собствено мнение - то не е нещо заучено а нещо изградено нещо и вродено до някъде
имат много мечти богато въображение - слбъскват се борят се и не бягат имат доста повече интереси и хобита от да се напият в кръчмата и когато момичето до тях има нужда от защита, помощ, подкрепа те са до тях, те проявяват нежност и разбиране, защотото как може да се държиш зле с най- скъпото същество на тоя свят за тебе и да я третираш като боклук само за да я държиш под контрол
и да слугува на твоите висши идеали а демек : да се напиеш, да се репчиш, и да псуваш и да мрънкаш като си вкъщи или като се спотайваш в работата да не вършиш нищо защото си мързелива издънка - като си на маса разбираш от всичко - а общо взето само празни приказки бълваш - е да и големи биячи са - бият се на поразия в пиянски истории.
Та идеята на това което написах е че са малко хората с качества - повечето са позиори.
А хората които се раждат с качества имат уникален дар, но в същото време огромна борба за да го отстоят и да го покажат на света - тоя първосигнален свят в който живеем.
Та не винаги може да видите такъв мъж - като завършен продукт - какъвто търсите, защото неговата борба все още не е приключила той има още многог страхове да преодолява - много битки да побеждава - може да не е най бляскавия в момента с който се запознаете, но само ако можехте да погледнете по на дълбоко да вникнете
в човека и да бъдете интуитивни наистина а не само на приказки - жените били интуитивни - глупости.
интуицията ви се свежда до първичното което го има в всеки мъж - но увереният мъж го показва по лесно.
Но когато имаш повече качества - постоянно не си доволен от себе си - как може да си спокоен и уверен като имаш толкова много и в болката и тежестта на плещите си да се представиш като по учебник пред момичето - и то какво вижда - неуверен мъж който я харесва който реагира по най искрения начин - проявява нежност.
Няма значение как изглеждаш а как подхождаш към една жена - е трябва ли да има правила за тея неща - неможе ли просто да се случват.
Е унесох се - това са част от разсъжденията ми по въпроса
Държа да кажа че познавам и съм познавал адски многог хора и съм изградил богати впечатления по въпроса.
Иска ми се жените - да гледат по задълбочено когато търсят един партниор.
И да е : "В теб видях мъжа който можеш да бъдеш"
а не да търсят позиори на които " всичко им е наред"
невежеството е блаженство...
А аз съм на 24 и не смятам да се променям а да развия най доброто от себе си и се надявам че има момиче което е способно да ме види в истинската ми светлина.

58.   Пич, да станеш лош няма да ти реши проблема. Единствено, което можеш да постигнеш е да си намериш някоя кифла с 2 грама мозък и след няколко месеца пак ще пуснеш тема тук, но вече ще е със заглавие "тя ме изостави, какво да правя". Бил съм в твоето положение доста време. Нямах пари, нямах кола, нито книжка, не разказвах на кифлите измислени истории и не се правех на велик. Съответно всичките много ме обичаха, ама сещаш се, само като приятел. След като завърших и започнах работа обаче, за няколко години нещата се обърнаха, започнах да изкарвам доста пари и макар, че не парадирам и не се надувам, нито съм станал лош, златките ме надушиха. То не бяха смс-и, обаждания, писания във facebook, skype и т. н. Тогава осъзнах, че неща като пари, селско държание, псувни и т. н. не вършат работа, при положение, че търсиш сериозен човек до себе си. Не че и преди не го знаех, но сега вече го усетих наистина. Просто свестни момичета се срещат рядко. Кът са тези, които желаят да учат, да работят и да се развиват, без да чакат на мама, на тати, на гаджето и т. н. Имам един комшия, който е много добър пример, че тактиката да си лош и да се правиш на тарикат не върви. Той е на около 25 години и третира жените точно, като курви-псува ги, обижда, крещи им, само не ги бие. Освен това им разказва такива фантастики, на които и дете в детската градина, при най-голямо желание не би повярвало. Но пък наистина е вървежен, без приятелка не е оставал. Има само една лека подробност-не е имал нещо по-различно от класическа кифла. Всъщност само една, но тя не се задържа повече от 2-3 месеца.

59.   Здравей, авторе, отново съм №36. Да ти кажа, че в днешно време е трудно да се намери истински човек. И не е вярно, че нормалните или добрите момичета са харесвани от другия пол. Колкото и странно да звучи аз не търся някой, който се прави на вървежен и се държи като мутра, такъв тип мъже даже не ги харесвам, бих оценила мъж, който си е естествен - това, което е.
Иначе трябва да се замислиш какво търсиш всъщност - разните там кифли, които се имат за красавици и които не могат да оценят човека срещу тях, дори и да се промениш и да ги впечатлиш, все ще дойде момент, в който да ти намерят отново тъпи оправдания, едва ли ще постигнеш сериозна връзка. Според мен е добре да започнеш да общуваш с повече момичета, по възможност по - интелигентни и по - земни.
Поздрави!

60.   Виж, има различни варианти. Самата аз излизах с едно такова момче, безкрайно добър, страшно умен и неземно красив. Когато виждаш поведението му, маниерите му, ума му, всеки път си казвах: "Мамка му, той е прекалено добър за мен. Не го заслужавам. "
Тъй като го обичам безкрайно много искам той да има най - доброто, нещо на неговото ниво. Разделихме се.
Но причината поради която го пуснах наистина беше тази. Когато обичаш някого, наистина правиш всичко, за да е щастлив този човек и да получи нещата, които наистина заслужава.

61.   ''Прекалената добродетелност е също толкова грешно нещо колкото и недостига й.'' - Някъде бях чела подобна фраза, може да е било и тук, не помня вече, но наистина ме впечатли истинността на това твърдение. Грешката ти авторе, според мен, че не си съставяш правилна преценка за хората и даваш от доброто си сърце на грешните индивиди. Специалното, което искаш да дариш, трябва да се заслужи, а не да се получава наготово. Разбира се, не отивай на крайности, бъди любезен с всеки нов човек, който срещаш, но не се изхвърляй преди да си видял, че човека отсреща е стойностен. Също така, не знам на какви момичета си попадал, но няма как да е хем манекенка, хем да си стои вярна до теб и да е някаква така да го кажа извисена личност, която ще е само твоя и ще те боготвори.

62.   бе за всеки влак си има пътници и една истина няма. аз като жена си падам по номер 7

63.   Не се променяй. Бъди себе си. Остани си такъв и някой ден ще те оцени момичето с което ще бъдеш. :)

64.   Всички коментари на номер 7, както коментар номер 33 са точно в десетката ;) Аз също съм като теб, бил съм, да кажем и след всеки неуспех е добре ( а виждам, че ти го правиш) да анализираш грешките си. Ами жалко ама факт, наистина няма да стане без да промениш нещо.. Идва ми отвътре да съм добър - ама насила трябва да го подтиснем или айде казано по друг начин - да го отложим във времето когато (както е казала жената от коментар номер 33) вече имаме факт - сериозна връзка. В началото тръгнеш ли с доброто - нищо не може да излезе - ама това го знам и продължавам отвреме навреме да допускам грешката, нищо, че съм по - голям от теб, просто съм си такъв характер. В една статия Кобилкина пише (цитирам по памет) :" За да поддържа интереса на една жена - мъжът трябва да се научи да подхранва хем светлата й, хем тъмната й страна. Тоест, както няколко човека са го казали ако се държиш постоянно като задник - не става, ако си послушен като кученце - пак не става.. Къде е баланса - няма правилен отговор - за всеки човек е индивидуално.. Факт е, че, за да задържиш интереса на жената - трябва хем да я накараш да се чуства обичана, но и същевременно да не е сигурна, че може да те има когато си реши и, че може да си те върти както си иска, пак когато й скимне. Към жените (не помня кои коментари точно бяха), които безрезултатно се опитаха да "ухапят" човека, написал коментар номер 7 - мразите такъв тип поведение, щото ви е яд, че не държите контрола в ръцете си, а по - скоро, се чуствате от гонещата страна и тази несигурност ви изнервя, ама не си давате сметка, че точно за това ви е интересен даден мъж. Още веднъж браво на Номер 7. Тези неща са писани в доста форуми и има къде да се прочетът, но после си трябва практика за да се прилагат успешно. Да - за да се прилагат именно, защото много често приятелки са ми давали съвет "бъди себе си "... е, да ама - НЕ, както е в случая и с автора на темата.. проблем си е да си добър, докато наистина не се появи жената с главно Ж.... И тогава пак рискуваш ако станеш много мил, нежен, разбиращ, отзивчив и т. н, щото може да се заприказва с някой наглец в магазина, който да я нагруби и тя да усети "пеперудите в стомаха", ах колко банално нали.... Честно казано, притеснително си е да си добър особено с жените в самото начало. Кавалер - да, постоянно добър и предвидим - НЕ! Друго, което върши работа - тествано на няколко пъти и повечето проработи - показваш и интерес, после се отдръпваш (умерен игнор) за да я накараш да се чуди, иска ли ме, не ме ли харесва, харесва ли ме - да я накараш да си мисли за теб и да е несигурна.. (тук е момента да ме напсувате по женски - благодаря ;)Както е казал поетът- има само 2 начина да се оправиш с жените и... нито един от тях не работи ( шегичка ест. ;) Като правило - не се влюбвай във вятърни мелници и жени, за които още нямаш идея що за хора са. Някой беше споменал нещо важно - запомни го - тръгне ли си една жена от теб - никога, ама никога не я пускай обратно в живота си, поне не и повече от приятелка, за да не си хабиш времето и нервите... пък и човек се учи от грешките си ( би трябвало поне), а по умните се учат от грешките на другите! Айде и със здраве ;)

51-59 от 59