Хем сгодена, хем сама!
Май изпаднах в най-лошата ситуация, в която би могла да изпадне една млада жена.
Средата на март месец се запознах с едно момче. Всичко се разви доста бързо и се влюбихме един в друг още на първата седмица. Нямаше нещо, което да не ни върви или да не е на ред, разбирахме се, уважавахме се, ценяхме се, обичахме се наистина до полуда, секса беше върховен, дори не сме се и карали, сякаш цял живот сме се търсили, но всичко това до преди месец и половина. ( Ако някой реши а пита, аз съм на 22 той на 26 )
Един ден просто му се обадиха и му предложиха работа в чужбина за 4 месеца. Прие поради това, че в него момент беше в безизходица и трудно финансово положение, а искаше и магистратура да записва тая година, и за това пак пари трябват, та от части го разбирам защо замина. Два дни преди да замине ми предложи брак, приех. Въпреки че знам, че го прави за да е сигурен в мен, че ще го чакам и няма да му изневеря, макар и той да отрича, че е заради това, ами било за да ми покаже колко е сериозен, и че наистина иска с мен да създаде семейство. Не съжалявам, че приех.
В момента се чувствам, отвратително, вече месец и половина едва удържам да не получа някоя нервна криза. Липсва ми ужасно много, адски ми е тежко, макар и да се чуваме и виждаме по скайп всеки ден, а и той никога не показва и грам емоция, може и него да го боли, да му е зле, да му липсвам, но не ми го показва, нито ми показва че още ме обича. Това ме убива наистина. А и имам чувството, че любовта ни за него не значи нищо, щом пожертва връзката ни заради едните пари.
Гледам да се разсейвам някак, излизам насам натам с приятелки, намерих си почасова работа, но пак не ми е достатъчно за да спра да мисля, за шибаната ситуация, в която той ме постави. Няма и вариант да ида при него дори и за малко, и там ситуацията е доста деликатна и дълга за обяснение.
Той се прибира чак края на Септември, и до тогава не знам как да издържа. Обичам го, искам да остана с него, но психически вече ми идва в повече, писнало ми е да рева по цял ден за него, да нямам сили да променя нищо, и единственото което ми остава да е да стоя и да го чакам... цяло лято...

Коментари

1.   Много драматизираш! Какво да правят жените на моряците да кажем???
Съвет - хвани и ти си намери някъде работа (на морето да кажем) вместо да се измъчваш с глупости! Мама и тати няма цял живот да те издържат, браво на момчето, че се е сетило

ж29

2.   Прекаляваш, момиче, малко си незряла за сериозна връзка и брак, поне така ми се струва. Има ред причини, за да ти го напиша това, но нямам време да ти изреждам очевидните грешки в мисленето. И просто ще отбележа, че никой не те е "вързал" и приятелят ти си действа по най-нормалния начин, не очаквай от някой мъж да се разреве по скайпа, освен ако не се казва Тити Папазов:)
М, 36

3.   цитирам те: "изпаднах в най-лошата ситуация, в която би могла да изпадне една млада жена"
авторке, ако това е представата ти за най-лошата ситуация, значи ти е много бедна фантазията. на тоя свят има къде по-лоши работи от няколко месечна раздяла с гаджето. човекът е отишъл да изкара някой лев за общото ви бъдеще, а ти стоиш и ревеш.
вземи се в ръце и спри да се тръшкаш. щом почасовата работа не ти е достатъчна, намери си още. запиши се на курсове, учи нещо, но спри да драматизираш. звучиш като разглезено дете, на което са взели играчката, а не като жена, която планира семейство и брак.
Ж42

4.   Е, тa мис КAПРИЗ, къде е проблемът? !
Честито м/ у другото!
Стигa си се лигaвилa, aми кaкти кaзвa н1, потърси си зaнимaние, че скукaтa, ще ти изигрaе лошa шегa.

5.   Мисля, че не е лошо да обясниш какво значи това, защото може да е отговора на загадката ти: "там ситуацията е доста деликатна и дълга за обяснение".
А иначе това, че ти е предложил, не значи че трябва само у вас да киснеш и да се депресираш. Те и монахините излизат напред-назад. Или много те сърби нещо? Вземи си вибратор - нищо срамно няма!

6.   Какви са тия глупости и нетърпеливост? Ти наред ли си?! Хората се разделят за години и се виждат 1-2 пъти в годината. Или работят на 1000 км един от друг и само уикендите са заедно. Ти си тръгнала от мухата слон да правиш. Приятелят ти е напълно нормален човек, не е като тебе по драматургиите и нервните кризи! Ти ако си намериш някой като тебе, то ще е нещо наистина взривоопасно! Ще си скъсате взаимно нервите още преди да сте започнали нещо заедно!
Ти не си мисли, че бракът и дългогодишното съвместно съжителство са само трепети и вълнения, бурна любов и т.н.? Нищо подобно - това е едно мноооого дъъъъъълго спокойно време заедно, в което почти нищо не се случва, особено в любовен/трепетен план... Като добавиш към това и грижите по отглеждането на децата, и работата - направо не ми се мисли какво ще ти е, ако от сега така реагираш...

7.   Авторе, спокойно! :омчето ти ще се прибере и ще се ожените... <адвай се, че годеникът ти е находчив и инициативен... Не чака на никого, а сам се издържа и си плаща образованието... не се лъжи, магистратурата му е особено важна, за да има шанс после да си намери по-добра работа, с която да си издържа семейсктвото, което ще създаде с теб.... Та той ти е предложил брак и ще се прибере през септември... Това са някакви 2 /ДВА/ месеца... Разбирам тъгата ти, но изчакай малкото оставащо време, когато ще си сама....
ЖЕЛАЯ ВИ САМО ЗДРАВЕ И ЩАСТИЕ! И ДА... ЕДНО ХУБАВО, ЗДРАВО БЕБЧЕ!

След като човекът ти е предложил, означава, че ет чувства НЕГОВАТА ЛЮБИМА И ЖЕНАТА ЗА НЕГО!
Един мъж и то на неговата възраст, да стори това на днешни дни значи е наистина сериозен и убеден в чувствата си... Не го притискай да се прибира преди септември... нека направи парички...
Не го разочаровай с натякване, кавги или още по-лошо изневяра, докато го няма...
Нямаш си на представа, колко малко сте свестните жени в днешна България... Човекът, за да ти предложи брак, значи е осъзнал качествата ти и ИСКА ДА БЪДЕ С ТЕБ! Желае те! Но като няма пари, работи, за да ги набави, а не чака на родителите му или на теб... Оцени това, моля те....

С НАЙ-ДОБРИ ЧУВСТВА!

ЕДЗИН МЪЖ НА 30...

послепис:
Знаеш ли, колко много ми се иска да открия жената, на която с чисто сърце да мога да предложа брак??? Да коленича пред нея, да подам пръстена и дса и кажа ЧЕ ТЯ Е ЖЕНАТА, С КОЯТО ИСКАМ ДА ИМАМ ДЕТЕ И ДА ИЗЖИВЕЯ ЖИВОТА СИ!!!!
След две връзки, в първата от която бях емоционално ограбен от първата си любов, а във втората връзка не се получи, заради праволинейността на жената, аз вече съм се отчаял и съм убеден, че няма как да съддам свое семейство... Просто жените, които обичам мен не ме обичат и любовта ми е несподелена, въпреки, че се раздавам изцяло...
За да стигна до днешното състояние:
Живея от март месец с една, , кака" на 38 години-меркантилна кучка.... Търпя я само заради секса и заради коментарите на околните, че съм забърсал, , секс-пантерата", но скоро ще късаме... това не е жената за мен...
Та.... пиша ти като човек самотен, отхвърлен от половинките, с които е искал, четал и чертал планове за брак, семейство, дете...
Само да кажа, без да се хваля, че съм доста материално осигурен.... Имам самостоятелен дом, много хубава кола и много добри доходи... Но.... всичките ми връзки, в които съм влагал чиста любов, обич и отдаване / това са две връзки / просто не се получиха нещата... В първият случай налетях на жестока егоистка.... във вторият случай на малко по-голяма, но много свястна жена, която обаче, за да сме заедно поиска много глупави, направо казано нелепи неща...
Това са жените / респективно връзките в живота ми /, заради които наистина връщайки се назад във времето ми е тъжно и болно....
Другите жени, с които съм бил, правил секс прекарвал време, , бяха просто бройка....

Та... за какво ти написах това лирично отклонение:

РАДВАЙ СЕ, ЧЕ ТВОЯТ ЧОВЕК И ТИ СТЕСЕ НАМЕРИЛИ! Радвай се, че ти е предложил брак и че се старае за този брак, а не я кара лежачката! АВТОРКЕ, ЗА БОГА, ОЦЕНИ УСИЛИЯТА НА ГОДЕНИКЪТ СИ! Оцени усилията на бъдещият си мъж... Оцени тези усилия, за да не напуска любовта общият Ви дом!!!!

Поздрави и през септември да пишеш кеато си дойде!

Айде първо булка, а после люлка!!!!
Оцени любовта, която си намерила и срещнала! Защото можеще и да си в моето положение днес!!!!

И НЕ!!! Ти НЕ си сама в момента!!! годеникът ти е в чужбина за да идкара пари и да се образова... това е най-важното усилие в живота на човека.... Оцени това му усилие да постигне нещо смислено, а не да стои по барове, дискотеки и заведения....
ти си още твърде млада... да не кажа дори малка.... до вчера си била дете.... затова е нормално да реагираш така...

ПОЗДРАВИ още веднъж!!!!

8.   Аз какво да кажа като бившия ми пътуваше по корабите... първите няколко пъти и аз се чувствах зле, но после се свиква. Със сегашния ми приятел пък се виждаме само събота и неделя, защото сме от различни градове. Явно така ми е писано :)

9.   И да се тръшкаш, и да не се тръшкаш, той няма да се върне преди Септември, така че стига си се лигавила

10.   4 месеца не са дълго време-ще изтърпиш... не са 4 години все пак.
Намери си някакво занимание за през деня и бьди търпелива, стига драматизира, карай по-спокойно. Нали се виждате всяка вечер по скайп-макар и да не е същото все пак се виждате и си говорите. Не очаквай той да се вайка и показва емоции.

Аз съм стояла 6 месеца сама с дете по време, когато нямаше интернет и скайп, а само писма и телефон. А обажданията до чужбина бяха много скьпи.
Стояла съм и една година и половина с 2 деца сама. Той си дойде 11-тия месец за малко, а по-късно след 6 месеца ние заминахме при него.

И това не е най-лощото, което може да се случи на една млада жена-я по-спокойно. Здрави сте и двамата, предполагам имаш и подкрепа на родители, приятели тук.... Няма да се свърши света за 4 мецсеца-имай малко търпение. После цялото време ще е ваше.

11.   4 месеца не са дълго време-ще изтърпиш... не са 4 години все пак.
Намери си някакво занимание за през деня, което да те разсейва и бьди търпелива, стига драматизира, карай по-спокойно. Нали се виждате всяка вечер по скайп-макар и да не е същото все пак се виждате и си говорите. Не очаквай той да се вайка и показва емоции.

Аз съм стояла 6 месеца сама с бебе по време, когато нямаше интернет и скайп, а само писма и телефон. А обажданията до чужбина бяха много скьпи.
По-късно съм стояла една година и половина с 2 деца сама. Той си дойде 11-тия месец за малко и пак замина, а по-късно след 6 месеца ние заминахме при него, където сме и до ден днешен.... ЗАЕДНО. Тогава вече излезе интернет и скайп, но не беше широко разпространен както сега. В нашия град(втория по големина )имаше само на едно място и имаше опашка, за да се добереш, като чакаш ред и говориш определени минути(срещу заплащане разбира се). Аз обикновена говорех по 10мин. и децата се радваха да чуят гласа баща си(не да го видят-нямаше видеокамера).

И това, което си описала не е най-лощото, което може да се случи на една млада жена-я по-спокойно. Здрави сте и двамата, предполагам имаш и подкрепа на родители, приятели тук.... Наложи си да бъдеш емоционално стабилна и силна и спри да плачеш-няма смисъл. Няма да се свърши света за 4 месеца-имай търпение.
После цялото време на света ще е ваше. :)

12.   От Авторката:
Благодаря ви за подкрепата, която ми оказвате, оценявам коментарите ви, дори и онези с критика към личността ми.
Особено благодарност искам да изразя към номер 7! Прав си за нещата, които ми казваш, и да това, че сме се намерили след години търсене и лутане с неправилните хора, е най-голямото щастие, което някога ми се е случвало, и ще направя всичко възможно да оценя и задържа този мъж до себе си цял живот! Пожелавам ти и на теб, да намериш твоята половинка, за която с ръка на сърцето и чиста съвест да можеш да кажеш - това е жената!