Да продължиш напред след любовта
Здравейте,
Моля за съвет...
Как точно става това да продължиш живота си без любовта си? Вече всичко е различно. Затварям се дълбоко в себе си. Работя, работя, работя, уча... Пих антидепресанти. Ходих на психолог. Страх ме е от бъдещето. Времето затъпява болката като посипва раната с пепел. Когато някой мъж ме хареса, раната зейва отново. Болката се връща. Искам пак да мога да се радвам, да се усмихвам на света, да съм щастлива. Дори нещо да ме зарадва за кратко, след това няколко дни се чувствам ужасно.

Коментари

1.   След любовта е ПРЕДИ любовта.
НЕ ПИЙ просто хапчета!
Иначе не разбирам, какво очакваш от психолога - той не може да и реши проблемите и да ти даде смисъл на живота, ако нямаш нервно разстройство или друго отклонение. Според мен прекалено си се разтворила във връзката и си забравила да живееш живота си. Независимо от повода за раздялата ви, това много често е причината за разпадането на една връзка.
Съветът ми е да спреш да си въобразяваш, че връзката с мъж, любовта, мъж изобщо може да ти реши житейските проблеми и да те направи щастлива. Намери си хобита и занимания, които да са си твои и не ги прекъсвай дори при почване на връзка. Запази своето лично пространство ЛИЧНО и обичай преди всичко себе си, защото от себе си не можеш да избягаш, не можеш да скъсаш със себе си и единственият човек, който ще е до теб от раждане до смърт си... ти.
Когато съумееш да се научиш да живееш живота си като самостоятелна личност, ти вече няма да си товар за партньора си и ще си много желан партньор, а връзките ще ти са трайни.
Времето иначе лекува, не се срещай с мъже, докато не си намерила себе си. Отиди на почивка с приятели, родителите си, сестра или брат, но не търси сега мъж едва ли не на всяка цена.
Успех

2.   След любовта остава това, което си ти самата, усещания, ценности, хъс за живота и т. н.
Съвсем друг е въпроса защо се стига до раздяла в една връзка и често някои не могат да продължат, защото обичат човека, но поради някакви причини са го оставили.

3.   след любовта оставаш със себе си, за да прецениш коя си, какво искаш от живота, какво очакваш от връзките, с какво можеш и с какво не можеш да се примириш. след това продължаваш напред.
не се вкопчвай в миналото и не дълбай с въпроси: ама как, ама защо. почти няма хора, които са останали с първата си любов и са живели дълго и щастливо с нея. колкото и да не ти се вярва, през това, през което преминаваш, са минали повечето хора на света и не само са минали, а и са успели да продължат, да създадат семейства и да бъдат щастливи.
така че спри да пиеш лекарства, намери си занимания и постепенно нещата ще си дойдат на местата.

4.   Здравей, знам какво изпитваш и отлично разбирам какво изпитваш!
Няма дадена рецепта, която да те "излекува".
Трябва сама да намериш, онова, което ще те накара да се освободиш емоционално и да дишаш с пълни дробове.
На думи всичко е адски лесно, убедила съм се.
И все пак това което ми идва първо като идея е, защо не започнеш да правиш неща, които не си правила преди никога? !
Запознавай се с нови и нови хора, колкото и да не ти се иска..
Предполагам, че щом раната се "отваря отново" след интереса на даден човек, самата ти не си готова да допуснеш някого до себе си.
Вярвам, че ще успееш, просто трябва да намериш точния начин за теб!!

5.   Е-е, ама ти в много яка абстиненция си се вкарала! Човек не бива да е чак толкова наркоман! Любов, любов, ама всичко с мярка трябва да е! Ти си абсолютизирала нещата, а сега и нещастието, самотата и болката си.
Съветвам те да не прекарваш дълго време в това състояние, понеже и мъжете, които привличаш докато си в него, са същите черни дупки като тебе.
Съмва след всеки мрак! Ще дойде ден, в който от раната ти няма да е останала и следа, независимо дали сега е покрита с пепел или не.
Излез от този порочен цикъл! Излез ако ще и напук, насила! Бий си един шамар, вдишай амоняк, излей върху тялото си една кофа ледена вода - докато го докараш като Reset-а при компютрите.

6.   И защо се разделихте, защо не оправиш нещата.

7.   След любовта трябва да бъдеш силна. Та ти си на антидепресанти!? Ходила си на психолог? Я се стегни малко! Направо съм потресен!

boy`for`you

8.   Опитвай се да не оставаш сама, а ако се случи недей да слушаш музика и не гледай снимки, още по-малко филми. Прибери предметите около теб, напомнящи за връзката ти.
Ако не спортуваш, сега е времето да започнеш. Може да тичаш, да караш колело или каквото друго ти хрумне, или поне се запиши на уроци, танци или език, или каквото поискаш. Чети книги, но не любовни, започни с тази. Авторът е българин, Тихомир Димитров, романа е уникален http://chitanka. info/book/3531-dusha-nazaem. txt. zip.
Ако имаш възможност смени дрехите, които си носила до сега, с нови. Смени си прическата. Промени и най-малкия детайл около себе си. Ако носиш бижута, махни ги временно, ако не носиш, започни. Смени разположението на мебелите в стаята си. И т. н. и т. н.
Не забравяй:
1. Вълната се размива, когато приближи следващата.
2. Всяка следваща любов е по-силна от предишната.
3. Женското сърце е като градския транспорт, винаги има място за още един.

SIR