Той все е недоволен
Здравейте, пиша от телефона и може да има грешки. Заедно сме от три години, приеха ни да учим в един и същ град и говорихме по въпроса да заживеем заедно. Проблема е там, че той от малък се грижи за себе си.. пере, чисти, готви. Това е много хубаво и се радвам, но аз тепърва ще се уча на самостоятелност. Постоянно се кара, че не правя нещата както трябва и какво ли още не. Това не мога, онова и т. н Вярно е, че много неща не знам, но имам желание да се науча, но той не ме оставя, защото само съм щяла да му отворя повече работа... Чувствам се безполезна. Една точка да има на масата ще ме обвини, че не съм я изчистила. Обичам го и не искам да се разделяме заради това, но се чудя дали първата година да бъда сама на квартира и да се науча да се оправям без чужда помощ??

Коментари

1.   Еми не всеки е добър педагог да те хване за ръчичка и да те научи на всичко, което знае, а преди това да предизвика интерес, да те запали, да има подход и т. н. Приеми, че приятелят ти просто не е такъв.

2.   Явно и приятелят ти не е готов за съвместен живот. Когато живееш с някого не му пилиш на главата за една трошичка и една точица. Ако кара така той ще съсипе връзката ви.

3.   Аз не мога да си представя да живея така и честно не бих търпяла. Бих пробвала на квартира сама.

4.   Авторке, сама си стигнала до решението. Поживей на квартира сама, научи се да се грижиш сама за себе си и дома си и тогава заживейте с приятелят ти заедно, ако все още сте двойка. ;)

Ж 39

5.   Здравей, авторке :)
Моят съвет е да поживееш сама на квартира, не бързай да се събираш с него. Аз изглупях да се събера с моя, който е на 32, никога не е живял с жена, абсолютен егоист е и няма и едничка индикация да се примени това. Има мислене на стар ерген, добре си му е сам с вещите му- компютъра, телефона и колата и нищо друго край него не му е нужно, най- малко пък жена да му навлиза така в личното пространство и да му разсейва самотата. Всъщност нямам и намерение да търпя повече, която иска да идва и да го търпи. Обмислям да се изнеса сама на квартира. Правих опити да говорим за тези неща, но за него били глупости и прекратих опитите. Сега се готвя да се изнеса, без дори да му казвам и да се обяснявам. Съвсем скоро ще бъде изненадан, като се прибере от работа някоя вечер и види, че вече живее сам. Пък знам ли, може да се почувства по- добре. Аз определено ще съм по- добре и спокойна.

6.   Благодаря на всички за отговорите. Мисля наистина да си потърся квартира.