Страх
Привет, бих искала да споделя проблем с нервите, който имам напоследък. От около година вече активно практикувам професия, за която много дерзаех и вложих много усилия. Сама си намирам клиенти, професията е интелектуална, трудна, свързана изцяло с решаване на проблеми. Често ме притискат крайни срокове, хората с които работя са на другия край на земята, заради което работя нощем, за да съм будна през тяхното часово време. Всеки ден се срщаш с нещо ново, няма две еднакви задачи, изисква интензивно учене, работи се на таймер и се плаща на час, притискат те крайни срокове (повечето срокове са напълно постижими). От теб се очаква да си на линия често, да реагираш бързо и адекватно, да знаеш какво правиш (през 30% от времето не знам какво правя, а търся решение на момента, без да съм сигурна че мога да го намеря, а понякога клиентите ми знаят повече от мен, понякога критикуват и питат защо така, а не иначе).
Парите са колкото си изкараш, но съм доволна от тях.
Да но напоследък изпитвам някакъв необоснован страх от работата си и избягвам да работя. Чакат ме клиенти, крайни срокове, изисквания, задачи, а аз не мога да се стегна и да седна да работя. Това продължава може би трета седмица. Стигнах до там, че изтървах срокове с цяла седмица (това се приема за непростимо много, всичко над ден е абсурдно) и ми се наложи да лъжа клиентите си, че съм била в болница, за да избегна конфликти и проблеми. Забравих да спомена, че всеки клиент ми дава оценка, от която зависи дали в бъдеще ще имам нови клиенти. В момента рискувам репутацията и бъдещето си от един гол страх. Самата идея да седна и да почна предизвиква в мен сърцебиене, потене, свиване в гърдите, буца в гърлото, а после и неустоимо желание да плача. Обикновено съм особено дисциплиниран човек (мизерията ме е дисциплинирала), но сега рискувам да се върна пак към мизерия ако се издъня, а аз точно това правя.
Започнах да пия валериани, да спортувам, белким помогне, но не мога да се стегна.
Ако някой може да ми даде някакъв акъл, да сподели някаква техника с която да изляза от това състояние ще съм много благодарна.
В този ред на мисли, възможно ли е просто хормоните ми да играят? Пия противозчатъчни вече 2 години, затова не мисля, че хормоните ще са проблема. До преди 7 месеца имах основна работа + тези клиенти, но основният ми работодател фалира, което ме накара да си намеря повече клиенти. Абсурдният ми страх обаче датира вече няколко седмици, което е напълно достатъчно да се издъня тотално (вече усещам, че съм на границата).
Човекът до мен не разбира, казва ми само да се стегна, а аз усещам как страхът вече взима застрашителни размери.
Помощ, идеи, нещо?

Коментари

1.   ... защото за жалост моето момиче, някои хора по свои неразбрани вътрешни причини се саморазрушават. Така може да постъпиш с работата си, да прецакаш връзката си, приятелствата си, децата си. Всичко върви идеално и изведнъж ти-щрак и започваш да даваш назад и да унищожаваш. Можеш да го спреш от теб зависи. Ако ти е било трудно някога не се самонаранявай, не приемай ничия винза твоя, просто давай напред, можеш го, успехите ти го доказват.

2.   http://spodeli.net/19/story-70081.html