Приятелят ми не ме уважава
Здравейте! Момиче на 21г съм. От 6 месеца имам сериозен приятел колкото мен. Всичко вървеше добре, но нз защо от много време вече се държи ужасно... Убижда ме, че съм тъпа и безотговорна, а не мисля че е така. Излага ме пред неговите и моите приятели. Винаги когато ме моли нещо го изпълнявам, но ако аз го помоля почва да ми крещи, че съм много егоистична и мързелива и, че нищо не правя като хората. Веднъж той и негови приятели дойдоха в моята квартира(понеже уча в София и съм се нанесла в квартира) и искаха да им готвя. Направих мусака и той пред всички почна да казва, че съм ужасна готвачка и да ме излага.

Толкова се опитвам да правя всичко както трябва, а той никога не ми е правил дори комплимент. Моля за съвет! Да го зарежа ли или какво???

Благодаря!

Коментари

1.   Зарязвай го!! Няма какво да му мислиш. Не те ли уважа значи не държи на теб!

2.   Личи си че вече не те обича (поне така излиза, по начина който си описала ситуацията).
В момента си нещо като заместител, докато намери някоя с повече самочувствие от тебе.

Именно това е проблемът - нямаш достатъчно самочувствие. Излъчваш слабост и готовност за саможертва, за него си като някаква даденост, която винаги е готова да му се сложи в услуга.

Две решения: или се променяш (казваш му че те наранява и го поставяш на мястото) или го режеш директно да си търси друга.

Яд ме е само като ги чета такива неща. Тъпунгери като този си намират приятелки, а свестните (като мен) дори не представляват интерес.... жалко.

4.   Да, зарежи го.

5.   Напусни го никой мъж не може да се отнася така с жена рано или късно ще стане по зле. Той не е аз теб, сигурна съм че ще намериш по-добър човек който да те цени и уважава. Успех :)
- Ели

7.   Избива си комплексите, раздели се с него и ще видиш как ще те търси, такива много мразя. Ако не те потърси още по хубаво, няма смисъл да се мъчиш мила, късмет!
М 21

9.   Девойко живота е пред теб-бягай надалеч!!! Аз нищо че съм жена на 31 бих на един такъв шута-позволи си на няколко пъти да ме излага пред приятели и на улицата-такъв не ти трябва, знаеш го-действай

12.   Момиче, защо още си с него? !? Скъсай с него и толкова. Как може да си с човек, който не те уважава и те обижда? ! Какво бъдеще има такава връзка? !?

14.   Не си губи времето с него. Ако преди 8-10 години и аз така бях споделила с някой, дори и непознат в интернет, който да ми каже да бягам от такива хора щях да спечеля доста време и нерви. Късмет.

15.   Още днес го зарязах. Той почна да ми се моли, но изобщо не го слушах. Няма да търпя такова отношение! Благодаря на всички коментари.
От Авторката

16.   Разкарай го тоя комплексар! Много мразя такова отношение между хора, които уж се обичат. Не мога да си представя моят приятел да се държи така с мен. Не те заслужава. Да те унижава пред приятелите си, а те най-нахално в твоя дом ти казват какво да правиш? Дано не започне да те малтретира и физически, но според мен е въпрос на време. Не си причинявай това.

18.   Аз съм коментар номер 2: Браво! Не очаквах че толкова бързо ще решиш проблема ;) Поздравления, сега продължавай смело напред!!

19.   Как може на някого, с когото си само, ама само от нищожните 6 месеца, да казваш, че е "сериозен приятел"... СЕРИОЗЕН... В тоз свят няма нищо сериозно, камо ли на 6 месеца :) Не го казвам, за да се заяждам, казвам го за твое добро, да разбереш, че нещата понякога не са такива каквито ти се струва, че са :)

20.   Браво на теб да видим сега коя ще го търпи! Спокойно ще се намериш някой, който наистина те обича уважава и цени такава каквато си. Колкото до този въздух под налягане нека да се пръсне от яд. Търпението си има определени граници, а той отдавна ги е прекрачил.