Родителите ми нямаха нищо против нашата връзка, но после разбраха, че правим секс...
Моите родители винаги са ме подкрепяли и са нямали нищо против ориентацията ми.. Честно казано никога не съм се разкривала пред нашите, те винаги са знаели и аз винаги съм била честна с тях.

Когато започнах да излизам с Р. (гаджето ми), те много се радваха за нас. Постоянно я канеха вкъщи, разбираха се много добре, тя им правеше добро впечатление, всичко вървеше по мед и масло.. така горе-долу около година.

След това майка ми случайно разбра, че имаме интимни отношения. Тя не го очакваше, дори и да беше очевидно! Жената, която допреди ден би тръгнала с мен по гей парадите, описваше колко е гнусно да се прави секс с друго момиче..
После и баща ми разбра. Той започна да ми се кара. Искаше да ме изгони от вкъщи. Аз се бях объркала. Те какво си мислеха? Че щяхме да сме като войници и нямаше да правим нищо? Отнасяха се с мен с като 12 - годишно момиченце.
Опитах се да говоря с тях, но беше неуспешно...

Сега аз съм на 25, а тя е на 27 и все още сме заедно, дори родителите ми да са против това...

Въпросът ми е: Как мога да им обясня, че не мога да се променя? Как да им обясня, че да спиш с същия пол не е престъпление?

Коментари

1.   Чуй, има много такива хора. Обясни на родителите си, че ти не си дете, а възрастна жена. Не можеш цял живот да се съобразяваш с тях. Кажи им, че ти не си виновна заради ориентацията си и, че щом досега са приемали приятелката ти, значи трябва да приемат и факта, че имате сексуални отношения. Наистина за тях е лошо, но е факт! Щом се обичате, не можете да сте все като вързани и да не правите нищо. Ако все пак не го приемат, ти си достатъчно зряла, за да правиш каквото си пожелаеш! Успех!

3.   То спането никога не е престъпление, даже е морално, но вие не спите!

6.   Оставам с впечатлението, че те са си мислели, че сте най-добри приятелки или нещо такова. Дори да не е така, какво гнусно има във лесбийския хомосексуален акт не мога да разбера. Мъжкия ясно гаден си е, но вашия е деликатен, нежен, какво против имат не ми стана ясно. При всички положения обаче си достатъчно голяма да не ти е нужно одобрение или позволение. Вземете си квартира.
S. A. D.

7.   От моя гледна точка и разсъждение няма как да обясниш на някого това, което чустваш, и че то е съвсем морално и правилно. Повечето хора си имат свое мнение по въпроса и го мислят за неморално. Поне си имаш приятелка и си се осмелила да го показваш по някакъв начин. Аз и това не мога. Колкото до родителите мога да кажа същото и за моите. Струва им се прекалено неморално и едва ли не извратено. Широкоскроени хора са, не някои задръстени и нямат нищо против хората с такива наклонности, но ако разберат, че и аз си падам по момичета няма да им е много приятно, дори не ми се мисли за реакцията им. Колкото до теб не мисля, че се нуждаеш от разрешението или удобрението на някои, все пак ако се съобразяваш с всички останали, накрая ти ще си нещастна, заради щастието на другите. Дано и аз някой ден да мога да се похваля, че си имам приятелка, поне пред себе си. :D Надявам се вашите го приемат и всичко да е наред. Успех!

N.