Аз ли съм капризна?
Привет!
За първи път пиша тук, но от известно време мисля върху събитията в т. нар. ми любовен живот (или по- скоро липсата на такъв) и се чудя все самичка ли ще си бъда...
Може би трябва да се върна много назад още в пубертетските си години - никога не съм била лигла и животът ме е принудил да се оправям сама и да търпя лишения и може би твърдата зрялост която имах още от малка отблъскваха всички момчета от мен. Най честата картинка беше да бъда сватовница между моя приятелка и момчето, което харесвам. В крайна сметка един взе че се осмели - аз на 15 тогава той на 19 взехме че се събрахме. Бяхме заедно 4 години от които последните две аз изпитвах само уважение и благодарност. На втората ни година срещнах едно от онея лоши момчета, които искаш ( и те теб също) но знаеш, че не трябва да имаш. Около година и нещо излизахме веднъж на няколко месеца, пишехме си и си знаехме, че се харесваме, но сме най-неподходящата двойка затова на цената на слонски усилия от моя страна между нас нямаше дори целувка.... угризенията и вината ме разяждаха отвътре затова прекратих контактите и това остана поредното момче, което исках, но нямах. Междувременно с моя приятел най - накрая преспахме и благодарение на това, че вече нямах никакви чувства сексът така и не можа да ми стане интересен. Умея да доставя но не и да получа удоволствие. Цяла година го плавих по задължение докато най - накрая отношението на приятеля ми стана непоносимо и аз събрах кураж да си тръгна. Скоро след това между мен и едно момче по време на лятната почивка бързо се разви симпатия. Поддържахме контакт за малко, но разбрах че е сериозно обвързан и се оттеглих, а и бяхме от различни градове и нямаше как да стане. И ето ме на 19 - първи курс, студентски град и необвързана - казах си няма как да остана сама. Скоро срещнах момче толкова красиво и чаровно че краката ми се подкосиха. Реших както никога досега да предприема първата стъпка и го намерих във фейсбук и писах. Бяхме колеги, разговорът потръгна от само себе си - освен хубав беше и умен и забавен. Хлътнах страшно - заспивах с мисли за него, сънувах го нямах търпение да си пишем - сияех. После излизанията започнаха, гостувахме си, беше много тактичен - за около два месеца дори не ме целуна, а до мен трепереше като лист от вълнение. И накрая аха да стане се намеси наш общ познат, всичко свърши и той си хвана гадже. Бях съсипана меко казано. Трябваха ми около 4 месеца, за да се съвзема поне малко и да осъзная, че май сгреших като открито през цялото време му показвах колко го искам. Приятелките ми се опитваха да ме обнадеждат, но напразно. Една вечер преди около 3 месеца в една дискотека бармана, показа симпатии към мен още от самото начало. Това а и подтикването от приятелката ми ми вдъхнаха кураж да му поискам фейсбука. На другия ден той ми писа и спомена че трябва да излезем. Така около две седмици ми пишеше и казваше това, но кафе нямаше и незнайно защо изведнъж спря всякакъв контакт с мен. Стана така че насщоро се запознах с готино момче, но наранена от прямотата и добротата си сега реших да съм кучка - и бях. Никога нямаше да позволя пак да покажа слабост и да ме наранят. Таща обаче пак не ми се получи и в една нощ на откровения и двамата си казахме в очите че наглото ни поведение един към друг е следствие от неуспехи преди това и че още въздишаме по старите тръпки. Естествено всичко между нас приключи дотам и аз разбрах, че колегата ми който и сега да ми свирне тръгвам вече е сам. Реших да му пиша пак и съжалих - държа се уважително но с цезразличие. Това подсили старата рана.
Оттогава досега двама се опитват да ме свалят, но аз не мога да намеря нищо у тях и по - лошото - дадох си сметка че откакто с това момче нещата не се получиха съм се пробвала с някои, но все съм си го искала и чрез тях само съм притъпявала болката си. Неуспешно обаче, понеже получих още разочарования. В момента се съмнявам че ще бъда изобщо щастлива и се питам къде е проблема?

Коментари

1.   Къде е проблема - в теб.

2.   Според мен не си озаглавила правилно темата. Не виждам къде в историята ти става дума за каприз, понеже изреждаш случаи, в които мъжката част просто... куца за хубаво или лошо :) Веднага се припознах в повечето примери. И аз имам няколкогодишна връзка, в чийто партньор не бях влюбена, а привързана. Също съм имала трепети и изпепеляващи чувства към един, който си е лошо момче и не е било редно. Последвалите опити с други са ясни. Е, и аз съм сингъл в момента, но съм на 21 :) На този етап се чувствам добре, но и аз като теб съм си задавала въпроси какво не ми е наред. Има щастливо влюбени двойки, които са заедно с години и се женят, а отстрани тихичко им завиждам.
Виж, това, което написа не звучи никак ненормално или нередно. Опиши нещо конкретно, за да можем да дадем адекватен съвет, за да преценим постъпките и мисленето ти. Но на това, което е на показ, мога само да кажа: няма място за безпокойство, още си едва на 19 и има да се запознаеш и срещаш с куп момчета, а кой знае - може едно от тях да се окаже точното :)

3.   За да имаш пълноценна връзка с друг човек, първо трябва да имаш такава със себе си. Да умееш да си щастлива когато си сама. А ти не се чувстваш добре сама (помисли защо), и затова си си поставила за фикс идея да бъдеш с някого, когото и да е, да го идеализираш и да вярваш в неуспехите си. Ще го срещнеш когато спреш да търсиш както се казва. Не ти трябва просто връзка, а мъж, който се отнася добре с теб. За да бъдеш с такъв, трябва да работиш върху себе си, своето развитие.

4.   Да наистина не уточних каприза - имах предвид че ухажори се поярвяват отвреме навреме, но никой не ме грабва и нз аз ли съм с изисквания или всички тея неуспехи са ме "ваксинирали" от любов към друг освен момчето който ми е колега от университета. и съм вече на 20 :)) )
А към номер 3: просто животът ми наистина е труден но не навлизам в подробности и в една връзка в този момент бих намерила някаква опора и подкрепа. Да не говорим и че самотата се отразява и на самочувствието ми - така и не се получава с тези които харесвам, а се въртят такива на които не бих обърнала внимание. А и не на последно място от година не знам мъжка ласка. Не говоря за секс, а за мъничко нежност :)

5.   Съгласен съм с 3-ти коментар, аз имам и да добавя нещо от мен, авторке. Може и да не ти хареса.

Първо - когато си във връзка с някого, но не го обичаш (а просто си "привързана" към него), си длъжна да му го кажеш. Иначе се получава ужасно неприятно, когато той те обича, а ти него - не. Дори и сексът казваш е бил безчувствен за теб - тогава защо не му кажеш веднага? Щеше да спестиш и на двамата доста време.

Второ - разбери себе си, кого всъщност обичаш истински от всички тези момчета. Намери му координатите. Срещнете се. Обясни му всичко. Ако нищо не стане, поне поговори с него, та да ти олекне на душата. 100% ще ти влезе в положението и ще ти даде съвет.

Трето - недей да играеш картата "лошо момиче", защото ще си изпатиш (ти и в момента си патиш, де). Всичко, което правиш извън честните правила на играта се връща адски неприятно. Сигурен съм че вече го виждаш това, но все пак да ти напомня.

Хубаво помисли какви качества всъщонст харесваш у мъжете, разгледай всеки един който си харесвала и ги съпостави. С ясна визия, вече сама ще си наредиш живота.

6.   Беше много тактичен - за около два месеца не ме целуна??? Аз ако попадна на такъв тактичен, ще си помисля че е Кончита Вурст под прикритие. Според мен трябва да си малко по-самоуверена, търси жената в себе си, нищо че си на 19. И спри с обяснения от сорта - еди си колко хора ме свалят. Всяка една уважаваща себе си жена не измерва привлекателността си с броя на мъжете, които я свалят, а с броя на мъжете, които ТЯ харесва и ТЕ я свалят.
Ако е за да покажеш, че си харесвана - ок. Ама с такива двумесечни срещи без целувка, и ти това да го приемаш като тактичност. Еми извинявай, но малко помисли. Или твоя набор не е гледал Сексът и градът?

Дивна

7.   Убий ме, но си залагам лявата ръка, че си далеч от описанието за привлекателна. Залагам за повечко килограми.

8.   Номер 5: благодаря за коментара, ще се вслушам. Тогава не го оставих от съжаление, а и до ден днешен харесвам срамежливия си колега с когото и да говоря все тая..
Относно забележката на 7: 170 см на 52 кг как ти стои черна коса до кръста и сини очи? Не твърдя че съм модел, но повярвай ми съм достатъчно хубава, но по коментара ти съдя че не съм длъжна да ти се обяснявам. именно заради външния си вид смятам че имам право да завиша критирийте, но тези събития ме карат именно да си задам въпроса капризна ли съм или просто с лош късмет. Искам момче което спортува и се поддържа като мен, държи се зряло и има цел в живота, цени личното ми пространство и ме обича истински.. толкова ли е много..

9.   Не си капризна щом умееш да доставяш удоволствия на мъжете в леглото и правиш секс с неохота. Това показва, че не уважаваш себе си и няма нищо общо с капризна и достойна жена. Съветвам те да си гледаш кефа, да си егоистка и да се забавляваш, а останалото само ще си дойде. Като срещнеш този, който заслужава, доставяй удоволствие на него, но не преди да си получила много повече от него.

10.   До авторката : прочети и научи наизуст коментар номер 3! Напъни се и да го разбереш - за да не объркваш повече момчета или мъже, преди да си наясно със себе си!

11.   От 2:
На мен ми е доста познато както казах, и според мен, просто не се е появил човекът, който ще ти завърти акъла, ще ти подкоси коленете.....и няма да ти остави мислите намира. Ясно е, че не всичко опира до външност, но аз лично го приемам като етап номер 1, който трябва да е налице, за да ти се прииска да минеш към следващите :) Съветвам те да не се 'утешаваш' с някого от самота, а чакай колкото е нужно, докато се откриете с правилния човек, за да не е загуба на време :) аз реално проблем не виждам у теб, нито пък каприз :) Ще прозвучи банално, но действа безотказно - бъди усмихната и лъчезарна, мила. Не знаеш кой може да се влюби в това :)

12.   Благодаря ти за милите думи :)