Дали да бъде с жена, към която не изпитвам силни чувства
Здравейте, момче съм на 25 години. Завършил съм висше образование с хубава специалност, по която работя в момента. Работата ми е хубава, доволен съм.

Нямам приятелка, а на моите години секса е важен. Колкото и да се правя, че няма проблем, липсата на интимни отношения понякога действа потискащо. В работата ми обаче нямам желание да си хвана приятелка.

Има едно момиче, което е на 29, т.е. по-голяма е от мен с 4 години. Много умна и интелигентна, и много земна. Познаваме се бегло, но горе-долу имаме сходни интереси. Симпатична е, малко е пълничка. Не ме привлича физически, не изпитвам желание за интимност, т. е. ако евентуално съм с нея, трябва да напрегна чувствата си. Досега съм се влюбвал и съм бил нараняван и точно от такива жени, които харесвам, може да се очаква да ме наранят.

В момента просто няма момиче, с което да поддържам отношения и което да ми харесва истински, затова обмислям варианта с 29-годишната. По принцип съм мъжко момче, действам, когато изпитвам нужда да свърша нещо. Не съм някакъв лигльо, който да се преструва и да играе роли, но понякога си мисля, че времето минава и докато чакам правилната жена или истинската любов, живота си минава, т. е. човек се надява напразно. Объркан съм, искам момиче, което да е с моя темперамент, но едно е да искам, друго е да стане.

Вие какво бихте ме посъветвали. Как бихте постъпили на мое място. Трябва ли да чакам наистина да срещна жена и да ми идва отвътре да я търся или човек не трябва да се отдава само на първичните чувства?

Надявам се да ми помогнете с разсъждения и личен пример. Мерси за вниманието!

Коментари

1.   Няма ли физическо привличане я няма химията, а без тая химия нищо няма да се получи.
Пък при тези обстоятелства си мисля, че нещата няма да се получат и ако стане така, че нещата не потръгнат, а както казваш сте колеги, няма да е никак приятно.

2.   Докато не опиташ, няма как да знаеш как биха се развили нещата с това момиче. Така че - опитай!

3.   Не ти трябва. Много ти е дърта. Дай я насам. Аз ще се погрижа за нея. Малко съм и батко, така, че няма никакви грижи да има. Ти си търси агнешко.

4.   Понякога ни се струва, че имаме чувства към даден човек, но като завържеш отношения, се оказва, че по-скоро сме го идеализирали и сме си го представяли по някакъв си наш начин, който не отговаря на истината. Друг път пък ни се струва семпъл, но когато се окажем във връзка, разкриваме истинската му същност, която може и да се окаже изненадващо добра.

Мисълта ми е, че ако не си бил известно време във връзка с човека, трудно можеш да знаеш дали няма да се окаже голямата любов. Така че според мен пробвай, пък то времето ще си покаже. Понякога точно така се намира истинската любов.