Как да постъпя?
Здравейте, аз съм момиче на 17 години. С Най-добрата ми приятелка се познаваме от 5 години и сме от единклас. От тогава сме неразделни, прекарваме времето си заедно, споделя ме си всичко и много се ценим. Миналата седмиа когато бях в тях тя ми изтърси това че е бисексуала. Нямам нищо против това... даже точно обратното подкрепям с две ръце хората с различна сексуална ориентация. Казах и че няма нищо лошо в това и че щом тя е щаслива и аз съм и че за мен това няма значение, но.. винаги има едно ”но”. Сподели ми че от скоро си пада по едно момиче и аз се усмихнах и зачаках да ми разкаже тогава беше момента в който тя ми каза че ме обича повече от приятелка. Не знаех как да реагирам или какво да направя. Само да отбележа че аз се интересувам от противоположния пол и си имам приятел. От тогава не сме се виждали, но утре ще излизаме. Ако може да ме посъветвате как да се държа, дали да говорим за това или въобще да не зачеквам темата. Не искам да я губя като приятел... много я ценя, уважавам и обичам но не по същия начин. Моля ви помогнете ми. Благодаря предварително!
БЕЗ ЗЛОБНИ КОМЕНТАРИ МОЛЯ!

Коментари

1.   Според мен поговори с нея и просто й обясни, това, което чувстваш, а именно, че нямаш такива чувства към нея, на каквито тя се надява.. Но и обясни, че не искаш да я загубиш като приятелка.. И след разговора те съветвам да излезнете някъде и просто да се преструвате, че нищо не се е случило, направете нещо забавно, така и тя и ти няма да се чувствате странно.. :) И успех!

Момиче на 14 :)

2.   Мило момиче, след като държиш на приятелството ви, а и си имаш приятел момче, трябва и тя да е наясно, затова и кажи, че такива ще са ви отношенията като до сега. Щом така го искаш. Не позволявай да губиш нито момчето, нито приятелката си. Все пак сте достатъчно големи и мисля, че си постъпила много разумно и зряло, като си и казала в очите, че нямаш против това. Недей да охладняваш към нея и да се съмняваш, тя няма да направи нищо на този етап, особено ако се срещате някъде на публично място. Така си мисля, защото хората като нея, които харесват хора от същият пол да още по-внимателни в това какво ще кажат и направят. ако прекалява-тогава я постави на място, но мисля, че няма да има нужда. След време може да се сещате за това, което ти е признала и да се смеете, но сега за нея това е силно чувство. Ако не те занася само.

3.   Ами кажи и съвсем спокойно и приятелски, че не се интересуваш от жени и би искала да сте приятелки и да си споделяте, но нищо повече. Много силно те съветвам да обмислиш и варианта да разнообразите малко с приятеля ти и с нея. Гарантирам, че той иска и ще ти бъде благодарен с години за това преживяване, а както изглежда и тя също. Трудно можеш да кажеш дали нещо е хубаво, ако не си го опитал, особено при вас жените, където "опитването" е толкова нежно и меко, за разлика от хомосексуалните мъже. Пробвай-може да ти хареса!
S. A. D.

4.   Авторката:
Благодаря на всички за съветите!

До №3.
Ако предлагаш тройка се опасявам че ще те разочаровам, аз си падам само по момчета, преди съм говорила с приятеля ми за тройките и на него нему харесват, а тя ненавижда приятеля ми така че силно се съмнявам дасе съгласи :д. Но иначе благодаря за съвета и за предложението!