Докато има глупави мъже, ще има и хитри жени!
Здравейте! Ще помоля модераторите да публикуват истрията ми. Ще се опитам да бъда кратка.
Имам брат, по голям от мен, бих казала в зряла възраст. По стечение на обстоятелствата аз се преместих в друг град-причината- по добро заплащане. За съжаление брат ми остана вдовец преди близо 8 години. Има две деца, които бяха мънички тогава-едното в 5-ти клас, другото в детска градина още. От дълги години се занимава със сериозен близнес и има добри доходи, да е жив и здрав. Вече племеника ми завърши и е страшно амбициозно и умно дете- септември заминава за Англия да учи. Та по темата.... Откъде се запозна тук в моя град с една пиявица в истинския смисъл на думите. Първоначално сякаш беше влюбен, но след няколко месеца от запознанството им, започна буквано да го точи за пари. Той не е същия. Не е моето братче, когото познавах. Плащаше и тук квартирите, съмнявах се и сметките, тя е теглила преди много години, сериозен заем, който до тук изплащала само лихвите, а главницата нямала възможност. Където пожелаеше там я водеше и сега етака. А аз съм на квартира, работя на две места и не мога да си позволя да тегля баснословен заем, ойто ще връщам 30 години.... Преди да се запознаят беше ми казал, че ще ми даде сума да ми наплати/имаме голяма къща в родния ми град, където той живее/ и къщата да остане за него. От както е с мастията се промени и в очите ми каза"ти от мен пари няма да видиш". Та тази мастия ми съобщава, че края на март се мести при него. Изостава тук детето си и отива там. Изтръпнах, но си казах може пък да е за добро. Премести се в къщата ми, имам майка, която е доста болна. Отивам си педи няколко седмици и какво да видя. ъщата в ужасно състояние, мръсно, мизерно не мога да ви опиша колко, майка ми буквално захвърлена в една от стаите, некъпана от незнам си колко време. Само храна и носел племеника. Децата перат и простират. В гаража тя си направила стая, защото брати ми я изгонил и тя с думите"аз оттук не мърдам" Работи при брат ми на единия обект, той и казал да си плаща заема, но храна, сметки, всичко, абсолютно всичко е на неговия гръб, тя пари за нищо не дава. И случайно попаднах на бележка, длъжници на брат ми, и отдолу прочитам и нейното име- 1750 лв. Втрещих се отново. И как може жена да живее в такава мизерия. Изчистих на майка си, окъпах я и тя ми споделя, че е казала "аз не идвам при тебе, идвам при сина ти" Хайде, да не чисти на неиния етаж, децата перат и простират, поне да чисти при онзи, при когото спи. А си спомням още когато ходеха той я е гонил на няклко пъти, единия на минус 20 градуса я пратил да си чака автобуса. Чупил е няколко телефона, заради нея, само и само да не го търси, а тя пак го намираше. Коментирала епред мен, че само да щракнела с пръсти първия паралилия на града е неин. Така, и дойде време да си тръгвам, попитах брат ми дали ще ме докара:живея на 100 км/ и той ми отговаря ако ми хвърлиш 40-50 лв ще те закарам, а в същото време тя ми обяснява как където пожелаела, там я закарвал, дори и в родни и дом. И най е втрещих, когато е казала на майка, че племеника ако не вървял бизнеса нямало да учи в чужбина. Ще убива бъдещето на детето. Коя е тя? Естествено отрича да го е казала със думите-"майка ти е откачена, не знае какво говори" Не знам какво да правя. Жал ми е за брат ми. Дайте съвет. Септември мисля отново да си ходя и да поговоря с нея, брат ми може да заблуди, но мен не!

Коментари

1.   Кaк тaкa " майка ти е откачена, незнае какво говори" - нaли му беше сестрa?? ! И после, изглеждa, че основно те притеснявa, че той хaрчи по нея, не по ТЕБ...? ! Че кaрaл нея, където пожелaе, пък теб си те реже по някaквa причинa. Много несъответсвия в историятa ти. Хем билa изгоненa в гaрaжa, хем не чистелa тaм с когото спялa. И брaт ти ли се измести при нея в гaрaжa или тя си е в спaлнятa при него, пък ти си мечтaеш дa е в гaрaжa? ! Виж, изясни си историятa, зaщото изглеждaш кaто истеричнaтa стaрa момa, дето се е вкопчилa в брaт си кaто ревнивa кaндидaт булкa.
Зa дa те реже и брaт ти.... явно си имa причинa някaквa. Дaли не му е писнaло от опитите ти зa контрол?

2.   Ако не те е страх й плесни един много здрав шамар на тая, а и на брат ти. Говори с него. Първият път е 90% сигурно, че ще имаш неуспех, но с постоянство и на неговия език, му показвай на какво го правят. А най - добре според мен изтегли майка си и децата да не страдат, ако можеш.

3.   Човече за доброто на брат ти и племенника ти това чудо го хващаш за косата и го изхвърляш на улицата като мръсно куче.От личен опит ти казвам,че не само ще разори брат ти,а направо ще разбие цялото ви семейство.С такива боклуци като тая никакво говорене,такива животни от думи не разбират,само бой и унижение.При мен така се оправиха нещата,на мастията и хвърлих един хубав бой,изхвърлих и всичките парцали докато го нямаше брат ми и така спасих семейството си от разорение.Вярно е че после брат ми не искаше да разговаря с мен в продължение на повече от половин година,но в крайна сметка се осъзна и сега ми е благодарен за това ти казвам с такива боклуци като тая трябва да се действа твърдо.

4.   Не се меси, те са си друго семейство, гледай твоя живот. Можеш единствено да претендираш и то само пред брат ти относно грижите за възрастната ви майка.

6.   Съгласен с 4. Няма смисъл да се месиш, нито ще промениш нещо, нито пък ти влиза в работата. Самоде то ще станеш лошата.

7.   На мен пък най-много ми е жал за болната майка :( Тя има истински проблем, не вие :(
И последно, не разбрах кой спи в гаража - майка ти или жената на брат ти?