Убийствена ревност
Здравейте. Момиче на 18 г. съм и отскоро си имам приятел. За съжаление той живее в чужбина, но все пак се виждаме, защото учи тук в университет. Непрестанно съм или пред компютъра или на телефона, очаквайки да си дойде пак.
Проблемът е, че най-добрият ми приятел е приятел, а не приятелка.. Аз обичам да излизам с него, защото единствено той не ме съди за нищо и като цяло се разбираме добре. Не излизаме всеки ден, но когато това стане е голям проблем..
Приятелят ми не е съгласен да излизам сама с момчета. Когато му казах, че става въпрос за най-добрия ми приятел, към който нямам повече от приятелски чувства, той се обиди, защото съм го нарекла "най-добър приятел". Уверих го, че никога не бих му изневерила, още повече пък с приятел и той каза, че не се съмнявал в мен. Но това, че съм го "защитавала" (когато той ми говореше колко го мрази и как ще го счупи от бой) много го наранило.
Попитах го къде е проблема точно тогава и той каза, че просто не му харесвало, без да ми дава никакво логично обяснение.
Моля ви кажете:
Основателно ли е да се държи по този начин?
Как да се справя с тази негова ревност без да губя приятелите си?

Коментари

1.   Турчин/арабин?
Нямаш бъдеще с него!!!

2.   Приятелят ти не е нито първият, нито последният който би реагирал по такъв начин. Близкото приятелство с човек от другия пол много често предизвиква ревност и не може да бъде разбрано от раз от нашите половинки. Особено в началото на връзката, когато той все още не познава добре нито теб, още по-малко пък твоя най-добър приятел.
Не забравяй също, че разстоянието разпалва още повече чувството на ревност. Тогава човек става особено чувствителен и мнителен и си интерпретира всичко през призмата на неговите страхове и развинтено въображение. Запознай приятеля си с другото момче, излизайте от време на време заедно, за да свикне любимия ти с неговото присъствие, да се увери, че не е застрашен и да го възприеме наистина просто като твой приятел. При всяко положение обаче му дай време, за да свикне.

3.   Може би е зодия лъв. Като прочета историята ти - аз съм същият. Много мразя да обиждам някого когото приятелката ми харесва, и да го защитава. Може би просто иска да му покажеш, че той е на първо място. Ако съдя по себе си - трябва просто да му покажеш, че той е на първо място и за теб няма други...

4.   Ако приятелят ти е мюсолманин, няма какво да говорим, тяхното не е ревност, а религия и възпитание

5.   Не е основателно определено. Но пък от друга страна, ако не те абечяше, нямаше да те обича и това е до известна степен нормално. За мен единственият начин е просто да му вдигнеш скандал, да му поставиш ултиматум - или го напускаш, или ще търпи. Няма да ти се наложи да го напускаш, защото той ще те задържи, дори на цената да потисне ревността си. Поне аз така бих постъпил.

7.   Ако приятеля ти е мюсли не се занимавай :). Особено ако започне да ти сваля звезди и да те приканва да отидеш там.

8.   Тая ревност :). Аз бях същия като приятеля ти, но по едно време нещо се пречупи в мен и спря да ми пука с кого, къде и т.н. излизат жените с които съм бил. Нещо повече, тогава те почват да ревнуват, че не ги ревнуваш хаха. Тъпа история, но е нормално де, важно, много важно е изобщо да не ти пука. Аз лично не понасям да ме контролират, а и самия аз не контролирам никого. Да излиза с когото ще - много й здраве, по същото време и аз ще излизам с когото си ща и така. Впрочем винаги използвам това като златния си коз за извоюване на свобода, жените винаги се правят на много либерални в началото и на големите мацки - ще излизам с когото си искам им е заучената фраза. Веднага контрираме - и аз тогава и така до края, веднъж извадил крака от примката няма връщане, ще се съобразява и толкоз

9.   Тука явно и разни резняци се мотаят, като мухи на мърша, да дебнат за жертви, обаче като резултат - само минусчета успяват да цъкнат!

10.   Хора, къде е писала, че става въпрос за мюсли?

11.   Най-добрият ми приятел е мъж.Аз като цяло и без това се разбирам по-добре с мъжете.Познаваме се вече 30 години-от детската градина!...всеки сега е в различни посоки и държави,но сме често на скайпа,гледаме се,пишем си,като си дойде в Бг,се виждаме и така.Мъжът ми и през ум не му хрумва да ме ревнува-ако съм искала да съм била с него,отдаавна да сме били заедно.Никога не съм спала с него-той ми е приятел и като брат,който нямам.
Защитавай приятеля си/гаджето ще е ден до пладне/.Приятелите може да ги имаш дълго,и за цял живот-зависи от теб.Не позволявай ревност и дръж на него,най-вече на себе си.
Никога не позволих на гаджетата си,преди да се омъжа,да си пъхат носа във връзката ми с най-добрия ми приятел в този свят.Не съм спала с него-толкоз.Той ми е сродна душа и брат-достатъчно е.Ако ми имат доверие,ще бъдат с мен.Пък и аз винаги съм си била повече домошарка и не си падах по излизания,купони,кръчми-така никой не е имал основание за ревност и наистина мноого рядко са ме ревнували,не са имали повод.Не съм ревнива и аз и общо взето,имаше хармония във връзките ми.Ако в нещо се проваляха,то беше заради безкрайното его и на двамата и гордостта ни-жена съм,ама не се давам на мъж.Уважавай себе си и не позволявай комплексите на гаджето ти да провалят приятелство,което може да е за цял живот.

12.   Бъди сигурна, че този твой най-добър приятел с удоволствие би се възползвал от твой момент на слабост и би наместил жребеца си в онова топло и влажно място.
Момиче, освен ако най-добрият ти приятел не е хомо или ти не си отчайващо грозна, бъди сигурна, че гледа на тебе и като сексуален обект. Гаджето ти е мъж и добре разбира това и затова ревнува.