Защо постъпва така?
Здравейте. Предполагам, че няма много да се направи по ситуацията, но ще се радвам да чуя мненията ви. Става въпрос за едно момче, познаваме се от доста време. В началото не разговаряхме, не се виждахме, бяхме си просто познати и като цяло се знаехме от общи приятели. Миналата година се оказа че сме в един и същи курс по английски език, там се опознахме малко по-добре и си станахме приятели. С времето и двамата (предполагам) започнахме да имаме чувства един към друг, и той ми предложи да се съберем. Беше за кратко, много се карахме и изведнъж общите ни теми се изчерпаха. След като се разделихме, той започна да ме обижда, да ми се подиграва и да ми се смее. Това много ме нарани, все още имах чувства към него и самочувствието ми се понижи страшно много. През лятото нямахме контакт, не си говорехме. От общите приятели чувах какъв женкар е, и се зачудих дали се е променил към по-лошо, или просто аз съм била една от бройките. Към края на 2013- началото на 2014 най-накрая продължих напред и превъзмогнах ревността и чувствата ми. Когато отново се видяхме на курса, той се държеше сякаш нищо не е станало, сякаш пак си бяхме приятели. Аз някакси му бях простила за всичките обиди. Започнахме отново да излизаме, и вече гледах на него само като приятел. Всичко беше супер докато един ден той ме целуна. Аз не знаех как да реагирам, защото това щеше да развали приятелството ни отново. Поговорихме и излезе, че той си е мислел, че през цялото това време сме били двойка? ! Чудех се в какво съм сбъркала, за да го подведа по този начин. Известно време отново изгубихме контакт, не говорихме за това и се отчуждихме. Наскоро на същия този курс (само че през лятото) отново се паднахме заедно. Обидите започнаха отново, и се чувствам ужасно! Не съм сигурна дали отново нямам чувства към него или просто като приятел поведението му ме наранява страшно много. Какво да правя? ! Защо той се държи по този начин, доставя ли му удоволствие да ми се присмива и обижда?

Коментари

1.   Мисля си, че работата става така 'като не може лисицата да стигне гроздето казва, че е кисело'
Според мен постъпваш малко отстъпчиво, аз съм злопаметна и не бих позволила такова нещо. Бъди твърда, горда и се отдалечи. Не мисля, че човек, който те харесва и има чувства към теб ще се отнася така към теб.

Dreamer :)

2.   Игнорирай го дори и да имаш чувства към него,защото трябва да пазиш себе си и достойнството си.Ако те обиди с нещо завърти се на другата страна ,преглътни го и да не ти пука.
Запомни,че не трябва да тровиш себе си с такива хора като ги допускаш до себе си.

3.   Този е келеш, не разбираш ли? ! Виж какво става: такива като него завъртат разни наивни и стеснителни момичета без опит, след което се гаврят с чувствата им и ги феретясват, а после след време се връщат (понеже тях други са ги отрязали) и се правят, че нищо не е станало и пак искат да се съберете заедно.

Експлоататор, долен лъжец, мизерник и абсолютен егоист - това е той. Това не са мъжки качества, той не е истински мъж. Да си мъж значи да си честен и да отстояваш мнението си, без да съсипваш другите и да проявяваш отговорност. Този е обратното на мъж.

Сега за тебе - спри да се самообвиняваш, на теб единствената ти "грешка", е че си се влюбила в тоя. Нямаш опит, той се е възползвал от тебе за да си помпа егото какъв "женкар" е бил и прочие.
Теглиш му майната пред всички (да го видят какво е лайно) и променяш себе си така, че да не се получават повече такива неща с теб. Няма причина ти да го обичаш тоя, той няма човешките качества, за да те заслужава.

Винаги си давай сметка ако харесваш някои, ЗАЩО го харесваш. Виж му и негативите и позитивите, ако се държи грубо с теб, веднага го разкарвай! Това е пълен знак, че за него си някаква вещ. Всяка смислена връзка е изградена на взаимно уважение, себеуважение и равноправие. Никога не се хващай с такива, които не карат по правилата.

Дано да намериш мъж на място, за да видиш разликата. Онзи ще го "оправи" живота, не му бери грижата.

4.   Тоя не заслужава и "здрасти" да му казваш повече. Бъди по-горда и не се занимавай с него. Според описаното поведение тоя трябва да е не повече от 15 годишен, ако е на повече, значи му хлопа нещо. Бил мислил, че сте двойка....ами невеменяем много неща може да си мисли, ама ти каква вина имаш!? Защо изобщо си мислиш, че ти е приятел и се нараняваш? Само това, че си говориш с някого на всякакви теми, или излизаш на кафе с някого, не означава, че сте приятели. Време е и ти да порастнеш малко и да си дадеш сметка какво е приятелство, а какво е просто компания.

5.   От авторката - благодаря ви много на всички, явно наистина не си заслужава да си тровя живота с него. И до номер 4 - и двамата не сме на повече от 15. (Първоначално бях пуснала темата в Тийнейджърски, но админите са я преместили. )