Бившето ми семейство...
Моята история е банална, но я има. Разведох се преди години, но все още обичам бившия си съпруг. Виждаме се с него често, но чувствата си остават независимо, че в живота му има друга жена, заради която се разведохме.

Не е семеен, но това не ми пречи да я ненавиждам. Искам да затворя страницата, но уви не се получава. Дайте ми съвет как да стане, не съм млада и нямам много време, за да търся нова връзка, а и не искам.

Коментари

1.   Чета историята ти и виждам себе си в бъдеще време. В живота на мъжа ми също има друга жена, но той не иска развод. Аз пък вече не издържам присъствието на трети човек. Че я мразя е много меко казано.

Предполагам, че ти поне в тази ситуация имаш повече лично достойнство, което не е без значение. За моите 47 години разбрах, че всеки е сам. И всеки влиза в някакви връзки през живота си - брак, служба, деца, любовници...... Някои връзки са по- кратки, други по- продължителни.

Не съжелявай за миналото. Така е трябвало да стане. Бог е искал да те предпази от нещо - затова е станало така. Бъди егоистка и мисли за себе си. Явно за него има кой да мисли. Милост да нямаш към него. И не забравяй - той не те заслужава!!!

2.   Няма как да стане -"Нямам много време, за да търся нова връзка, а и не искам..."- Тук се крие отговорът.

3.   По точно не искаш.Е пойскай де!Смени нещо в живота си и ще се получи промяна.Иначе няма как.Ти се виждаш с бившия и сама слагаш сол в раните си.Престани веднага.Така ще се убиеш.Погледни около теб.Има други хора и други компаний.Сега се въртиш на едно място и си губиш времето и живота.Новите хора носят нови идей и нови запознанства.Ще откриеш нещо за себе си.И не си права,че няма време.Време има за всички и шанс има за всички.Стига да го пойскаме.Пойскай го и ще се получи.Ще видиш.

4.   Моята гледна точка е на ''другата'' жена и на невярната съпруга.
Изпитавам чувство на вина, но не мога, а и не желая да променя нищо- напуснах мъжа си, защото срещнах друг, с който се почувствах истински щастлива.
Малко е да се каже, че между двамата има разлика, макар съпругът ми да беше наглед мъж за пример, идеален съпруг. Всичко ОК- работлив, примерен, верен, домошар и... какво от това, ако не ме караше да се чувствам специална за него?

Съжалявам, че трябва да ти го кажа, но ти нещо не си давала на твоя мъж, не защото не си искала, а защото го е нямало вътре в теб. ... И моят мъж казваше, че ме обича, но аз не почувствах тази любов по начин такъв, че да ме задържи и да не я намеря никъде другаде...
Дори не мога да сравнявам двамата- грешна, виновна, мразена или не, сега се чувствам жива и най-вече Щастлива.

5.   Прочетох историята ти и видях себе си след 25 години брак и 2 прекрасни деца в живота на съпруга ми се появи другата както се казва криза на средната възраст аз поисках развод и се разведохме по взаимно съгласие това не пречи да се виждаме и да празнуваме всичко свързано с децата и внуците ни другата беснее защото нито децата нито роднините му я искат но той отново е с нея и тя е по силната от мен нищо че отказва да се ожени за нея197

6.   Много бих искала да се запознаем защото аз също обичам съпруга си но се разделихме заради любовницата му а аз наистина въпреки че знам какво ми причини го обичам-ненамирам отговор защо е така след като ме предаде и предпочете нея защо го обичам
но е огромна болка да те предадат трябва да сме чесни един с друг,който не го е изпитал няма как да разбере
всеки ми казва добра си прощава му остави го той не те заслужава.....но когато обичаш е сложно

7.   Аз съм мъж, който се замисли върху казуса, споделен от авторката. Преди около година търсех сериозна връзка със жена и в един хубав момент се запознах с една дама, която докосна сърцето ми. Тя е разведена от 4 години, тъй като мъжът и е изневерил и е пожелал да се разделят. Аз също съм разведен, но по други причини. Вече сме заедно от около 11 месеца, тя ми казва че ме обича, но аз през цялото време усещам че сърцето и трепва, когато говори за бившият си мъж.
Въпреки, че искам да живея с нея, тя ми харесва, има едно чувство на смущение и несигурност в отношенията ни, усещам че тя го обича още. Вярно е, че вие жените имате по-добре развито шесто чувство, но и ние, мъжете усещаме, когато става нещо вътре във вас. Затова мили дами, моля ви, борете се за любовта си, опитайте да си върнете мъжете, които обичате. Простете им изневярата доколкото можете, защото повярвайте, любовта, която гори във вас към мъжете, които са ви изоставили, е предпоставка за несполучливи бъдещи връзки за вас и още болка и огорчение.
Скоро гледах филма LOVE. NET. Бях впечатлен от главната героиня Мила, която се регистрира в сайта за запознанства, в който беше и мъжа и. Започна да си пише с него под друго име и накрая той отново се влюби в нея.