Нормално ли е?
Здравейте! Не мога да определя към кой раздел е моята история, но ще се радвам, ако ми помогнете. Аз съм на 17, приятелят ми е на 23 и имаме сериозна връзка. Аз ходя да спя в тях, той се познава с майка ми, родителите ни се познават. Въпросът ми е, според вас, това нормално ли е? За майка ми е нормално, но други мои близки хора не смятат така. Ще съм благодарна ако отговорите на въпроса ми. :)

Коментари

1.   Да, нормално е, защо да не е нормално???
Гледай само да не забременееш и пий противозачатачни или ползвайте кондоми, но да си имаш на 17 г. Приятел е ОК. И по възраст сте нормални.
Същност след навършване на 14 г. У нас е позволен доброволен секс, а ти си почти пълнолетна, родителите одобряват, а и той е младо млче. Къде ти е проблемът?

2.   За някои е нормално, за други не е. Въпрос на разни неща като морал, възпитание, съобразяване с хорско мнение и др. На мен не ми даваха да спя у приятеля ми на твоята възраст. От една страна и аз смятам, че е доста разхайтено и малко безотговорно от страна на родителите. От друга страна пък, като се замисля, по-добре е така, отколкото да се криеш от родителите, защото така или иначе ще правите секс и това на всеки му е ясно. Така че въпроса е в спазване на приличие и е чисто принципен. Просто се старай по-малко хора да знаят кога и къде спиш, не го прави публично достояние и не се хвали на връстниците си колко разбрани са твоите родители.

3.   За мен се е чиста педофилия!!!

М17

4.   Номер 3, каква педофилия има на 17 г.? Та вие сте физически порастнали хора, една крачка пред пълнолетието!
Педофилия е да спиш с лице под 14 г., така е според Законите в БЪлгария

5.   №3, ти или се шегуваш, или си идиот!

6.   Авторке, аз ако бях на твое място нямаше да ми пука какво мислят и говорят другите. Даже щеше да ми е адски забавно и смешно ако някой си беше позволил да ми намекне, че "не било нормално" или "морално". Даже сега ме избива на смях, седя ухилен пред лаптопа и драскам това съобщение.

Познавам една 14 годишна, която има гадже на ПОНЕ 18 год (работил в бензиностанция, та явно ще да е поне пълнолетен, ако не и 20-25 годишен даже). На мен не ми пука, на нея не й пука, на майка й също не й пука - всичко както трябва да бъде.

Аз, пак казвам, ако бях на твое място, щеше да ме боли маркуча какво си мислят другите, щях да си я праскам приятелката в нас, та чак до другия край на блока да ни чуят :D

Айде със здраве!

7.   Номер 6 само заради последният ти абзац, не те оцених с 5 - ца, но сигурно те боли маркуча, за това с колко съм те оценил.

Добре де, на мен ми е странно, ако ти кажем тука, не не е нормално, никак даже и какво веднага вземаш мнението ни в предвид и късаш с приятеля си, та нали само редни работи според мнението на другите ще правим.
Или пък търсиш одобрение от нас - ами ако не го получиш?

Така че да би трябвало да ти е все тая кой, какво одобрявал, важното е ти какво искаш!

8.   Не знам дали е "нормално", защото е спорно какви са границите на нормалността, убеден съм обаче, че не е "ненормално". Разликата ви не е чак толкова голяма, не криете връзката от роднините си - поне на пръв поглед всичко изглежда "редовно" да го кажа така.

9.   Нормално е естествено, само се пазете. Хич да не ти пука за кой кво казва и най - вече за овчедушното хорско мнение. Майка ти знае - всичко е ок. Щастлива връзка ви пожелавам ;)
М 35