Дали постъпих правилно?
Искам набързо да споделя историята си, понеже съм все още доста бясна и не съм сигурна дали постъпих правилно, пък и може да послужи, един вид, за пример на някого.

Имах приятел много държах на него, обичах го, вярвах му...и това ми беше грешката. Всички ме предупреждаваха, че ще е с мен 1-2 месеца и после ще ми изневери... Почти познаха, бяхме заедно 7 месеца, казваше, че ме обича, искаше да сме заедно занапред, да създадем семейство... Красиви думи изречени от лъжец. Аз наивно му повярвах, вярвах на всичко, което казва. Нямаше причина да бъде обратното. Беше мил с мен, държеше се добре...

До момента, в който разбрах, че ми е изневерил, не исках да знам с кого точно и кога.... беше без значение.Т ака или иначе светът ми се срина, мислех, че е сън, не можех да повярвам как е възможно след всичко, което съм правила за него, след като толкова го обичах и държах на него.... Вече нищо нямаше значение. Разбрах колко наивна и тъпа съм била, беше ме срам да погледна хората в очите, всички явно са знаели само аз научих последна, много ми е болно...

Така или иначе видяхме се уж да ми каже защо се е получило така, съгласих се с цел аз да говоря и да му кажа какво ми е причинил.
Казах му само няколко изречения, но мисля, че ще ги помни дълго...
"Не вярвах, че ще го направиш, не вярвах, че ще изневериш и на мен след като твърдеше, че ме обичаш, но явно ти е практика. Дано някога намериш момиче, с което няма да постъпиш така и дано тогава тя стори същото с теб! Иначе ти желая всичко най-хубаво в живота от тук нататък"- Това бяха думите ми към мен, след това просто си тръгнах и не се обърнах....

После ми звъня по телефона, но аз не му вдигнах и мисля от тук нататък вече никога да не го виждам и да не разговарям с него по никакъв повод.
Нарани ме, постъпи нечестно, а аз взе пак си имам достоинство! Но ме измъчва мисълта дали е правилно решение. Може и да се съжалява за това, което е направил и да е искал втори шанс. Но дали пък има смисъл?

Коментари

1.   От правилните най-правилното!!!

2.   И аз ходих с едно момче 5 месеца и накрая ми изневери,вярвай ми не си заслужава да му прощаваш след като ти е изнверил не е стока,бившият ми все още продължава да ми досажда и да казва колко много съжалявал,но на мен вече ми е безразличен даже ме отвращава като знам какво ми причини.Намери си някой свестен който не прави такива действия!

3.   Понякога хората заслужават втори шанс,не казвам че той не е постъпил ужасно,но ние сме хора и грешим ...

4.   Разбира се, че правилно си постъпила. Дори се радвам да видя човек, който е постъпил правилно в ситуацията. Добре е, че веднага го е проявил, за да го разбереш що за стока е, а не примерно когато сте се оженили и имате дете. Тогава щеше да е по-трудно.Пак казвам, радвам се че има хора като тебе, а не примерно като някои тука, които дори ги бият, а те пак се чудят и казват "не знам какво да правя".УСПЕХ ти пожелавам от тук нататък, не се измъчвай и не се терзай, не прави компромиси с такива работи. И гледай да не мислиш за това.

5.   Малко са хората, които имат смелостта да вземат твоето решение. Благородно ти завиждам, защото аз не съм от тях, а ми се иска...нямам воля и се страхувам да продължа напред сама, въпрелки че осъзнавам, че това е най-добре за мен! Не съжалявай, той е този, който трябва да съжалява. Не губи ценностите си, в живота ще срещнеш друг, който ще ги оцени!

6.   Може да се прости,но се изисква от мъжа да направи крачка към теб,да си поговорите надълго и на широко за чуствата и отношенията ви,по-точно за неговите към теб.Ако наистина те обича,той ще намери начин да те върне при себе си

7.   Добре си постъпила.И не се връзвай на глупостта за втория шанс - бивш крадец и бивш прелюбодеец няма! Шом веднъж го е направил,значи ще повтори.Колкото по-бързо жените го разберете,толкова по-скоро ще си намерите истински верни мъже,а не неверници,които ви се кълнат в любов,но не го мислят наистина.

8.   ХИЛЯДИ ИЗВИНЕНИЯ , НО ВСЕКИ ЗАСЛУЖАВА ШАНС, ДОКАТО СЕ НУЧИ ДА ОБИЧА ТОЧНИЯ ЧОВЕК ,
АМИ МОЖЕ ДА МУ СЕ СЛУЧИ И НА НЕГО /НЕЯ ДА ТРЯБВА ДА ПРОСТИ .
НЕ БЪРЗАЙТЕ ДА СЪДИТЕ.ГРЕШНО Е ДА СЕ ГРЕШИ , НО -ПО ТРУДНО Е ДА СЕ ПРОЩАВА

9.   А от къде си толкова сигурна че го е направил... все пак поговори с него може би не си му оставила шанс... може би всичко е слух от хора, които завиждат... помисли си над това...

10.   Мразя лъжите и изневерите, когато си с един човек бъди с него наистина. Според мен си постъпила правилно. Не мислех, че ще го кажа, но ние мъжете в повечето случаи сме идиоти. Евала за решението ти да го разкараш! ;)