Увереност
Здравейте, ще разкажа моята история и се надявам на съвети и препоръки от ваша страна.

Аз съм момче, на 20г. от голям български град. Имах дългогодишна връзка с бившата ми приятелка, която ми се явява първа. След дълги месеци на мъки и с много усилия, мисля че успях да се откъсна от нея след, раздялата ни.

Както знаете вероятно всички в днешно време външният вид е много важен, особено за хората, които не те познават. И понеже повечето приятели и познати избягаха в чужбина или учат в други градове, а аз не успях да създам много познати в работата си, защото повечето са момичета и жени, а аз не исках да имам близки от женски пол защото бившата ми беше много ревнива.

Малко се отплеснах от темата. Значи идеята мие , че тренирам и се храня здравословно, имам добро тяло, но увереността ми е доста слаба, защото за мен момчето трябва да изглежда по почти отличен начин преди да заговори някое момиче, тъй като имам и "сравнително високи" стандарти, това разбира се зависи от гледната точка, да кажем че искам момиче на моята възраст което да не е непривлекателно.

Както вероятно се досещате аз се опитвам да се запозная с някое друго момиче, за да мога да продължа напред. И в момента увереността ми е супер ниска, тъй като и никога не ми се е налагало да правя подобни неща последните години... да кажем че този етап от живота ми малко се е забавил, не се обличам зле и се поддържам както с фитнес , така и обръщам внимание на прически и др. Обаче когато видя някое хубаво момиче, дори да ми се усмихне или да направи контакт с очи, просто забивам и почвам да си повтарям "не си достатъчно добре изглеждащ за нея, може би след някои друг месец..." и дори не се усмихвам а просто продължавам напред. Имам план да изчакам още няколко месеца за да влезе в действие диетата ми и да си изчистя и останалите мазнини, да си сменя още малко репертуара с дрехите и вероятно с по-голяма увереност да започна да завързвам познати , по дискотеки или дори на улицата. НО в момента съм много изморен и искам колкото мога по-бързо да продължа със живота си и да срещам още приятели и приятелки... не ми се чакат месеци наред, защото бившата ми вече смени 2 момчета докато аз все още не съм продължил физически, тя не е кой знае колко красива но не оставя тези граници пред себе си да я спират, което всъщност и ме убива сякаш живота и е в пъти по-хубав от моя и още по-добре че мен няма сякаш съм я дърпал назад... . А аз не мога да преодолея тази бариера, която съм поставил за определено изглеждане на тялото ми и външността ми като цяло ПРЕДИ да започна тази част от живота ми.

Чудя се какво ще ме посъветвате? Вероятно ще кажете , зарежи го това излез и се запознай с някоя и толкова... но ако беше толкова лесно вече да съм го направил. Все пак ще се радвам да чуя мнение на хора.

Коментари

1.   Имам същия проблем въпреки, че съм момиче...
Какво да ти кажа, няма смисъл в цялото това нещо.
Сами се спираме и вместо да се радваме на младостта и на живота си се затваряме в собствените си комплекси.
Знаеш ли колко много хора са ми казвали, че съм красива, по улиците мъжете ме заглеждат, всичките ми бивши са ме боготворили и са ме затрупвали с всякакви възможни подаръци и глезотии, но въпреки това никога не съм се чувствала добре в кожата си.
Вечно нещо не си харесвам, вечно се сравнявам с другите.
Но истината е че съвършени хора няма и колкото по-бързо го осъзнаем толкова по-добре.
За съжаление не е толкова просто, но по ирония на съдбата в момента в който постигнах резултата от тренировките, който целях се появи един човек.
Беше толкова красив и от него струеше такава увереност, че просто нямаше как да не го харесаш.
И... мислих си ето с воля постигнах тялото, за което мечтаех и се появи и мъжът мечта, но не... той ме изчука, след което ми каза "не се влюбвай"и продължи да ме търси само и единствено за секс...
Ето това получих след многобройните часове прекарани в залата сред смрадта на потните мъжища и множеството клекове с 30 килограмовия лост.
За това ще ти кажа едно, дори да постигнеш оптимална форма ако някой не те харесва истински както изглеждаш в момента няма да те хареса и с тяло на Аполон или ще те хареса за малко колкото да се поизфука пред приятелки и да си погали егото с теб.
Това което ще постигнеш след "няколко" месеца ще е фалшива увереност, защото няма да идва от теб самия, няма да ти идва от вътре, а ще идва от някакви външни фактори.
Не искам да ме разбереш погрешно това, че поддържаш тялото и външността си е страхотно, но не бива да бъде, за да може да те харестват момичетата, а заради теб самия, за да се харесваш ТИ и да бъдеш здрав.
Желая ти успех и на себе си също.

2.   Проблемът ти е че гледаш прекалено много на живота на другите, вместо да работиш върху своя.
Не, не се мятай на всяка, не я търси, а учи и се развивай, тя сама ще те забележи и ще дойде при теб. Прекалено си млад за да си отчаян за такива неща.
Както ти казах не гледай на живота на другите сякаш е приказка, защото не е такъв. Няма човек без проблеми, както и няма човек който да не го човърка нещо. Ако гледаш във фейсбук, където всеки се прави на велик, недей, далеч от реалността е. Има много нещастни хора на този свят, които точно защото са такива гледат да са социално активни със снимки, за да си набавят това, което нямат в реална обстановка.

3.   Много се радвам за отделеното време и съм благодарен за съвета. Разбрах какво е основното нещо, само искам да добавя, че тази "оптимална форма" която ще ми донесе фалшива увереност, мисля, че ще ме подбутне да се запознавам по-лесно с хората. Сякаш да излезна от зоната си на комфoрт. Иначе самата ми цел не е да впечатлявам дамите с физически черти, а просто да се чувствам аз на място. И се чудя дали наистина ще има момиче, което да спи с мен само за да се "похвали" не би ли останала с мен, или ще изглеждам като "играч" ако изглеждам добре и се запознавам с много хора?

4.   Здравей и аз имам същия проблем с увереността . Все не съм достатъчно слаба все отлагам докато не стане по-добре. Първо чаках да завърша в университета, сега чакам да си намря работа та да се почувтвам малкооо по- уверена, да ама не става.
От мен един съвет не си губи времето като мен няма смисъл просто ние сме от тези мн мислещи хора , а тези с мн по-малко качества от нас имат тази увереност защото просто действат.Без да чакат да станат перфектни , защото аз все се чувствах недостойна , а момчетата дори през ум не им минаваше ,че за това ги отхвърлям...
Желая ти успех и увереност за напред ;;)))

5.   Аз съм момиче и не зная дали ще ти е от полза това,което ще ти споделя ,но все пак ще си изкажа мнението.

Докато нямаш увереност дори и да постигнеш отличния вид ,който искаш пак няма да успееш.Увереността трябва да ти идва от вътре ,а не от това дали изглеждаш супер добре.
Аз имам претенции към характера и към външния вид,но повече ме привлича характера.
Случвало ми се е да ме свалят много хубави момчета,но от към характер хич не ги харесах и затова ти казвам,че външността не е най-важна.
Трябва да си самоуверен и да умееш да общуваш и да разсмиваш момичето.
Започни да мислиш по-позитивно ,защото позитивното мислене наистина помага във всички случаи.
Когато някое момиче ти се усмихне означава,че наистина си и станал симпатичен и би и се искало и ти да и се усмихнеш.
Пробвай да заговориш някое момиче ,което ти хареса и дори и да мине много зле не се отказвай ,защото ще имаш и много други възможности.
Но увереността е много важна според мен е по-важна от това как изглеждаш.

6.   Искам да те посъветвам - обърни внимание на интелекта и уменията си, спортът е само, за да те поддържа в добра форма. Здрав дух в здраво тяло, знаеш, не бива да обръщаш внимание само на начина, по който изглеждаш. Жена съм, привличали са ме винаги най - забавните и интересни момчета, никога фитнес маниаците, с които имам само една тема на разговор. Търси приятелско общуване, и спри да гледаш фейсбук, за да се състезаваш с бившата ти приятелка, няма смисъл от това. Успех!

7.   тя не е кой знае колко красива но не оставя тези граници пред себе си да я спират, което всъщност и ме убива сякаш живота и е в пъти по-хубав от моя и още по-добре че мен няма сякаш съм я дърпал назад... с тея си думи показваш, че е така. Нечовечен си не само към себе си, но и към другите. Сложно е, но общо взето бедно сърце и беден мозък, нищо лично, но казвам, не са способни на много. Това, което ти казваш, ако го е чувала, ако някога дори си показвал макар и малко тогава нищо чудно. Някой неща се усещат пак казвам сложно е. Ако си търсиш някоя куха тиквичка там да си ръгаш добре на прав път си, но ако търсиш момиче с ум в главата и голямо сърце... тогава имаш много работа. Трябва да си готов да откриеш цял един нов свят пред очите на другия и то не свят пълен с огорчение. Имаш много работа, не отвън, а отвътре от там ще разцъфти и увереността и всичко останало. И не ме псувай наум ами си напрегни сивото.