Крушата пада ли по-далече от дървото?
Запознах се с мъж, към когото имам чувства. Познаваме се от около 2 години. Той е изключително интелигентен и честен човек. Но носи в сърцето си мъката от престъпление, което е извършил неговият баща; това направо го съсипва, чувства се и той самия като престъпник, защото носи неговата кръв.

Аз съм малко объркана, знам за тази история от началота и виждам как тя действа на приятеля ми; до сега не съм си задавала въпроса дали ще мога да го приема с тази история; но сега когато усещам, че трябва да взема решение за живота си, ме е страх. Срам ме е да си го призная, но е истина, тази история ми влияе и съм объркана...

Коментари

1.   Остави чувствата и уважението ти към приятеля ти да завземат власт!

2.   Ти сама трябва да си прецениш предвид това, че знаеш историята и познаваш приятеля си! Ако го обичаш, има ли значение какво е направил баща му ? Помогни му и той да преодолее цялата тази история и продължаваите напред .

3.   Ами да той не е виновен за това което е направил баща му. Каква зодия е приятеля ти?

4.   И си права да се страхуваш генът си е ген пази се!

5.   Щом като още от самото начало не е крил от теб и виждаш, че това го съсипва, значи че има съвест дори за баща си, а няма как да носи отговорност за него. Това за крушата си е глупост. Не знам какво е направил баща му, бил ли е предизвикан от друг или предумишлено го е направил, но имай предвид, че само една част от гените се проявяват. Според мен щом се измъчва за това няма да се проявят ако има такива.

А бъди сигурна, че и него го е страх какво ще решиш. Но щом знаеш от самото начало...