Възможно е да срещнеш любовта си в интернет!
37 годишен мъж съм, разведен. Не съм човек който може да бъде сам. Влюбчива натура съм, добре изглеждащ със добра професионална реализация. След "тежкият" развод за който не искам вече дори и да си спомням, реших че ще си търся щастието в сайт за запознанства. Искам само да вметна, че в тези сайтове се подвизават изключително много „отрепки“ търсейки забавление със самотата и душевните терзания на хора, които са истински и притежават добродетели. Отсях доста такива жени, които се преструваха на какви ли не а в последствие се оказаха едно голямо НИЩО. Попаднах на жена, която ми направи впечатление с интелект/ съдейки по диалозите, които осъществявахме през интернет/а и не на последно място с приятна външност, визирайки снимките, които тя ми изпрати. С всеки изминал ден в които общувахме аз осъзнавах и си правех заключението, че жени като нея вече почти не се срещат. Страшно много си допаднахме, като начин на мислене, като характери и т. н. Дойде и времето на първата ни среща. Аз разбира се отидох на срещата с огромен букет орхидеи и красива кутия с бонбони. / тук искам да уточня че тя е голям любител на шоколада и често в разговорите ни се шегувахме със тази и страст ?/. Срещата мина чудесно. Постепенно започнаха да се редят среща след среща и нещата потръгнаха. Усещах как започвам да се влюбвам в нея. Като истински кавалер и смея да твърдя мъж с добро възпитание и обноски настоявах аз да заплащам сметките в заведенията в които се срещахме въпреки че тя недоволстваше, което е нормално за всяка уважаваща себе си и добре възпитана жена. На всяка среща отивам с красив букет или скромен подарък, като нищожен жест, изразяващ чувствата и намеренията ми спрямо нея. Постоянно се старя да й правя романтични изненади и жестове показвайки обичта си. Тук идва момента да споделя че тя 2 години преди да се запознае с мен е имала много трудна по нейните думи и всеотдайна от нейна страна 7 годишна връзка с доста по–възрастен мъж. След тази връзка тя е станала недоверчива и мнителна. Аз го приех, като нещо нормално изхождайки от това че е „хванала“ бившият си в изневяра. Постепенно като че ли започнах да печеля доверието й но усещах че има известна дистанция. Тя казваше а и още го казва, че с мен се чувства спокойна и сигурна, но не изразява чувства а само емоции. Не преставам да й показвам и доказвам всеки ден, колко много я обичам, но от нейна страна вече 7 месеца никакъв израз на чувства. Целува ме прегръща ме. Когато след поредната среща идва време да се разделим, неможем да се откъснем един от друг. Тя е творческа личност, доста амбициозна със поставени ясни цели и е доста ангажирана. Това още повече ме привлича към нея. Няма нищо по-хубаво от жена знаеща какво иска да постигне в живота и правейки дори и невъзможното за да реализира целите си! Наскоро тя сподели че се чувства ужасно неприятно от това че не прави нищо с което да покаже че държи на мен и съвсем скоро щяла да ми покаже какво изпитва спрямо мен. Каза следното : „До сега никой не се е държал толкова мило и грижовно с мен, но разбери ме че ми е трудно да се доверявам и допускам хора до себе си, защото съм била много наранявана“. Търпелив съм и чакам да дойде момента в който тя ще разкрие чувствата си спрямо мен. Обичам я и ще чакам….. колкото трябва. Мисля си че само онзи който обича истински е готов на какви ли не жертви в името на любовта. Не търся съвети а просто споделям…..

Коментари

1.   Дано да не съм прав, но ми се струва, че си избързал да декларираш твърде голям интерес и е възможно да си убил тръпката, или просто тя не е привлечена много от теб. Да, добре й е с теб, но не е наясно със себе дали иска да има нещо повече между вас... Жените и болните амбиции и чуства-пеперудите, безтегловността, малоумието на съвремието и чуденето дали пък няма да срещне някой по- Принц от теб...
На колко години е тя?

2.   ОТ историята ти не става ясно дали аджеба е възможно или не да срещнеш любовта в нет-а, тъй като засега е ясно, че само ти си 100% влюбен в нея. Когато и двете страни го покажат, когато ИМАШ връзка с нея и при това пълноценна и хармонична, тогава пак пиши какво е възможно и какво не!
П. С. И все пак е възможно, поне при мен се получи, но мисля, че в твоя случай е добре да погледнеш трезво на ситуацията и да си изясниш каква точно "връзка" имаш с тази жена и какви са нейните чувства към теб?

3.   Сигурно е възможно да срещнеш любовта в интернет, но ЛЮБОВТА се среща веднъж в живота. С това "влюбчива натура съм" почти ме отказа да чета нататък. Все пак прочетох и от написаното мисля, че освен влюбчива си и доста капризна и неуравновесена натура и като се вземе предвид, че си на 37....
За "всяка уважаваща себе си и добре възпитана жена" не е нормално да недоволсвта, че любимият и плаща сметките. Това е нормално за всяка българска жена, която никога не се е чувствала истинска дама, защото е свикнала с "истинските български кавалери". Една дама обича да бъде глезена, на един мъж му доставя удоволствие това, че дамата е поласкана от неговото вниманието. Той не чака специална отплата от нея, затова че и подарил цветя и бонбони, защото подаръците не се заплащат. Тя не се доказва като дама, изравнявайки се с мъжете по амбиции, бачкане и постижения. Дамата е нежност, кавалерът е силата, а разменените роли са почти ивращение.

4.   Отговорът е категорично не. Уж си срещнал красива и интелигентна жена, а всъщност си срещнал вероятно жената с най-много "опит" в тоя сайт, която ти казва това, което искаш да чуеш. Разсъждаваш като 18 годишен.
Това са места за асоциални идиоти.

5.   Много се радвам за теб и съм сигурна, че ще отговори на чувствата ти! Заслужаваш го! Аз също срещнах моят приятел в сайт за запознанства и всеки ден се убеждавам, че той е страхотен човек и приятел! Вярвай в любовта и ще я имаш!

6.   Амии не, не е възможно, повярвай ми. Не ти пречи да си вярваш/ Днес на никой не му е забранено да живее в измислен свят, нали?

7.   Хайде още 7 месеца да се храни на твой гръб и да получава подаръци. А ти какво получаваш? Празни надежди, братле.

8.   Може! Сестра ми се запозна с един пич по нета и сега много се обичат. Като влюбени птички са, че като ги гледам чак ми става жал, че аз нямам гадже.

9.   Никога не съм одобрявала тези сайтове. Едно е да се запознаеш с някого случайно - покрай игра, дискусия в скайп, форум, сайт, интересите ви с този човек да съвпаднат, да се опознаете и с времето дори да се влюбите, пък е съвсем друго в тия измислени и изкуствени сайтове, които са толкова нагласени и е пълно с хора, на които просто им е скучно.... Не мисля, че е най-доброто място да "намериш любовта". Познавам хора, които са заедно от години благодарение на интернет, затова отговорът ми на въпроса "Възможно ли е да срещнеш любовта си в интернет?" е да, но не и чрез сайтове за запознанства. :)

10.   Защо да не може да срещнеш любовта в интернет. Аз си намерих мъжът там, по точно той ме намери. Заедно сме от 4 години и си имаме детенце. Всичко е до човека. Но търси в сериозни сайтова като aha. bg.

11.   ...от цялата история не разбрах секс правилили сте ....прекалено сладникава ми се струва жената по начина по-който си я описал.... и ако и секс не сте правили съвсем инфантилно ми се струва...а това според мен е далеч от любовта

12.   Към автора.
Наистина ли си срещнал любовта в нета? Аз например съм на 30 и искам мъж са сериозна връзка, само на несериозни мъже попадам, които търсят развлечение. Или пък на такива, които на първа среща идват с мръсни дрехи, с немити зъби. Чак ми е чудно, и че подаряваш цвета. Това мъжете не го правят.
Ако може посъветвай ме как да намеря и аз любовта в нета?
Поздрави

13.   Номерче 12, в Нета е пълно с любов. Тоест, с развлечения.
Но ти не търсиш любов, а някой с когото да гнездиш.
Защото си на границата да си останеш стара мома.

14.   аз съм доста по-млад, на 22. Имах преди 2 години двумесечна връзка по интернет с момиче, което се готвеше да се премести да учи там, където аз уча. Очакваше се да минат 3-4 месеца докато се съберем и удържахме половината време, след това не съм я виждал и не съм се интересувал особено от нея. Мисля, че не е невъзможно да намериш любовта си по интернет, но предпочитам да се срещам с жени на живо

15.   Да, възможно е, но нета е само за запознаване, после си трябва жив контакт.