Тъжна, защото не получавам любовта която искам
Моля Ви за съвет!
аз съм дете поне така се чувствам почти винаги съм тъжна защото не знам как да се зарадвам.Имам си приятел от 2 години всеки кавза че ме обича но на мен не ми стига неговата обич така както ми я дава. Той прави какво ли не но се чувствам тъжнам, често пъти. Той е на 24 аз на 20 мисля че е още малък и ми трябва някой който да гледа малко по добре на нещата и да мисли повече за мен искам си ласките,страстите в леглото всяка вечер сме си заедно, а ми липсва неговия интерес защото преди той беше мн влюбен даже аз не бях толкова, той ми е първият приятел който ми обърна мн голямо внимание но нещата се промениха.

Почнахме да се караме по често за много дребни неща ревбувах го, не му двах почти нищо, правя му забележки не му е хубаво дето плача като се скараме какво да правя???? :( искам да съм добре с него и да съм сигурна а аз си мисля че не мисли за мен както преди го правеше и си мисля че постоянно си мисли за старата си приятлка много е кофти така а не искам да се разделям още с този човек не ми еизневерявал нито аз - дайте съвет Благодаря

Коментари

1.   Истината е такава, че за съжаление с времето нтереса и от двете страни се променя. не може вечно да сте влюбени като в началото, било то и след 2 години. просто тези чувства се преобразяват в други. тъжно е, но е факт. преди той е тичал след теб едва ли не, нали? аз така разбрах. сега не е така и на теб това ти липсва. едва ли не те обича, просто онази еуфория няма как да се върне. аз и гаджето ми сме по на 23 и живеем заедно от почти година. той се влюби в мен преди 3 години, като тогава ходех с друго момче. тогава се държеше по начин, който вече не се държи. но не може вечно да е влюбен.

Сега пък се обичаме и разбираме, както тогава не, защото тогава бяхме малки и неразбиращи, сега е по-дълбока и зряла любов. липсва ми понякога онзи трепет, но и това в момента е толкова хубаво, че честно да ти кажа не мога да определя кое от двете е по-хубаво. и през цялото това време отношенията ни са на приливи и отливи, в смисъл има моменти и периоди, в които той ме обгражда с внимание и любов повече отколкото аз него и той един вид ме гони, докато аз съм по-дръпната.

После има моменти и периоди, в които аз съм така към него, менят се постоянно и в това е интересното. не живей в измислен свят, обичай и гледай напред. ако пък толкова ти липсва тръпката, все пак си само на 20, живота е пред теб, живей го както намериш за добре, с който намериш за добре и не го мисли много.

2.   Вредиш единствено на себе си, момчето няма вина за това, че ти имаш такива мисли в главата си.Щом е с теб след 2 години значи държите един на друг, а щом е така няма от какво да се притесняваш.

Опитай се да промениш нагласата си към нещата, пречиш сама на връзката ви и ако след време нещо се прецака, то ще е заради параноята.
Казвам ти го на 100%, понеже и аз бях същата преди време с бившия ми- държах се така и се измъчвах по същия начин 1 година.

И нещо много важно-тъпо е да ревнуваш от бити карти....Щом е избрал теб пред всички останали, значи си важна...Само ти можеш да си помогнеш.

3.   Съвет да дам немога но ще изразя мнението си .. така ти сама ще прецениш какво да правиш!

аз имам приятел от 5 години (почти) както ти казваш че ти не си го искала толкова преди а той теб доста .. така бяхме и ние! ...Та искам да кажа че според мен всичко опира до твоето даржание.. мила повярвай ми трябва да му стъпиш на врата здравата , мъжете не заслужават да им се показва прекалено много ласка ! всичко при тях трябва да е с ограничение!(нищо лично към противоположния пол)

Мисълта ми е .. никога не показвай че ти е тъжно че го ревнуваш а още по малко да плачеш ПОВЯРВАСЙ МИ -така само трупаш минуси пред него ! покави му че можеш да се забавляваш така кактоп той да излизаш (защото съм сигурна че желанието ти за каквото и да било без него го няма) .

Бях по същия начин и разбрах едно .. колкото и да ти е тежко не му го показвай бади винаги усмихната и ведра! дай му свобода .. и не забравяй покажи му че ти си момиче на място и че може да те загуби всеки един момент с постъпките си ! (той знае че ти си му в кърпа вързана особено с ревностите и реването ) така че ! стегни се ! Ти си младо и съм сигурна че си хубаво момиче... Главата горе !

4.   Абсолютно съм съгласна с номер 3 :) Мога да добавя само 1 съвет. Оптитай се да поговориш с него да разбереш какво не му харесва, какво иска, но и ти му кажи съвсем уверено и спокойно че не ти харесва сегашната ситуация, дай му знак че ще ти писне някой ден от безразличието му и ще си потърсиш щастието другаде :)