"Билка" за забравяне на бивш?
Ами това е! Не знам да се смея ли, да плача ли вече, всичко е толкова абсурдно и нелепо, че наистина не знам какво да правя. Имам само един въпрос- как да забравя бившия си, с който сме окончателно и официално разделени от 4 месеца, бяхме 2 години и половина заедно и минахме през много неща...
Но както и да е, отклоних се. Накрая много ме нараняваше, пренебрегваше и лъжеше.

Сега има нова приятелка, но 2мата още поддържаме връзка, защото той твърди, че "иска да сме приятели и не може да се довери и да сподели на никой, както на мен". Не го виждам, защото живеем на коренно различни места ( че и държави), но не минава и ден, в който да не мисля за него, или да не го сънувам.

Всичко ми напомня за него- песни, филми, ситуации, миризми, места (защото той е бил тук)... и вече се побърквам! Днес ми преля и като разбрах, че вече и казва "Обичам те" и куп лигави неща. Даже да не му пиша, мисля за него.

Имам приятел, който е прекрасен, и иска да пробваме да сме заедно.... обаче не ми трепва нищо. А той го заслужава. Баси, даже и някакви готини мъже като видя по улиците, ако пробвам да си представя да правя секс с тях, и не искам! Какво ми става, обсебена ли съм, каква съм... много време мина, вярно е, че много се обичахме, много сме преживели, но това е върха.

Помогнете и се извинявам за истеричния пост........попринцип съм доста спокойна, но вече ми идва вповечко. Всички ми казват да се успокоя и да си дам време без да се насилвам, сама да забравя, но при положение, че преди това бяхме разделени за кратко още 1, при положение, че си има нова, и колко много ме болеше и плаках заради него, и това, което ми причиняваше ежедневно.... не е нормално да го обичам още. Бих оценила всякакви мнения и съвети. Благодаря.

Коментари

1.   Нормално е да мислиш за него повече от когато и да било. Съветвам те да започнеш да правиш нови неща. Иди някъде на почивка. Започни спорт, запознай се с нови хора и изобщо каквото ново се сетиш. И пробвай да правиш секс с някой, когото харесваш. Ще го забравиш по-бързо отколкото си мислиш.

2.   Стига истерии и паника! Пробвай с новото момче! Не на принципа "клин клин избива", но опитай. Сега не ти трепва нищо, но... Дай му шанс, дай му време и ще усетиш дали ще се получат нещата между вас или не. Времето ще притъпи болката ти и след това ще гледаш на бившия със съвсем други очи. От позицията на времето ще разбереш колко глупава и наивна си била да си скубеш косите...Че той не заслужава! Отърси се успешно от миналото. Всеки е тръгнал по пътя си и направил избора си. В живота му има друга жена, което не ти изнася, но и без нея между вас е приключено. Той те е наранявал, пренебрегвал, лъгал! За какво ти е?!

3.   Аз съм на същото дередже най-банално е да се каже заемай си съзнанието с други неща,но факт че само това помага,в минимална степен за кратко време....

Таня

4.   Благодаря на всички за съветите... Номер 2, аз се опитвам да дам шанс на момчето, но просто не ми трепва нищо, а не искам да му дам напразни надежди и да го нараня, защото ми е много добър приятел и не го заслужава. Иска ми се да го обичам, но... не става.

Иначе да,бившият си е направил избора, тук си напълно прав(а)- нещо, което и аз неведнъж съм му казвала. Номер 1, колкото до секса, сега не се чувствам много готова, защото за хубаво или за лошо, не съм като повечето момичета и влагам в секса нещо много повече от физика. Но ако все пак се появи някой, който пък да ме привлича до такава степен, защо не?

А номер 3, какво да ти кажа, щом си в същото положение като мен, значи много кофти. Аз съм зациклила на едно място заради човек, който грам не го заслужава и си гледа неговия живот. И най-лошото е, че го осъзнавам, но пак не мога да спра. Просто гледам да не мисля за него, абсолютно всички снимки с него, откъдето и откогато и да са, ги сложих в една папка, която не отварям. Просто не съм готова да ги изхвърля, защото това са 2 години и половина от живота ми... но все пак не ги гледам, и това е някаква крачка.. надявам се :) Пиши ако имаш нужда. Благодаря пак.

5.   Не насилвай нещата с новото момче, защото както и ти самата усещаш, магията между вас не е пълна... така той няма да страда. Не искам и да ти давам напразни надежди, но при мен ИСТИНСКАТА тръпка към 1 момче, дойде съвсем неочаквано и за самата мен... след цели 21 години! Сега лошото е, че и двамата имаме семейства, а чувствата ни са истински и силни! Така, че не се отчайвай, защото никога нищо не се знае...Ако нямаш деца зад гърба си,можеш спокойно да си живееш живота и да очакваш и неочакваното. Късмет и търпение :)))

6.   Moga da ti kaja samo edno. Chuvstvam se dori po zle i ot tebe. Istoriqta mi dosta napodobqva tvoita po princip. Bqh s edno momche 2 godini blizo i sme razdeleni veche okonchatelno ot 2-3 meseca. Moga da kaja samo, che bolkata e neponosima. Za parvi pat mi se sluchva i neznam kakvo da pravq chuvstvam se kato v dupka ot koqto nemoga da izlqza. Toi beshe dobar kam mene. Imali sme i loshi momenti razbirase, no veche e tolkova studen kam mene ili pone se opitva da igrae studen. Az bqh iniciqtora za nashata razdqla (ne sam izneverila), no vapreki tova moga da kaja, che se molih blizo 2 meseca da se varne i pak ne stana. A nai-loshoto teparva predstoi imam opaseniq, che si ima druga i tova napravo me pobarkva. No i dori da nqma druga v momenta misalta za druga jena v negoviq jivot totalno me depresira. Opitvam se da prodalja napred, no prosto ne se poluchava vsqkash neshto me tegli na zad. Izvoda koito si napravih ot vsichko tova e, che e mnogo glupavo da si davash naprazni nadeji. Obedena sam, che v momenta si predstavqsh kak shte ste ako ste zaedno kak shte se darjite edin kam drug, kak shte imate deca zaedno i t. k. Tva e nai-glupavoto neshto koeto pravim tva e prosto usivane na bolkata i chuvstvata opredeleniq chovek. Moq savet e prosto si dai vreme moje bi mesec, dva pomisli nad situaciqta prevazmogni go i sled tova zapohni nova vrazka. I sashto mislq, che e po dobre da darjish tozi priqtel blizko v tozi moment. Zashtoto sam sigurna, che toi ti deistva kato nqkakva opora v tozi moment.

7.   Поддържате връзка, така ли? Не се заблуждавай - тарикатчето си оставя вратичката отворена. Ако не се получи с новата - да има поне на първо време заместител. А що да се мъчи да го търси, вместо да си го остави като резерва? Съжалявам за прямите думи, но е така.
*Билката* е следната - прекратяваш всякакви контакти с него, поне за период, в който ще можеш да го преживееш. Така само удължаваш агонията си и несъзнателно си градиш надежди. После - дай шанс на другото момче. Действай на принципа на мъжете - морето е пълно с риба, клин клин избива. Сега контактите ти с него и произхождащите от тях мисли *кога ще пише, кога ще се обади* те спират. Погледни първо себе си и как се чувстваш ти. Както прави той. Успех!