Обърках си живота
Здравейте, драги читатели. Не знам защо изобщо пиша тук, но вече нищо няма значение, ясно е, че си провалих живота, просто искам да споделя всичкото това безумие. Тъй като историята ми е много дълга, ще давам по същество. Началото на лятото заминах на море при леля ми. Планът е да остана до септември. Все още съм тук. В началото всичко беше супер, плаж всеки ден, вечер по лунапарковете и така. Леля ми няма деца и ме носи на ръце. Така си мина един месец. Обаче на леля ми й омръзна да ходи на плаж всеки ден. Затова започнах да си ходя сама. И така един ден видях най-грациозния и красив мъж на света. Беше спасител на плажа, където бях започнала да ходя. И аз, понеже умирах от скука, реших да си създам малко емоции и да се запозная с него. Така започна всичко. Запознахме се ние, минахме на здрасти и чао. Очевидно на него през цялото време му беше много забавно, защото изведнъж при него идва някаква 15-годишна непозната, която го гледа влюбено. Минаха още няколко дни и аз се запознах с едни момичета. Започнахме да играем на истина или предизвикателство. И на мен веднъж ми се падна да отида и да прегърна спасителя. Направих го! Същата вечер отидох сама на плажа и познайте кой видях! Него. Хвана ме много срам и се направих, че не го виждам. Обаче той дойде. Беше много сериозен. Каза ми, че днес се е почувствал много странно и поиска да ме целуне, за да види дали ще се повтори. Аз така се бях спекла, че не успях да кажа нищо. И така се започна. През деня се правехме, че не се познаваме, а вечер се прегръщахме и целувахме. Най-хубавата част беше, че влизахме в морето и той ме носеше навътре и плуваше с мен. Нали е спасител, плувец... Обаче му се наложи да се прибере спешно и да ме остави. Каза ми, че ще се премести да живее в София заради мен. Даже за сватбата ни говореше. И така замина. И ето го проблема:бременна съм. Не знам как ще кажа на нашите. На него също не съм казала. Ще кажете, махай го, ама съм сигурна, че той няма да иска да убия бебето ни. А аз искам да си продължа образованието. Освен това нашите няма да ми разрешат. Но не искам да го загубя! Все още не мога да проумея какво намери в мен човек като него... И така моят спасител ми звъни по 30 пъти на ден, не знам как може да съм такава късметлийка, а аз го лъжа... Направо умирам. Кажете ми какво да правя, да се гръмна ли, да се беса ли?

Коментари

1.   Момиче,
къде ти е главата и възпитанието момиче? На колко години е този мъж? Като си решила да сваляш гащи, защо не сложихте гумата? Никакво любов не изпитва към теб мило този мъж. Ти си поредната морска зарибявка за него, ако знаеш през колко такива като теб е минал, бедна ти е фантазията повярвай ми. Мислиш ли, че ако те обичаше щеше да ти причини това? Той е търсел просто секс, защото ако те обичаше наистина, никога нямаше да прави толкова рано от запознанството ви секс с теб имайки предвид, че си на 15.
Задължително му кажи, да видим тогава как ще реагира. Ти каруцата си я обърнала отвсякъде. Ако направиш аборт, травма за цял живот и рискове. Ако родиш-срам за теб и семейството ти. И все пак подкрепям раждането, колкото и неправилно да е на тези години. Всичко е в неговите ръце, не тези на вашите. Ако е мъж ще поеме отговорност за действията си, ако нее в което съм по-склонна да вярвам ще се измъкне от ситуацията.

3.   Здравей авторке! Наистина твоето положение е много сложно, сигурно си много изплашена на тази възраст да чакаш бебе аз самата съм на 22 и все още не се чувствам готова представям си на теб какво ти е. Така първо трябва да му кажеш, няма как виж реакцията му, той на колко години е?
Ти естествено си много много млада за дете, но щом толкова сте влюбени... Второ кажи на ваште ако те разберат и подкрепят може да ти помагат с детето, но се подготви че може и да настояват за аборт... Като за начало виж неговата реакция каква ще е (дали е щастлив, уплашен, ядосан). И ти самата разбери че имаш ли дете живота ти ще се обърне на 360 градуса, вече всичко ще се върти около него. Ти си решаваш, ако имаш нужда да поговориш с някой на среща съм, може да оставиш емайл или скайп. Всичко хубаво и късмет!

4.   Забравих да кажа нещо важно. Всъщност съм на 17, след няколко дни ставам на 18. Просто изглеждам по-малка.

Авторката :)

5.   Забравих да кажа нещо важно. Всъщност съм на 17, след няколко дни ставам на 18. Просто изглеждам по-малка.

Авторката :)

7.   Толковa мечтaех зa дъщеря! Родихa ми се двaмa синa ,... слaвa Богу!

8.   Всичко зависи от теб и него, но най-вече от теб! Кажи му, говори и с родителите си! Той , ако не иска детето, може с помощта на родителите си да го отгледате, докато ти не си стъпиш на краката си и сама да издържиш себе си и детето. Ако решиш да правиш аборт, след като кажеш на всички, помисли много, тъй като след това няма връщане назад. Всичко зависи какво ще решиш ти!

9.   ти си много наивно, малко хлапе. спасителя така ще запали подметките като чуе,че си бременна,че няма да разбереш и къде е избягал. кажи на вашите, да те вразумят да направиш аборт,че заради глупостта ти ще теглиш ти, вашите и горкото дете. след една година ще се чудиш къде ти е бил акъла и ще ти е смешно дори. освен ако не си опропастиш живота

10.   Той е на 22, аз на 17. Знам, че сме много млади. Затова искам да абортирам, но съм сигурна, че той няма да иска. Знам, че си мислите, че за него това е поредната морска свалка, но повярвайте ми, не е така. Ако го познавахте, щяхме да ме разберете. Той много иска да се оженим възможно най-бързо, както и аз. Цялата работа е, че не искам да раждам, но ме е страх да не ме остави като разбере, че съм убила бебенцето ни... А родителите ми ще ме изкормят, като разберат. Просто не знам...

Авторката

12.   Кажи му нека да знае, говори с вашите, няма друг начин, те ще ти помогнат в решението...

13.   Ами добре, кажи му най-после. Пък и не е толкова страшно да се ожениш, че дори и да родиш.
щом ставаш на 18 вече си пълнолетен човек и можеш да вземаш решения. Ок, малка си, но имаш ли желание има и начини, още повече ако момчето до теб е сериозно, както пишеш. В днешно време общоприетото е, че първо трябва да се изучиш, да направиш кариера, да си независим, чак тогава да създадеш семейство. Това има много подводни камъни обаче, защото все по-трудно с напредване на възрастта правиш компромиси и мислиш за друг човек. На млади години характерите се огъват най-лесно.

14.   Мила, първо му кажи на него. Ако продължи да е толкова въодушевен, значи всичко е ок. Отивате първо при техните, ако и те са ок, отивате при ваште. Може и да мрънкат, но те добре знаят, че животът е шеговит и, че децата са дар от Господ. Те са те отгледали възпитана, честна и отговорна, така че ще приемат изборите ти.

Не си мъти главата със самостоятелни решения. Това бебе е общо, то не е (само) твое. Решенията ги взимате заедно с бащата. Ако той избяга, при новината, значи всичко е ясно и действаш в посоката, която решите с твоите родители, но ако той иска да стане татко, тогава няма проблем.

Дете се гледа и лесно и трудно. Ама после като си на 35 с пораснало дете, знаеш ли къв кеф ще ти е? Така, че смело и по процедура. Няма как да криеш от който и да е, така че почвай с действията. А това дето го мислиш да направиш аборт, без да казваш на никой е голям грях. Абортът трябва да е осъзнат избор от всички замесени, а не тайно, разчистващо средство. Вината ще те разкъса после, ще умираш на порции, ще се чудиш къде си, така че почвай с обясненията и всичко ще е наред :)

Не се лутай сама, протегни ръка, ще получиш помощ, сигурна съм.

15.   Нещо ми се струва измислена тази история. Не се връзват някои неща.

16.   Хорааа, благодаря за подкрепата! Не мога да опиша колко съм ви благодарна! Наистина ми помогнахте и ми дадохте кураж. Казах на бащата, той като че ли изпита смесени чувства. Беше стреснат, шокиран, но най-вече изненадан. Помисли и ми каза, че той лично иска детето, но оставя на мен окончателното решение, защото все пак за мен промяната ще е много по-голяма(въпреки че и неговия живот ще се преобърне тотално). Също така ми каза, че каквото и да реша ще бъде до мен. Сега след няколко дни заминаваме за София. Ще говорим с родителите ми, след което и с неговите и ще вземем окончателно решение. Аз лека по лека си заобичвам бебето и много ми се ще да си го родя. А после ще си довърша образованието. Неговото семейство е доста добре финансово, така че няма да имаме проблем с парите. На думи звучи лесно, сега да видим как ще е в действителност.

Отново искам да благодаря на всички, освен на 7. Можехте да се въздържите от такива коментари. Нямате представа колко много ме заболя, като прочетох това. И аз благодаря на Господ, че не е наказал никое момиче, като Ви Го е пратил за дъщеря!

Поздрави, Авторката

17.   Момче на 16.

Кажи първо на майка си, поне малко ще те разбере. И тя е била на твоята възраст :)
Горе главата, всеки прави грешки :))

18.   Номер 15, кажи ми какво не ти се връзва? Дай Боже наистина да излезе измислена историята ми. Може пък да съм сънувала или да съм си въобразила...

Авторката

P.S. Добра идея номер 17. Първо ще кажа на мама. Тя ще го приеме по-леко и ще подготви баща ми. Благодаря! :)

19.   Спокойно aвторке , ще ми блaгодaриш или ще рaзбереш коментaрa ми около 16-16 год.след кaто родиш.
Инaче , безпроблемнa бременност и здрaво бебе ти желaя!

Н7

20.   Много хубава тема. Моля те, пиши ни какво е станало при твоите и неговите родители. Искам щастлив край на тази история.

21.   Аз и сега Ви разбирам и не съм казала, че не сте прав/а. Не е в това въпроса. Просто имах нужда от две добри думи, не само от упреци, тях си ги имам в излишък.

Авторката