Да го оставя или не... Мислите ли, че вече не ме обича?
Надявам се, че ще ми публикуват темата, защото имам нужда от съвет и то много, на ръба на нервна криза съм.

С приятеля сме заедно вече 1 година и 2 месеца. Вчера ги направихме толкова. Но той отново забрави, коя дата е и не ми честити, а аз отново си направих пас, за да видя ще стане ли и като другите пъти.

Държах се отдръпнато цял ден, за да му покажа че има нещо, но той така и не се усети. Накара ме да му кажа нещо мило за лека нощ и аз казах, че днес имаме празник. И той каза, Ооо, извинявай, знаеш че като работя и не мога да мисля за нищо друго. Ти кога се сети, че днес имаме празник? И аз казах, че от една седмица. И той каза, не не, днес кога се сети. Аз казах, че не съм спирала да се сещам от седмица насам... На 8-ми март не излезнахме, вечерта каза аа имаш празник май, и после каза, че аз още не съм жена и че нямам празник.
Тази обида също преглътнах.

Миналата седмица трябваше да замине на работа в петък, като в четвъртък се бяхме разбрали да се видим за последно, но в последствие се оказа, че ще замине в четвъртък. С нетърпение очаквах да каже да се видим в сряда, но той така и не го направи.

Та главния проблем е в това, че нямам мъж до себе си, който да ме чуе и съм на ръба пред раздяла, просто не ви издържаха нервите. Много пъти ме нарича егоист, но не съм аз тази която гледа да се наяде и да не остави нищо на половинката си или всякакви други егоистични неща, защото винаги си давам всичко за него, дори последните пари, но не и този път, защото ми писна да се раздавам и да не получавам нищо в замяна, дори едно благодаря.

Миналата седмица му напълних една торба с бонбони, понеже знам че много ги обича, а той каза мерси и ги захвърли.... и дори каза защо си ги взела?

Видя, че се натъжих и ме попита защо, но аз не казах само ми стана още по - зли, след което той се ядоса и ми обърна гръб, опитах се да поговоря, но ме вбеси много и си пратих сметката и избягах.... Той не тръгна след мен, нито звънна. Аз не се стърпях звъннах му и той пак ми се правеше на много велик.

Отидох на спирката и след 15 той дойде и само мълчеше, дори не опита да оправи нещага и на всяка моя дума правеше контра. Опитвам се да му обясня с какво ме е наранил но той се защитава и не му пука...

И слеед време казва, ами ти никога не ми казваш къде съм сгрешил? Как да знам, да ти чета мислите ли... Нищо че всеки път му казвам какво е напривил. И всеки път спора е за едно... това че той не ме слуша и не прави жертви за мен...

Сега ясно си спомням една случка.. Трябваше да отидем на рожден ден заедно, но аз нямах пари, т.е. нашите нямаха, защото съм студентка, редовно и няма как да се издържам сама... Беше ми много криво, той взе подарък или там бутилка алкохол и отиде сам, като ме заряза обляна в сълзи и дори не звъннна.....

След рожденния ден се прибра по - раничко и си писахме по скайп и аз простих.... но все още си го спомням....не направи нищо за да отида и аз... не че беше и длъжен, коя съм аз все пак.-.. някаква си...

Днес му затворих телефона, а той дори не ме потърси, както правеше преди, когата май имаше чувства. Не издържах, звъннах му и му казах че постоянно се опитвам да му направя намеци, че нещо не е наред и че трябва да се запита как се държи с мен и че може да ме изгуби, но той перфектно знае, че винаги прощавам и не му пука, не се опита да ме чуе отново, аз се вбесих и му казах да не ме търси повече и той затвори телефона.......

Много пъти мее зарязвал и е отивал някъде, след което съм му звъняла и ме е карал да ходя при него....
И винаги когато се опитам да се боря с държанието му спрямо мен казва : Или си с мен или не си, просто е.
Но как, като не го е грижа за мен. Не го е грижа като ми е зле да попита как съм и да поговорим а ми се ядосва и прави скандал, за който после обвинява мен....

Много го обикнах, и ще ми е трудно да сложа края , но все повече захочвам да мисля, че на този човек не му пука за мен. Незнам как вие можете да ми помогнете, все пак не знаете цялата история, но се опитах да ви кажа някои работи, които не смятам за нормални...

Също това, и че постоянно се опитва да ме променя. Постоянно съм му правила на пук, затваряла съм телефона, излизала съм от скайп, и все неща които ми е казвал да не правя и все ги правя... Но знаете ли защо?+ Защото аз спрях да ги правя, но той не спря! И постоянно ме обвинява в неща които не правя и ми е до гуша вече... Писна ме да ме използва за секс, което е срамно за такава дълга връзка. Която не е чак толкова дълга, но не е и 2-3 месеца да речем....

Преди да тръгнем си пишеше с едно момиче, харесваше я. Но тя не му върза. След като тръгна с мен продължи 4 месеца да си пише в един сайт с нея, дори я пазеше в скайп. Казваче, че само едно момиче от детството му може да му е приятелка, защото са били от малки заедно, но не и други. И го казваше с цел, да премахна всички момчета които познавам от скоро.

Налучках му паролата в сайта и видях всичко което са си писали. Нямаше асни изречения които да покажагт че има нещо към нея, но факта че си пишат редовна и си пази вратичка беше ясен. Дори и беше казал че ако бившият и я следи още веднъж ще трябва да му каже да го набие или нещо от сорта..

А когато мен ме засегнаха си мълчеше... Нацупих му се и даже му казах КРАЙ! Той ми се жалваше защото за първи път усети края и като видя че си ме върна пак си знаеше ниговата с думите че нищо не е имало между тях....а само съм си въобразявала и че тя му била приятелка, забележете...

После тя го помолила поне от скайп да не я трие и той го направил... нацупих се пак, нещастницата която само му говореше че се пече гола в солариума му беше в скайп??? За какво? Ок, накара ме да си изтрия всички момчета от скайп, но тай защо не го направи? След време си остави сам 9 абоната....

и сега незнам какво да правя, харесвам го, малко по малко от преди, защото той не прави нищо за да ме впечатли и по никакъв начин не се бори за любовта ми... И ако прочете това ще обвини мен и ще каже че аз съм си виновна...........

Коментари

1.   Aбе тоя голям дрисльо бе мила. я го разкарай, нека си върти номерата на някоя шматка заспала. ти не се смяташ за такава, нали? get rid of him!!!! ясно е, че отдавна не ти дава това, което искаш, ясно е че той не ти е достатъчен отдавна, и още по-ясно от прочитането на историята ти е, че не си написала нищо хубаво за него, нищо което все още да те привлича в него. прочети си историята просто. махай го, няма с какво да те задържи повече

2.   Остави го, защото просто НЕ те ЗАСЛУЖАВА, нито теб, нито любовта ти!

3.   Да, ако трябва да бъда честен зарежи го не е за теб. Казвам ти го защото и аз имах такава връзка- знам какво не си губи време то ..........

4.   Браво бе. Как набързо ви се изясни историята от малоумното описание на авторката. Та чак и съвети почнахте да давате. Та някоя ще ми обясни ли коя от изброените трябва да бъде конкретната причина за зарязването. Съвет към авторката! първо се научи дфа мислиш, а след това и да пишеш и чак след това се опитвай да разказваш ситуации. Надявам се да не си на повече от 17 години.
М27

6.   М27, много си ограничен да ти го кажем.... много си компетентен хяхя!!!
ДА, обича те момчето, не гледай само лошите страни във всяка връзка ги има!!

7.   МНОГО СИ ЗАДРЪСТЕНА ОТ ТОВА ,КОЕТО ПРОЧЕТОХ ,НЕ БИХ ГО ИЗТЪРПЯЛА И 24 СЕКУНДИ .МАЛКА СИ , МНОГО НЕЩА НЕ СА ТИ ЯСНИ , КАТО , НАПРИМЕР ДОСТОЙНСТВО.

И ТИ ЗА ЗАВЪРШЕК ПИШЕШ ,ЧЕ ГО ХАРЕСВАШ ПО-МАЛКО ОТ ПРЕДИ , ???????????????? САМО НЕ РАЗБРАХ , ИЗОБЩО КАКВО СИ ХАРЕСАЛА В НЕГО ОТ ПРЕДИ ????????? СМЕШКА !!!!!!

8.   пиша към номер 7 ако мислиш да се заяждаш с момичето защо въобще се опитваш да отговаряш....вместо да се опиташ да дадеш един нормален съвет

9.   и аз съм в същата ситуация с приятелят ми сме заедно от 4 месеца всичко отначало беше много хубаво не можехме един без друг постоянно бяхме заедно когато се скарвахме и аз му затварях той ми званеше докато не му вдигна... но от известно време той се промени отдалечи се от мен спря да ме търси... много е хладен, държи се дистанцирано... почнахме много рядко да се виждаме само когато аз реша да му се обадя да му кажа кога и къде...
Обичам го повече от всичко не искам да го загубя...

10.   Знаете ли, аз пък погледнах историята от друг ъгъл.
Първо, никога не съм смятала, че някой друг може да даде адекватен съвет относно връзките, защото само партньорите си знаят проблемите, а когато единият е афектиран от нещо, той се сеща само за лошото и отсрещния човек (слушателя) остава с впечатлението, че нищо не е наред в дадената връзка.
А истината е, че рядко споделяме на другите хубавите си моменти, когато споделяме, то ще са само проблемите, а хубавото не се споменава по ред причини, да не ни завидят, защото сме щастливи и нямаме нужда да споделим и тн. Така че, авторката, споделяйки тук, не мисля, че трябва да очаква, че някой друг, и то непознат при това, ще и каже какво трябва да прави.
Но аз като човек, който е прочел дадената история, честно казано ми се струва, че и двамата са виновни. Авторката изглежда много емоционална и импусливна (прави сцени като излиза от скайп, приятелят и не се е сетил, че имат празник и тя вместо да проведе разговор с него, се прави на сърдита и човека съответно се чуди какво става). Авторке, мъжете изключително много се дразнят на такива изпълнения, по написаното ми се струва, че той е имал силни чувства към теб, но малко или много ти с това твое държание го караш да се отдръпва, и то най-вероятно несъзнателно. Оттам той самият има желание да си пише с друго момиче, но ти ако реагираш бурно за това и му набиваш в главата, че той е твоя собственост, той още повече ще бяга. В смисъл, струва ми се, че оказваш натиск върху него, на първо време трябва да се успокоиш, един мъж може да избухне понякога, но една дама не трябва да си позволява да избухва!
И описваш някакви конкретни ситуации, които ти тежат, защо не си му споделила по човешки начин относно това, което ти тежи? Та не виждаш ли, че ти сама си правиш драми, сама си тъжиш и за какво? Ето, нямала си пари да идеш на рожден ден, той отишъл сам, и ти си плакала. Той изобщо разбра, ли че ти си плакала? Възможно е просто да си е мислил, че не ти се ходи и си намираш извинение. Виж, на мъжете им се казва директно какво мислиш, с тези заобиколки доникъде няма да стигнеш, не очаквай той да ти чете мислите.
И като финал, мисля, че най-основният ви проблем е липсата на комуникация, за която сте виновни и ДВАМАТА, докато се държиш по детски нищо няма да постигнеш. И още една твоя грешка, той не ти е длъжен, човекът е работил и е забравил, че виж ти, правите година и 2 месеца, и то не е да кажеш годишнина, ами и 2 месеца, не може всеки месец да празнувате. Ти като си се сетила, ами да му беше приготвила нещо, вечеря или там каквото решиш и да му припомниш, той щеше да се зарадва, и ако не подхождаше към него с тези емоционални изблици, щеше да постигнеш това, което искаш. Когато даваш от себе си, трябва да го правиш безусловно и ако уважаваш човека срещу себе си, той съвсем естествено ще отвърне със същото. Но ако му натякваш, ти колко много даваш, а той нищо, резултатът е фатален.
Съжалявам, но самите твои постъпки не изглеждат нито зрели, нито неща, които прави една дама. И знаеш ли защо всичко ми е толкова познато? Защото и аз съм била така преди, като по-малка, докато в един момент не попитах тогавашния си приятел : '' Защо само в приказките има принцове, защо ти не се държиш с мен като такъв? '' И тогава той ми отговори: ''А ти държиш ли се като принцеса? '' Последва мълчание.

11.   Ох, защо има толкова груби и досадни хора на тоя свят?
Да ти кажа честно, не трябва да очакваш толкова много от един мъж! Тва е жалката истина и някои ще започнат да ме нападат и да ме мислят за мъжемразка и феминистка и тем подобни, ама това е факт! Малко са свестните мъже на тоя свят и аз имам късмета да съм с такъв, но не бъдете влюбчиви и лесни, не си заслужава!

12.   1. "С приятеля сме заедно вече 1 година и 2 месеца. Вчера ги направихме толкова. Но той отново забрави, коя дата е и не ми честити, а аз отново си направих пас, за да видя ще стане ли и като другите пъти. " - Ти нормална ли си? Кой ти честити година и два месеца...? Това е от инфантилно, по-инфантилно. Аз, ако мъж ми се нацупи, че не съм му честитила подобен повод сигурно ще се изсмея просто. Помня като бях на 15 си честитихме всеки месец в началото. Децка му работа... А ти си по-зле и от дете. Какви са тези цупения, мусения затваряне на телефони. Това е детинско! Бях шикирана, че си судентка! Звучиш не повече от 15 год.
2. "Миналата седмица трябваше да замине на работа в петък, като в четвъртък се бяхме разбрали да се видим за последно, но в последствие се оказа, че ще замине в четвъртък. С нетърпение очаквах да каже да се видим в сряда, но той така и не го направи. " - А ти защо не му се обади и не го попита да се видите? Въобще ти като искаш нещо да стане по твоя начин и край. Другите са ти виновни, че не е станало точно както ти искаш или, че не са ти казали точно каквото ти искаш, когато ти си си наумила, че го искаш. И ти няма да звъннеш, но той е виновен понеже не ти чете мислите човека.
3. "винаги си давам всичко за него, дори последните пари, но не и този път, защото ми писна да се раздавам и да не получавам нищо в замяна, дори едно благодаря. " - Една приказка ще ти кажа, която преди време на мен ми я бяха казали и е много вярна. Никой не те кара да се раздаваш. Дава се от сърце без да се очаква в замяна. Той не те е карал да му даваш, нито го е искал от теб. Направила си го по своя воля.
4. За случката с бонбоните... детска му работа пак. И двамата имате голямо его. Той не те разбира защо се цупиш за глупости и очевидно не е особено романтичен, а на теб това ти тежи. Е ми намери си някой, който ще ти сваля звезди, ще ти прави подаръци и ще ти се лигави както ти искаш.
5. За рожденния ден - Решил е да отиде сам? Е и? Понякога нормалните хора искаме да сме сами. Не е длъжен да те взима навсякъде винаги. Аз разбирам да не те взима никъде, а ти веднъж да не те вземе и правиш от мухата слон. Ти се радвай, че се е прибрал рано, а не е ходил да се позабавлява на свобода както някои.
6. "Днес му затворих телефона, а той дори не ме потърси, както правеше преди, когата май имаше чувства. " и "Също това, и че постоянно се опитва да ме променя. Постоянно съм му правила на пук, затваряла съм телефона, излизала съм от скайп, и все неща които ми е казвал да не правя и все ги правя... Но знаете ли защо? Защото аз спрях да ги правя, но той не спря! " - Как точно спря да ги правиш, когато пак си му затворила телефона? Противоречиш си! А ти не искаш ли да го промениш? Една приказка знам от една възрастна баба, а именно, че хората се събират и се приемат такива каквито са. Всички имаме недостатъци, както сама виждаш и ти не си идеална. Важното е дали двама души могат да са заедно такива каквито са, без да се променят. Ако да, добре. Ако не, няма смисъл да са заедно.
Надявам се съм те накарала да се погледнеш малко отстрани. За мен вие не сте един за друг, защото сте прекалено различни и двамата имате голямо его и искате да се налагате.