Как да си върна любовта му?
Здравейте!
Момиче съм. Моята история е такава, че имах връзка. Момчето ми твърдеше, че съм единствена за него, иска и обича само мене, страх го е да не ме изгуби, аз съм неговото момиче и т. н. Това всичкото ми го казва и два дни по-късно ме оставя с оправданието, че не ме обича вече. Не се бяхме виждали един месец, защото аз си бях на село и нямаше как.
Как спираш да обичаш за два дни? Аз си мисля, че има и друга причина. Неговият най-добър приятел не ме харесва и го заплашваше, че ако бъде с мен няма да са приятели. А и той се притеснява, че е кротък, а аз съм по-буйна, обичам да се забавлявам. Когато го питам как стана така, той се ядосва и казва да не говоря за това, сякаш и него го е яд, но нещо друго му влияе.
Писахме си и му казах, да си припомни всички наши преживявания и той започна да ми разказва какво помни. Помислих, че това ще събуди някакво чувство и ще ми каже нещо, но не. Каза, че не изпитва нищо. НО все пак ме попита да се видим отново и ако почувства нещо, ще видим.
Моля ви за съвет. Как бих могла да пробудя отново някакво чувство в него? Сигурна съм, че не може всичко да се изпари, как да постъпя. Да рискувам ли да го прегърна и целуна, за да видя дали ще ми отвърне?
Бих се радвала и на мъжко мнение, каква може да е причината.

Коментари

1.   Здравей.. :-) определено човек неможе да обича и за двадни да спре.. Той или те е излъгал че те обича или сега те лъже че не те обича... Като се видите прегърни го поговорете си попитай го какво се промени може и да не ти разкаже веднага какво се е случило не настоявай не го притискай много бъди внимателна и търпелива.. Късмет :-)

2.   Може би е гей и обича приятеля си повече. Питай го.

3.   Човек, който се влияе от чуждото мнение достатъчно, за да те остави, не те обича! Какво значение има дали се разбираш с приятеля му? Нали няма да сте постоянно заедно, нали той е този, който има връзка с теб, а не приятелят му? Може би няма да ме послушаш, но моето мнение е да го оставиш това момче и да не се занимаваш изобщо с него! Дори и да успееш да си го върнеш, каква е гаранцията, че след 1 месец приятелят му няма да реши отново да му говори против теб и пак да се стигне до тук? За мен това е човек, който не просто не те обича, но не те и уважава достатъчно, за да ти каже каква е причината за вашата раздяла. Ако му се молиш и жалваш постоянно ( не казвам, че го правиш) той ще е спокоен и доволен, че си му в кърпа вързана, но ако решиш ти да го игнорираш, ефектът ще е съвсем различен. Първо, моят съвет е да решиш за себе си искаш ли да си с човек, който държи на приятелите си повече, отколкото на теб, и се вслушва в тяхното мнение за теб до такава степен, че това да го откаже да сте заедно

4.   (От авторката)
Аз искам да разбера поне каква е причината да ме остави, но явно наистина не ме уважава дори, щом не ми казва. Питах го и какво ли не, но той казва "Няма значение, не ми говори за това. " и дотам.
Благодаря за съветите!

5.   Имаш основателна причина да се притесняваш. Според мен най-добре ще е да му кажеш как по точно го харесваш и че ако ще шикалкави му кажи, че ще хванеш друго гадже. Ако не се стресне-го оставай.
(Виж, може и да не ти хареса съвета-просто казвам какво ще направя на твое място)

6.   От номер 3:
Разбирам,че си наранена и в такъв момент искаш поне да знаеш какво го е накарало да те остави, може би за твое успокоение, може би, за да се опиташ да го промениш някак. Но разбери, че ако постоянно му говориш за това, търсиш го и му повтаряш,че искаш да сте заедно, няма да стане нищо. Той живее с мисълта, че си му в кърпа вързана, че ще стоиш и ще чакаш той да реши какво иска. Дори може да му стане досадно..а не трябва да бъде така! Казвал ти,че нямало значение,ами щом няма за него, тогава защо за теб трябва да има? Да не би целият ти свят да се върти около едно момче? Сигурна съм,че не е така. Като не иска да му говориш за това, тогава недей. Разбери, че адекватен отговор няма да получиш. Ако не те е обичал наистина, той няма да си го признае, защото ще изглежда като глупак. Още по-тъпо пък ще бъде да ти каже,че те е оставил заради приятеля си. Не може да си признае,че няма собствено мнение, така съвсем ще се изложи. И именно затова той си мълчи, чакайки ти да се откажеш да питаш, за да не трябва да си измисля причина. Горе главата и успех!

7.   (От авторката)

Снощи се видяхме с него. Разговаряхме доста и когато докоснах ръката му той се дръпна. После пак и ми каза, че не иска да го докосвам. Стана ми толкова мъчно, че се разплаках и тогава той ме прегърна и ме държа така 5-6 мин. Гледаше ме в очите и беше толкова близо, че имах чувството, че ще ме целуне. Но не го направи. И истината е, че не знам какво да мисля вече.

Номер 3, благодаря ти много за подкрепата. Знам, че не си заслужава да си хабя нервите и да лея сълзи за него. Но още го обичам и се надявам нещата да се оправят. От една страна си мисля, че никога няма да ме обикне отново, но от друга една малка частичка в мен все още се надява.

8.   Когато те види щастлива с друг, ще се усети.. Но обикновено е прекалено късно.

10.   И на мен ми се случи нещо подобно. Имах връзка с едно момче около година. Той ми казваше същите неща, докато бившата му не му каза, че излизам с най-добрия му приятел. Той и повярва и ме заряза. Опитах се да говоря с него, но не искаше. Спря всякакви контакти с мен и приятеля му. Минаха 3 години и аз още имам чувства към него. Преди около месец ми изпрати покана за приятелство във facebook и започнахме да си пишем често, но аз направих грешката да му призная чувствата си. Той започна да се отдръпва. Много си промени поведението спрямо мен. Отново започна да се държи сякаш не ме познава. Приятелите ми ми казаха, че няма смисъл да се измъчвам с такъв кретен, но въпреки всичко не мога.

Та искам да ти кажа, че ако те е обичал нямаше да постъпи така, но те съветвам да се опиташ да станете добри приятели, защото преди с момчето да тръгнем бяхме най-добри приятели, а сега дори това не мога да върна.

Пожелавам ти УСПЕХ и дано да не стане така както с мен.