Лоша преценка
Здравейте,
не ми се говори, но искам да получа съвет. Накратко аз съм на 24, той на 22. Той е последна година студент предстой да завърши, а аз току що се дипломирах преди 2 месеца. Познавам го от около година. Впечатли ме факта, че не е като другите по различен е в някои отношения, мисли по разумно и има някои проблясъци, ума му щрака.

Та запознахме се той ми направи впечатление. После си писахме известно време в скайпа. Споделяхме. Оказахме се и на едно пътуване заедно. Там успях да си поговоря по-обстойно с него. След това, в универеситета като започна учебната година се засичахме по коридорите.

След служебното пътуване си разменихме, адреси и започнахме да си пишем в интернет пространството. Отначало общи неща, но когато се разминавахме в коридорите, постепенно започнах да забелязвам как той се променя в моя присъствие. С една дума долавях в погледа му нескрит интерес и дързостта, с която ме гледаше.

Продължихме да си пишем в чата, а по време на сесията може би понеже и двамата бяхме заети се позабравихме. След това, когато пак се видяхме нещата се промениха. Засичахме се, тъй като и аз ходех често на консултации. Пак възобновихме чата, той ми честити рождения ден и за подарък ми донесе шоколад, това което беше шокираша е, че го направи пред колегите си и ме прегърна.
Беше очевадно, че имаше забежка между нас.

До дипломирането ми оставаше една седмица, а имах проблеми с квартирата, през цялото време бях доста притеснена и под напрежение, но той не ме остави нито за миг, пишеше ми и ме подкрепяше. Нещата с жилището се наредиха. Мина дипломирането. След което ние продължавахме да си пишем, бях канена на парти при моя бивша съученичка и реших да си поканя кавалер. Когато го попитах той не ми отказа.

На партито си изкарахме страхотно, танци и беше мн весело, но аз май прекалих с показването на симпатите си към него,танцувахме и го държах за ръцето почти през цялто време, а той не показа признаци, че му е неприятно. След това имаше една лека изцепка, не знам но може би другите са ни помислили че сме гаджета, защото имаше нещо като игра за всички влюбени двойки излизаха на дансинга и четяха листчета с желания. Е и ние попаднахме в списъка. Аз малко се смутих той също, но го приехме с усмивка и излязохме. Накрая най-интересното беше като за капак на всичко влюбените двойки трябваше да се целунат. Е тогва стана интересно, когато окуражавани от колегите нямаше как и последва целувка. Е аз се смутих и след това бързо се одръпнах. Прегърнах го засрамено ...

След партито, си разменихме няколко кратки съобщения по нета за кратко няколко дни след това. Мойте симпати към него се засилваха, а и факта, че беше приел поканата за партито и дойде ме окуражи, че нещата може да се развият. Но беше моята лоша преценка към него защо май се излъгах. Скоро след това разбрах, че той си е намерил приятелка. Когато го попитах директно в чата как може да ме лъже така и да се държи по този начин, а след това да си намира друга, той най безцеремнно ми заяви, че към мен питае само приятелски чуства.

Моя довод беше как може да показва очевадни симпатти и след това... друга. Може би тук сбърках и както много често се пише тук в повечето истории, и аз като другите момичета, когато някое момче прояви по-голяма любезност си мисля че това е по-специално отношение и... Лощото е, че макар да съм по голяма от него не успях да го преценя добре държанието и поведенито му, и резултата е хлътване.

Когато разбрах за другото момиче, с което е отскоро му казах че не може вече да сме приятели макар че той настоява да си станем такива. Ужасно ми лиспват разговорите ни в нета. Но ако слушам малкото здрав разум, който ми е останал трябва да прекратя това.

Не мога да си върша нормално работата, мисля че съм хлътнала и се ядосвам на себе си как можах да съм толкова наивна и глупава. Знам че рано или късно ще ми мине, но сега ми предстоят важни неща, а това пречи на мотивацията ми. Как да се съвзема?

Коментари

1.   Еми какво има да му се чудиш, не е искал да е с теб, намерил си е момичето и това не си била ти

2.   Има един лаф... Опознай човека преди да го обикнеш... Според мен си прибързала. Не се притеснявай , това е опит. От друга страна той е малко неопитен и ако е бил мъж на място би трябвало да ти обясни как стоят нещата още на това парти. Продължавай да опитваш! Поздрави! М27

3.   Ех, измислена история.

4.   Милo момиче :) Чета разказа ти с интерес и силно ти съчувствам... Първо да ти честитя Дипломирането ;]] После и това, което мисля... Мммм Ако бях на твое място и аз щях да напрявя като теб - да огранича контактите си с него, нооо тайничко вътрешно всичко случило ми се щеше много да ми липсва. И сигурно щях да искам всичко да е както преди... Да обаче, нямаше да е същото, защото той е бил толкова добър с теб, целувка, прегъдки, усмивки, приятни разговори иииии после прятелка?!?! Как така? Питала си се ЗАЩО постъпи така с мен сигурно много пъти... И едва ли си намерила отговора... :)

Това, което бих те посъветвала аз е да оставиш нещата така, както са и да продължиш напред! Не трябва да страдаме заради грешките на другите. Да, хлътнала си яко, разбирам те, нооооо има ли смисъл да се измъчваш, когато той е щастлив! Високо вдигната главаа и само нагоре! Пък нали знаеш, ако обичаш някого, пусни го на свобода. Ако се върне при теб – твой е завинаги. Ако не се върне – не си е заслужавало! :) :) :) И успеххх :)

5.   Ама вие, хора по на 20 и кусур години, усти нямате ли? Не говорите ли? Ти говориш за симпатии, които все се увеличавали - на мен са ми симпатични страшно много хора, с много съм ходила и на парти, но това не означава, че са ми нещо повече от приятели. И бидейки и двете страни наясно с този факт, не се впускаме в целувки и т.н. Бих могла да те посъветвам, следващият път, при подобна ситуация говори (питай) директно.Не гадай!

6.   Какво да кажа освен че всички мъже са боклуци, няма един различен, така че въобще не е чудно за начина по който е постъпил,само мъжете са толкова нагли...

7.   Не съжалявай, нищо не губиш:)

8.   Виж ся, подарил ти един шоколад...
Ми понапъни се малко, следващият път поискай 50 лева, след това 50 евро и така ще напреднеш...

9.   Я се стегнете, какви са тези глупави историики. По на 20 и отгоре, а се държите като пубертети. Недорасляци такива...