Силата на любовта!
Здравейте изкам да ви споделя моята история! Момче съм на 25 имам хубава работа, обичам разходките, пътуванията, боря се с живота много здраво, справям се с всичко сам! Имах си момиче на което се бях оттдал изцяло! Тя беше всичко за мен. Обичах я много, показвах и го стараех се да и угодя по всякакъв начин за да се чувства добре с мен и никога нищо да не и липсва или нарани! Влагах голямо старание в връзката ни защото вярвах че тя може би е човекът на които ще предложа някой ден! Правех и многоброини изненади, но не винаги нещо ценно или материално, цвете поднесено в подходящия момент може да накара човек да полети от щастие и аз бях разбрал това! Спрях да контактувам с доста хора от моето обкръжение само защото са и неприятни, но това не беше проблем защото се чувствах щаслив с нея! Прекалената и ревност ми пречеше по някога но видял съм много по лоши неща през живота си и съм се научил че това са както казват хората "бели яядове"! Всичко вървеше добре и даже имахме сериозни планове за бъдещето. Виждах в нея всичко макар че от време на време ме обземаха съмнения че всичко това е един измислен свят, и аз ще бъда сериозно наранен някои ден! И денят доиде от един път както всичко си беше добре тя ми каза че нямало смисъл защото нямала пеперуди в корема! Не го показвам но съм страшно чувствителен човек и това ми доиде като гръм от ясно небе! Знам че това е краят на големия романс които се стараех да създам само и само връзката ни да е като в приказките. Знам че не трябва но съм си такъв по природа, обичам да помагам на хората, раздавам се много макар да знам че не трябва да очаквам същото отношение отсреща! И най болезненото беше че разбрах че тя ми е изневерила с приятел с който аз я запознах, и даже докато сме били заедно те са ми въртяли номера! И така вече втори месец. Старая се да я забравя, спрях всякакви контакти с нея въпреки че тя желаеше да потдържаме някаква връзка, осъзнах че съм бил доста сляп и съм изоставил доста от приятелите си, чувството за самота е голямо но си намирам стимоли за да продължа напред! Вече все по рядко се сещам за нея и доста рядко я виждам, но в момента в които я мерна дори и за миг, сърцето ще ми пръсне все едно съм тичал 1км без да спирам! Всички около мен ми дават много различни съвети, за това как да продължа и кое е най доброто за мен. Не знам дали да започна нова връзка, и дали това ще ми помогне или навреди, а не съм от хората да тръгна с някое момиче просто еи така трябва да почувствам нещо поне малко иначе няма смисъл! Не желая да натоварвам никого с моята история просто изках да я споделя защото знам че когато човек си сподели някак си му става по добре!

Коментари

1.   Ох, вие прекалено романтичните мъже ще ме побъркате. Не се ли научихте, че не става така. Не може да си и романтичен до болка и да не и писне. Това е в разрез с мъжествеността. Ставаш скучен и прогнозируем. Бъди малко по-така, на моемнти лошо момче дори, без да прекаляваш. НО си придавай малко важност, не бъди кученце в краката и. Какво уважение очакваш да получиш по този начин? Трябва малко и тя да те преследва, трябва да усети мъжкото и силата в теб. Това да лазиш в краката и, не е особено мъжко и не излъчва сила, никак даже. Изглежда все едно си супер закъсал и си лепка, понеже никоя друга няма да те иска. Не случаш приказки, не си на 5 вече. В живота е малко по-различно.

Няма страшно, ще се научиш, опит ти трябва, нема'а се пуашиш. Айде успех!

2.   Искрено съжалявам за това, което ти се е случило, но ще ти кажа нещо, което е добре да запомниш, макар че е леко комерсиално - aко изведнъж станеш лош за някой, значи си направил прекалено добро за него! И мисля, че в твоя случай е така - разбирай, че има хора, на които колкото повече се дава, толкова повече ти се качват на главата. Казвам ти го като момиче, което е изживяло нещо подобно - аз издържах бившия си, хранех го, защото беше беден, при това го изненадвах постоянно с картички и всякакви малки джунджурии, а той намираше време да ми изневери през дните, докато учех в друг град, поне аз знам със сигурност за две момичета, с които е приспал, а за колко не знам, вече все ми е тая. И в твоя случай - колкото повече крила даваш на един човек, толкова за по-голяма работа се взема. Защото в твоя разказ, аз отъждествих връзката ви като едностранна консумация - т. е. добре е да възвисяваш половинката си, но нещата задължително трябва да са двустранни. Запомни добре - в една истинска връзка трябва да съществува баланс. Не видях от разказа ти тя с какво ти се е отблагодарила - качил си я на пиедестал и тя решила да ти а** на главата от високо, при това с твой приятел. Много ми е тъжно за теб, частично знам какво е, и аз като теб не мога да бъда с всеки срещнат и трудно изживях подобна промяна в живота си след дълга връзка. Но знаеш ли, приех това като урок - урок, който ми послужи да си съградя много изводи. Съветвам те да си починеш, да възобновиш старите си познанства и повече никога заради никое момиче да не загърбваш хора, на които държиш. Помни, че ако половинката ти те цени, ще понесе всичко в твое име. И още един съвет - бъди напълно самоуверен и в следващите ти връзки показвай кой е мъжа, нека последната дума бъде твоята и задължително поставяй границите ти. Не оставяй момиче да те води за носа или пък да те командва, все пак ти си мъжът, ти си водачът. Може да ти се е сторило глупаво всичко, което написах, но най-общо това са моите наблюдения, базирани на взаимоотношенията като цяло, историите на мои приятели и много случки, на които съм била свидетел или пряк участник. Бъди силен, човек, и преди всичко обичай себе си, а след това човека до теб. И едва, когато прецениш, че си струва рискът, можеш да започнеш да обичаш себе си и половинката си по равно. Знам, че е трудно, все по-малко са честните хора днес, на които можеш да се довериш изцяло, все по-малко хора има, които знаят какво искат и живеят в хармония, съответно. Но човек, който да изневерява при цялата ти отдаденост, не те заслужава! Така че, не я мисли повече, заблуждаваш се, че я желаеш заради навика, заради това, че не си свикнал да бъдеш сам. Повярвай ми, и аз бях така, написах ти целия този роман, за да те накарам да се усмихнеш, да повярваш повече в себе си, защото знам каква празнина усещаш. И последен съвет - тази болка, с която се събуждаш сутрин, тежестта и задуха, които усещаш, целият този минус - сега е времето да го преобразуваш в плюс. Отдай цялата тази негативна несгода на любимо хоби или мечта. На 25 си, сега е моментът да съградиш живота си такъв, какъвто искаш да бъде за напред. Отдай се на това, а любовта сама ще си дойде. И във всички случаи, гради бъдещето си така, че в него да бъдеш обграден само с хора, които за нищо на света не биха те предали, и на които можеш да разчиташ във всеки един момент за всичко. И особено много внимавай с половинката, която избираш до себе си, защото точно тя може да те съсипе и да те върне в първи клас, без значение на колко си години вече. Желая ти успех и сили!
Едно момиче, на 25.

3.   Съжелявам, но просто твоята не е видяла н теб явно това което търси и сега просто си търси абсолютно всякакъв възможен начин да те разкара без да си наранен. Вероятно мисли че си емоционално нестабилен и я е страх да не си посегнеш на живота, понеже хората около тебе уж държат ама несъвсем - те вероятно са ти дали свободата да избираш и затова не ти се месят. Но ситуацията е тревожна от твоята гледна точка понеже залагаш съдбата си в ръцете на чужди хора и сега с извинение се държиш като принцесата която чака принца на белия кон. Бъди или по точно стани самостоятелен ама истински самостоятелен който да си държи на решенията и границите - ако нямаш си създай и ще се завъртят момичетата. За твоята обаче я забрави понеже си има емоционални проблеми, които не си оправил и вероятно никога няма да успееш за жалост затова просто се откажи от нея понеже тя отдавна явно не чака принца на белия кон.

4.   Еми пич, какво да ти кажа, освен добре дошъл в клуба на балъците, в който членувам и самият аз:) Под балъци нямам предвид, че сме глупави в буквалния смисъл на думата, просто сме били заслепени и неопитни. Ако се огледаш, навсякъде е пълно с подобни истории-момчето лудо влюбено, прави всякакви жестове и изненади, а момичето чисто и просто си го използва. В случая, аз мисля, че има само една работеща рецепта и тя е: работа, хобита, спорт, излизания с приятели, пътувания и др. неща, които ти доставят удоволствие. Много добре си направил, че си спрял всякакви контакти с нея. Между другото, очаквай след известно време да се върне и да ти реве, че те обича, че е сбъркала, че ти си единствен за нея и т. н. Не прави грешката да я приемаш обратно, защото след месец, година или две ще те изостави отново. По принцип вярвам в прошката, но обикновено жените не се връщат, защото са осъзнали, че наистина са сгрешили, а просто за да те използват отново. Още, когато ти е казала, че иска да поддържате връзка, тя е имала точно това предвид. Много добре знае колко си влюбен и че ще може да те ползва за разни услуги, както и да те държи, като резервен вариант. При мен се случи точно така. Много я обичах, мислех че ще създадем семейство, ще имаме деца и т. н. Изведнъж обаче мадамата си намери друг и направи всичко възможно да се отърве от мен, без обаче да ми казва истината ( то не беше и нужно ), като също държеше да сме приятели. Отначало ми пишеше по скайп и аз, за да не изглеждам слаб й отговарях сухо, после сама спря. Първият месец не знаех къде се намирам, но събрах сили и продължих напред. След около 7-8 месеца обаче писането по скайп се възобнови, но този път със сълзи колко самотна била, колко й било тежко и пр. По едно време чак бях започнал да се крия, за да не ме засече, че не можех да се отърва с часове. Е, не я приех обратно и взех много правилно решение, понеже после си намери друг приятел и дори се омъжи за него, а на мен естествено спря да ми пише на секундата:) Не, че ми пука, ама нали уж искаше да сме приятели:)

5.   От автора! Много съм ви благодарен за коментарите, рядко се решавам да разказвам историята си някъде или на някой. Наистина се усмихнах когато прочетох всичко това и мога да ви кажа че с голямо очудване наскоро разбрах че повечето ми приятели въпреки моето отчуждение сега поне малко ме подкрепят,и всички ми казват радвай се на живота че ти е дал този урок на време, а не в по късен етап когато всичко можеше да е по трудно. Като цяло съм се отадал на много работа а в свободното си време на хобито - което е моя детска страст,по една голяма случайност я превърнах и в неина страст но това е друг въпрос! За връщане след време на този човек в живота ми даже и не мисля защото колкото и да съм я обичал, прекалено силно ме нарани за да си го причиня отново! Ще послушам повечето съвети и за сега не бързам да си намеря някоя поне докато не се почувствам отново АЗ! И още веднъж - благодаря за коментарите и извинете за множеството-правописни грешки!

6.   ми едва ли вероятно си и бил изтривалка за да се гаври просто с тебе, а то за приятелите или можете да си говорите или не.