Забранена любов
Здравейте на всички! За първи път се осмелявам да разкажа в интернетт пространството за някое мое лично изживяване или проблем, но ето, че и за това си има първи път. Предварително ви моля за съвет и ако може без упреци, защото така или иначе аз самата си знам, че цялата ситуация е много абсурдна... просто понякога човек не може да се справи с чувствата си.

Та, моята история е следната. Завърших училище преди 3 дни. От 5 години по английски ми преподава един учител, по когото си падат почти всички момичета в училище. На около 33 години е, женен и с дете. Та, с този учител винаги сме били в много близки отношения, той се стараеше да бъде най-вече приятел с учениците си, към всеки намираше подхода, но за всички беше ясно, че аз съм му слабост.

Например в часовете гледаше непрекъснато към мен, когато сме се засичали по коридорите винаги се е стараел да завърже някакъв разговор. Отношението му към мен беше по- специално. Сега, когато завършвам наистина осъзнавам колко много ще ми липсва и колко много е значел за мен.

Естествено през тези години съм имала доста връзки, но някак си, поглеждайки го, винаги нещо ми е трепвало. Така или иначе нито той, нито аз сме минавали границата.

Преди около седмица обаче се бяхме събрали в едно заведение, той беше там и... ме покани на танц. Каза ми, че ще му липсвам, но ... усетих, че това не бяха просто думи, усетих нещо повече по начина по който ме гледаше и по който ми говореше. Знам, че не греша и знам, че имаше различни чувства, вложени в тези думи.

Не знам, но в момента се чувствам доста объркана.. мои приятели казват, че като ни гледали, имали чувството, че иска да ме целуне... аз също усетих това. Моля искам да чуя и вашето мнение по въпроса, дали се вкарвам в някакви филми или наистина е възможно да изпитва нещо към мен. Така или иначе ситуацията е доста объркана. Благодаря ви предварително. оля бъдете честни и обективни.

Коментари

1.   Mиличка дори и да има чувства, а той явно има, не ти трябва да се забъркваш, защото ако сега си само на кастинга, то вкараш ли се във филма става много лошо и аз бих ти подсказала сценария с цел да ти спестя болката, пък ти си знаеш най-добре.

Всяка една забранена любов те кара да мислиш че ако я нямаш ще умреш. Ако нещата между вас станат по интимни, ти ще се влюбиш , ще се влюбиш истински, защото той е по голям знае как и докато да видиш отлетяли няколко от най-хубавите ти години, а той е женен с дете има семейство и ти в един момент ще осъзнаеш, че не искаш само топлите му чувства но искаш да е само твой, което е невъзможно, той ще иска да прекратите отношенията, за да не се задълбочават а ти ще си пропиляла любовта която е могло да я дадеш на някой който си заслужава.
дано не са те обидили думите ми , и ти пожелавам успех, та живота е пред теб....

2.   Какво да ти кажа...май е добре,че завършваш. Иначе наистина може да се вкараш в филми. Дори и наистина да има нещо повече между вас... няма бъдеще. Защо да се влюбваш, да страдаш, може дори да бъде наранен трети човек..не вярвам, че би била щастлива в подобна ситуация. Дори и да изживеете няколко прекрасни мига...това ще е! Но от всичко това ти ще си потърпевшата и ти ще страдаш.

Моя съвет е - запазете доброто приятелство и отношения, та дори и хубавите трепети като хубав спомен! Продължи своя си път и търси своята си половинка. Не мисли,че не ми се иска да ти кажа да се потопиш във всичко това, да го изживееш, да пиеш от опияняващата любов, но...от житейския си опит те съветвам да не си причиняваш това, няма да бъдеш щастлива. Успех ти желая каквото и да решиш. Ж.

3.   Сложна ситуация.Да вероятно се е появил трепет,но обстоятелствата не благоприятстват развръзка с добър край

4.   Харесва те-това е ясно! Но БЯГАЙ! Женен?! С дете?! Не си причинявай това! Ще боли!

5.   Остави го човека, ма, овцо. Искаш да му развалиш семейство ли ? И дори да има нещо, то ще е за кратко. Все пак има дете, такива сте ми много противни. Мърша гадна:@

6.   Възможно е да е влюбен, възможно е да те желае чисто физически. Според мен, той е принципен мъж, който уважава семейството си. Само за един танц време е загубил контрол над себе си, но при тази близост кой би издържал, имайки предвид чувствата.
Ако искаш съвет - моят е: Не прави нищо. Не застрашавай брака му. Приеми, че съдбата е пресякла пътищата ви с този страхотен мъж, но не е предопредила да ги слее.

7.   Хмм, останете си само приятели! Ако е възможно...

8.   Здравей. аз бях в същата ситуация преди години. Бях влюбена в един мой учител, той имаше по-различно отношение към мен и дори съучениците ми го забелязваха.В 12кл. страдах, че след завършването няма повече няма да го виждам. Хубавото беше, че той дойде на бала, покани ме танц и ми каза, макар и не директно,че ме харесва...

Есента ме приеха студентка и почти не се прибирах в родния си град.1-2 пъти сме се виждали оттогава.Скоро планирам да се прибера и ще го потърся,много искам да го видя.Не знам, но все още ми трепва нещо,когато се сетя за него.

Никакъв съвет не мога да ти дам,а само споделих.Но е възможно да те харесва, щом и другите го забелязват. Той скоро няма да ти е учител вече и това не би било пречка, но щом е женен е вече сложно.

9.   От авторката: Много ви благодаря на всички, че сте отделили време да прочетете историята ми и да ми дадете съвет! Уважавам всяко едно мнение и съм ви благодарна! Сега, когато имах повече време да помисля, когато видях и вашето мнение, разбирам, че наистина такава връзка е обречена, всъщност въобще не трябва да се стига до връзка. Просто всичко трябва да остане така и ако продължим да се виждаме, всичко да е само на приятелско ниво.

Някъде вътрешно в себе си знам, че нямаме бъдеще заедно. Пък и никога не съм имала мечти, чиито основи да се градят върху нещастието на другите. Глупаво е сега да имам такива.

Отново ви благодаря, защото в такива ситуации обективното мнение на външен човек обикновено е най-правилното! А за тези, които ме съдят- недейте, защото понякога животът е доста непридвидим и се случват или се изпитват неща, които по-рано са били отхвърляни като вероятности!

10.   И кво като имате чувства... пфффф и ти не си вярваш, че може да се получи нещо толкова истинското, заради което да му преебеш детето.

11.   защо да му преебва детето? ако я харесва и ако е готов да рискува, той трябва да се бори заедно с нея за собственото им щастие. представи си следната ситуация: той обича ученичката си, а не жена си и жена му и детето му го усещат, обаче същевременно му е неудобно от тях и затова не прави нищо с учничката. тя се тормози, всички страдат и никой не е щастлив. така по-добре ли ви звучи историята?
авторке, съветвам те да се бориш докрай!