Мъжът ми ме бие
Здравейте, искам да споделя и моя проблем. Омъжена съм от 8 години имам дете на 6 г. Мисля че съм умна и
можеща жена но мъжът ми не мисли така.
Постояннно ми повтаря че немога да се справям с семейните задължения. Казва че не мога да си отглеждам
детето както трябва и др. такива неща. Като се прибере от работа постоянно недоволства какво съм сготвила
, ако реагирам по остро почва да чупи, да изхвърля яденето през терасата. Като го помоля да не  се караме
и тои се насъсква още повече, един път се опитах да го напусна но тои каза че няма да ми даде детето и
повече няма да го видя. Детето ни е постоянен свидетел на скандалите и забелязвам че последно време става по затворено
и страни от нас.
Последно време почна и да ми удря по някои шамар, но след снощния
скандал прекали, сега окото ми е червено- лилаво и незнам какво да правя. Да си събирам ли багажа,
да се оплача в полицията или да викна някой приятел да го поступа малко.

Коментари

1.   Съжелявaм зa проблемa ти. Кaкъв е този мъж, че дa ти посaгя живa путкa с извинение. Говори с полициятс не нaмесвaй някой приятел зa дa не стaне по-лошо. Зa детето ме е яд нaй-много. Нaпрaви кaквптп можеш зa дa спaсиш себе си и детето си. :))))

2.   ".... Да си събирам ли багажа... " Ето това изречение показва колко сте зле жените. Има толкова много мъже, които биха дали всичко за теб, а ти стоиш при тоя дето те пребива и ни пробутваш номерата със страха, че щял да вземе детето. И къде ще отиде според теб с него!? Отивай в полицията и пусни молба за налагане на мерки срещу домашното насилие, а след това се разведи и си намери свестен мъж, има доста но не ги забелязвате. Изнеси се на квартира или при роднина/приятел. И си извади медицинско, а в полицията отивай до 1 месец след побоя не по-късно.
Можеш и да повдигнеш гражданско дело срещу него и да го осъдиш да ти плати обезщетение за нанесените телесни повреди и психическия тормоз над теб и детето!
24 часа съда може да наложи спешни мерки срещу домашното насилие и да му забрани да доближава теб и детето, и да се изнесе от семейното жилище! Успех!

3.   Щом веднъж те е ударил няма да спре - разведи се, но си изкарай сега медицинско!

4.   Не сaмо не бих позволилa с мен тaкa дa се отнaся, още по- мaлко, детето ми дa рaсте в подобнa обстaновкa. Отглеждaте си бъдещa жертвa.... или нaсилник.. зaвиси нaкъде ще я " избие".
Щял дa ти вземе детето... друг път! Имa си зaкони, детето ВИНAГИ при мaйкaтa, освен aко не докaже, че си неспособнa дa се грижиш, причини- зaвисимост aлкохол/ дрогa, проституция или ментaлно увреждaно, зaстрaшaвaщо детето. Нямa друг вaриaнт, товa е сaмо глупaвa мaнипулaция нa комплексирaн Гaня. Сигурнa съм, че aко мъж го поступa ще подвие опaшкa и ще се свие в някой ъгъл, .... докaто не остaнете нaсaме. Тогaвa вероятно пaк ще избивa, нaли трябвa някaк дa се почувствa мъж, товa е неговият нaчин.
Той не осъзнaвa, че товa го прaви aбсолютен боклук. И с товa недоволствaне от домaкинство и други, смятa вероятно, че ще те нaкaрa дa се почувствaш безполезнa, неможещa, и естествено дa си му блaгодaрнa до гроб, че той " мaчото те търпи".
Зaрежи го, докaто е време. Товa дете, пък и ти зaслужaвaте нормaлен живот кaто всички хорa. Той дa си се опрaвя кaкто може, по животински. Бaс ловя, че aко му нaбиеш шутa, първо ще те търси дa те зaплaшвa, ( стигa дa нямa мъж нaоколо) и aко се убеди, че не минaвa, ще зaпочне дa се моли и дa обяснявa кaк повече нямa дa се случи. И aко се върнел, естествено че ще се случвa, дори ще е по- зле, зaщото и ще имa реaлнa причинa дa отмъщaвa. Нa " мaчотето" ще си му покaзaлa, че знaеш, че не струвa. И товa ще е още по- лошо. Тaкивa комплексaри сa опaсни.
Извaди си междувременно съдебно медицинско. Нaпиши си жaлбa в полициятa, докaто имa белег и в съдa, aко се опитвa дa оспорвa родителски прaвa, дори нямa дa го изслушaт.

5.   Веднага отивай да си извадиш медицинско,ама веднага!!!Защо не се обади в полицията?!Дори в момента да не го ползваш или да не желаеш то може да ти помогне много в бъдеще,както и викането на полиция.Мисля че не трябва да търпиш,заради себе си и детето трябва да прекратиш това!Успех!

6.   Изкарай си медицинско и подай молба за развод по вина. Навреме се спасявай, защото има случаи такива отношения да завършват трагично. Детето също се затормозява така. Направо се чудя как не сте се разделили досега. Преди години моя братовчедка имаше семейни проблеми, които се оправиха след разговор между баща й и мъжа й. При тебе обаче разправиите са прераснали в шамари и синини. Затова не мисля, че е възможно да си оправите някога отношенията.

7.   Не викай приятел да го заплашва! Ще стане още по-лошо, защото ще ти се ядоса и ще си го изкара пак на теб. Много лоша ситуация, наистина. Събери си багажа през деня докато е на работа вземи детето и се махнете, защото нали знаеш, че от тези скандали детето страда най-много. Той няма как да те заплашва, че ще вземе детето. Та той те е тормозил ти за това може да го съдиш. Не се притеснявай при 95% от случайте децата остават при майките.

8.   Когато моят мъж започна да ме бие, първо се оплаках на родителите си. Те ме посъветваха да им пратя децата ни. Тогава те бяха малки. Едното на 3г., а другото на 4г. и половина. Обадих се и на неговите родители. От там ме посъветваха да отида в тях. Така и направих. Мъжът ми беше на работа през деня и аз си заминах. Писах му бележка, че го напускам и, че искам развод. Тази вечер няма да я забравя никога през живота си. Вечерта, на вратата се позвъня. Свекърва ми отвори и сякаш ураган нахлу в апартамента. Беше мъжът ми. Беше взел децата и идваше да вземе и мен. За жалост не по добър начин. Преби ме, отново. Баща му се опита да го спре, но отнесе ругатни и доста удари в гърдите. Майка му стоеше в другата стая и плачеше, опитвайки се да успокои децата. В крайна сметка, той грабна децата и ми заяви, че не иска да вижда мен и родителите си. Заяви също, че няма да ми даде развода и децата. Той знаел много добре как да ги възпита. Напусна апартамента. Майка му не можеше да повярва на очите си, а баща му се срамуваше да ме погледне. Поговорих си със родителите му. Те ми почистиха раните. Все едно бяха моите родители. Останах вечерта в тях, по тяхна препоръка. На сутринта, както се уговорихме, отидох в съда и подадох молба за развод и молба за пълно попечителство над децата. След това отидох при моите родители и им разказах за случилото се. Те ми разказаха за неговото нахлуване и отнемане на децата, но това не беше нищо ново за мен. На следващият ден ми се обади адвоката и каза, че има насрочено дело за след няколко дни. Заяви ми, че, ако мъжът ми не се яви на делото, аз ще получа развода, дори и без негово присъствие, но за попечителството ще се наложи да поизчакам малко. След разговора ми с адвоката, реших да се обадя на мъжът ми за да го предупредя за действията си, спрямо него. В началото той се разкрещя и каза, че децата ще го отнесат, ако не спра с тези глупости и не се прибера. Заявих му, че само да посегне над децата, няма да му се позволи, от съда и полагащите му се 3 дена в месеца и 1 седмица през лятото, в които да се вижда с тях. Сякаш света му се срина. Започна да плаче, да ме моли да не правя това, но все пак, това е отново тактика, за която адвоката ме предупреди. Изслушах го и спокойно му заявих - "Другата седмица те очаквам в съда". Затворих му телефона. Мина се тази седмица, през която бях подложена на телефонен тормоз от него. Буквално по всяко време. Дойде денят и аз се запътих с родителите си към съда. Беше дошъл и беше довел децата. Разбира се, започнаха обвинения от негова страна, че аз не зная какво е да си майка, не зная как да се грижа за децата си, не съм знаела от какво имат нужда. Децата не присъстваха на процеса и добре, че не бяха свидетели на тези нападки. Съдията се произнесе с решението, че получавам развод, както и пълно попечителство над децата. Мъжът ми имаше право да се вижда с тях само 2 дена в месеца, като дните не трябва да са подред. На всичкото отгоре се взе и решение, мъжът ми да изплаща издръжка в размер на 200 лв. за двете деца.
Беше изключително неочакван развой на делото, за мен. Бях се подготвила да се разведа, но не и веднага да получа попечителството, че и издръжка. Исках да го унижа още повече, като се отказах от издръжката. Не ми трябваха парите му. Заедно с майка ми и баща ми щях да си отгледам дечицата. На излизане от съда той беше съсипан и се обърна към мен с думите - "Е, дано сега си задоволена! " Аз му отвърнах - "Приятен живот и на теб! "
Сега децата ми са големи. Единият е абитуриент, а другият кандидат-студент. Аз съм много щастлива, защото до мен има нов човек, който ме носи на ръце. Децата ми и те са щастливи. Бившият ми мъж се ожени повторно 3 години след развода ни. Всичко при него е наред. Не е онзи побойник, дори е много грижовен към новата си съпруга. Децата се срещат доста и с него. В началото спазвахме правилата на съда за неговите ограничения в свижданията, но когато го видях, че се е променил, оставих децата да решават. Щом искат да отидат при баща си, нека отидат. Така всички сме доволни. В началото ми се струваше невъзможно, но ето ме след години. Горда, силна и щастлива. Дано съм ти помогнала, мила! Ти също можеш да си оправиш живота и да не обиждаш себе си по този начин. Знай, че един мъж не е такъв, ако злоупотребява с теб! Не се унижавай! Спаси себе си и детето си!
Поздрави!

9.   Напусни го и заведи дело за да си вземеш детето : )

10.   Изкарай си медицинско за боя и дим да те няма!
Детето кажи речи винаги го дават на майката, така че не му бери грижата.

11.   Ако наистина смяташ, че си умна жена няма да седиш и пет минути до такъв. Щом допускаш да те мачкат, смятай след години как детето ти ще го мачкат по същия начин, смятайки че това е нормално. Ти си модел на подражание на детето си и не му изкривявай мисленето с това си поведение.

12.   Как може да позволяваш такова нещо

13.   Здравей! Първо мъжа ти е слаб и неуравновесен, защото ти посяга, а това е признак на безсилие. Второ, ти е трябвало да вземеш мерки, още при първото посягане. Трето дай му да разбере, че не си играчка, а жив човек-кажи му спокойно, но твърдо "Аз съм човек като теб и имам право да живея равноправно, както и ти".
Сега за снощната случка-мисля, че повече не трябва да търпиш-иди и си извади медицинско, след това пусни жалба в полицията и предприемай мерки за развод. Това, което ти е казал, че няма да ти даде детето, е детинско, защото той не може да определи къде ще живее то-завеждаш дело след развода и съда определя, но като виждам, че си подложена на насилие, почти сигурно е, че детето ще е при теб. Само си вземи добър адвокат. Освен това ти ще го осъдиш и за издръжка-та все е нещо.
Успех и по-бързо се махни от тоя изрод!

14.   Започвай да го съдиш води дела оплачи се те ще ти дадат детето и даже да ти запрат мъжа

15.   "Той казва така и така! ", "Той прави това и това! ", а да не би случайно да е прав в някаква степен? Няма дим без огън, миличка... А да не би така осъдителните му действия да са провокирани наистина от нещо? Например от емоционална агресия от твоя страна? ...
Много е лесно да се гледа едностранчиво на нещата! Посегнал ли е - осъждаме го! Обаче ако му се е дуднало на главата месеци наред - тогава всичко е ОК, няма право на 1 шамар даже. Е да, ама не...
Някои хора са толкова зле, че си заслужават не да ги биеш като животни, ами и да ги убиеш ще им е малко! Силно се надявам ти да не си от тях, защото в противен случай трябва да потънеш в земята от срам, вместо да се жалваш тук...
Преди да търсиш сламката в чуждите очи, виж гредата в своите! Иначе и следващият ще те смила от бой, и детето ти също, като порасне...

16.   Разбира се, че ще го напуснеш. Ако не искаш нещата да се влошат си тръгни, относно детето можеш да се оплачеш и ако се стигне до разрешаването на въпроса в съда и дори и да остане при него ще можеш да си го виждаш :). Имаш това право!

Поздрави, Узунов

17.   Охх, преди две години приключих таква връзка. Нямахме брак и деца, но всичко друго е едно към едно с твоята история- обидни думи, критика, никакво общуване, досада, и... бой. Бягала съм посред нощ от къщи, при минусови температури само по блуза, само и само да не отнеса още някой удар. Сложих край и сега съм по-щастлива от всякога. Взимай се в ръце, където и да се оплакваш нищо няма да се промени. Единствено можеш да се махнеш от тази ситуация. Още повече, че детето е свидетел на всичко това и неминуемо психиката му ще е изкривена.

18.   Първо отиваш в полицията. Когато отведат съпруга ти отиваш при бракоразводен адвокат. Обсъждате, събираш доказателства, че са те тормозили физически и накрая отивате в съда! А относно детето - попечителството остава при майката, освен ако тя не е неспособна да отглежда дете (финансово). Но с такъв звяр като мъжа ти детенцето си остава при теб. Успех!!

19.   Махай се оттам. Извади си медицинско и пусни жалба в полицията. Взимай си детето и се махайте. Тоя идиот в никакъв случай няма как да ти вземе детето при това положение. Ако не мислиш за себе си, помисли за детето си. Днес е окото, утре може да те посини цялата. Глупак и комплексар. Изобщо не се колебай.
Успех.

20.   Отговора на въпроса ви се намира в закона за защита от домашно насилие, трябва само да си изкарате съдебно-медицинско удостверение, да подадете молба до районния съд не по-късно от един месец от насилието, като я съпроводите с декларация свободен текст в която описвате акта на насилие и да представите корие от акта за брак.

21.   Ще извикаш някой приятел да го поступа???
И в качеството си на какъв ще го направи???
За да има подобно отношения явно си има и причина!
Събирай си багажа и бягай надалече (отиди първо в поликлиниката за медицинско)...
Успех!

22.   Дотако е на работа,зимаш си детенцето (това е 1 живот с който си играете),отиваш в някоя приятелка много бързичко,оставяш детето и отиваш до полицията с такси или кола,за да си много бърза,успех,целувам те
ж17

23.   Тръгвай си!!! Взимай детето, събери багажа и го напусни този нещастник. Отиди при вашите или при някоя приятелка и повече не го търси, освен ако не искаш развод. Не си трай, нещата може и да станат още по-зле. Не си длъжна да го търпиш... само травмирате детето.

24.   Аз да ти кажа бих направила и трите! Ще го напусна, след това ще извикам някой да се разправя с него и после полиция.. е и без боя може ама.. Щом посяга на жена значи не е никакъв мъж, а жалка утрепка.

29.   Аз съм мъж , които е на мнение че не бива да се бие жената, просто като нещо толкова фрапиращо не ти е наред тръгни си ! Но не мога и да кажа че няма жени който заслужават да бъдат бити ! Знам че звучи лошо , но лично имам опит с какви ли не , да не казвам .
Съветвам те му обясниш че това е границата която не бива да се повтаря повече защото ти ще си тръгнеш с детето .

30.   Махни се от този... Не само заради детето-веднъж почнал няма да спре...Не питай старило, питай патило...Компромиси,компромиси,а нещата стават все по-зле... Абсолютен комплексар...

31.   Харесвате само лоши момчета, а? Н? ви лоши момчета. Сега авторке отиди да си поплачеш на рамото на някое добро момче, и след като се поуспокоиш пак тръгни на лов за лоши момчета.

32.   Всичките жени тук сте много отворени. "Аз няма да търпя подобно отношение" Само говорите а действителността е друга.... Виждал съм изключително красиви жени с изключително грозни мъже, търпящи побой след побой. Така че няма какво да говорим, вие сами си ги избирате. Да питам сега тази опечалена женица дали се радва на подсъзнателния си избор на "По силният мъжки" ?! Относно въпроса. Обръщаш се към съответните органи на реда. Не оставай при бащата не детето в никакъв случай !!! Не се подвеждай от това че детето ще израсне без баща. По добре без баща, от колкото с баща психопат ! На 23 съм израснах в семейство на алкохолици, баща ми пребиваше майка ми всяка вечер. И тя се водеше от мисълта да не израстна без баща. Как успях да се дръпна от алкохол и наркотици и да стана долу горе читав човек ( всъщност това не знам до колко е вярно, всеки мисли себе си за добър ) не знам. База за сравнение са ми други деца израснали в подобна среда. Помисли за детето си ! То взима, и ще продължава да взима пример от един психопат ! Късмет !

33.   Според мен трябва да си тръгнеш с дедето, така ще е по-добре и за него ... не знам дали си слушала и гледала клипа на песента how to love-lil wayne и виж и двата избора който имаш...

34.   номер 8, ако е бил теб. ще бие и нея. Който бие, си бие, и първата , и втората, и петдесетата. Побойниците остават такива. Има примери около мен. Единственият начин да не посягат е, ако живеят на чужд терен или ако някой ги издържа. Не вярвам че бившият ти се е променил. Съжалявам.
А авторката, нека помисли и се радели с този човек, ако може.
И нека мъжете спрат да пишат, че някои жени си заслужавали, защото ако опре до техните майки или сестри, ще пеят друга песен.

35.   Не мога да разбера едно нещо при такива жени с побойници мъже. От къде ги намирате? Аз излизам често на купони, събирания с момчета приятели, около 20 от тях ми се въртят в главата, които познавам донякъде, някои дори много добре. Нито 1 от тях не мога да кажа, че ще стигне до там, че да удря жена си, при каквито и да е обстоятелства. Дори някои да се напиват и да налитат на бой, никога не го правят с жена, за тях това са страхливци.

За мен такива мъже, или са били побойници, мутри, престъпници, наркомани преди това и жената ги е харесала, въпреки тези техни недъзи. Или другият вариант е да са се прикривали за дълго време (преди сватба, обвързване) и после постепенно да им излезе същността наяве. Третият, за който се сещам, е да са си нормални, свестни хора, но някакво събитие тотално да ги преобърне. Който и да е от тези варианти, просто не мога да разбера как някои жени се натъкват на такива изроди?

Сещам се за някои агресивни олигофрени, с престъпни мутри, които съм виждал по дискотеки, но то им личи, че нещо не е наред с тях и ги избягвам.

М22

36.   Ти познаваш по-добре мъжъ си от всички.Ако мислиш че още го обичаш след случилото се и от един сериозен разговор межу вас макар и сплашващ да е опитай още веднъж. Извади си задължително медицинско. И ако само ти посегне 2ри път го напусни. Той вече не те обича. Мъж съм на 50 удрял съм съпругата си като млад за което сега много много съжалявам.Тя не ме остави. Ако можех да върна времето бих дал всичко. Сега тя от-време на време ми го споменава и се чувствам умърсен. Баба ми навремето казваше''Който си бие жената си бие главата''. Ако не те харесва да те остави и си ходи.Ти не си му някяква вещ.За детенцето не мисли мисля че си сериозна а не развей прах. И горе главата света не е свършил.

37.   Запиши се на боен спорт и започни и ти да го биеш!

38.   Бягай бързо и надалеч! Както вече са ти казали, отиваш да си извадиш медицинско за побоя и след това в полицията, друго решения няма! Щом веднъж те е ударил, ще го прави пак и пак, докато накрая последствията не станат много по-сериозни от едно синьо око. Ами ако след година-две детето ти стане негова жертва? Как ще живееш със себе си тогава? Ти ще си причината детето ти да е подложено на такъв тормоз, само защото не си се развела навреме. Не знам що за човек е съпругът ти, по-скоро ми звучи като някое животно, което действа първосигнално и агресивно, но трябва да се махнеш от него възможно най-скоро. И развод ще получиш и детето ще остане при теб, защото в почти всички случаи съдът отсъжда в полза на майката, да не говорим пък, че бащата е насилник. Надявам се има при кого да отидеш- родители, близки, приятели, някой да ти подаде ръка и да има къде да живееш временно.