Как да постъпя
Здравейте, аз съм момче на 19-20 години. Тази година съм първи курс. Нов град, нови хора, нови приятелства, нов живот. Що се отнася до новото приятелство... наслаждавам се на страхотно такова, в компанията на още дванадесет личности. Сред тези индивиди има и четири момичета. Е, природата си е природа, няма какво да го крия. Момче харесва момиче, влюбват се и т. н., но тук идва тръпката. Една от тези момичета ми е грабнало окото. Работата е там, че сме много близки с нея и имаме добро приятелство. Ако се прикривам, винаги ще се чудя какво ли можеше да се случи. Ако и призная, нещата могат да се объркат и приятелството ни да се обезличи. Какво да правя? Харесвам я, а и като че ли и тя проявява голям интерес към мен, но като не съм сигурен??? Кажете ми, как да постъпя!

Коментари

1.   Послушай ме, по-добре да се опиташ да я спечелиш като приятелка, отколкото цял живот да се чудиш какво щеше да стане. Ако наистина ти е допаднало момичето, то трудно ще понесеш да ти е само приятелка, затова че бъди мъж и действай!!! Покажи й, че искаш нещата между вас да станат сериозни. Успех!

2.   Цапни й един шамар да си знае - лигла

3.   Не си признавай директно в никакъв случай, а индиректно. Подари и цветя.

4.   Ами щом си разбрал,че проявява интерес към теб,естественно и признай.Напротив ще направиш грешка ако има наистина нещо към теб и не и признаеш ще съжаляваш :) ,не знам до колко съм ти помогнала,но се надявам аз като едно момиче,момичето за което става на въпрос да е човек с акъла си,и ако не чувства нещо към теб ,да се държи както трябва,а не да те злепоставя. Успех! Щом си почувствал има нещо,ние момичетата понякога правим така,че да се усетите :)

5.   Ти само можеш да си отговориш на това как да постъпиш.
Кажи и ,ако си няма приятел и ако я познаваш добре ще знаеш г/д по какви момчета си пада ,ако според теб ти по-скоро се приравняваш към нейните вкусове защо да не и кажеш?
Нищо сигурно няма в живота.

6.   Действай си. Пък квото стане. Кво очакваш друго да ти кажем? Сега ти е шансът, имай в предвид. Ако не стане нещо в първи курс, надали ще стане във 2., 3., 4. курс, когато вече си и влязъл в "зоната на приятели", докато не те е писала като "просто приятел" ти е шансът. :)

А пък, ако те отреже, но се държиш достойно и без драми пак ще си и "просто приятел". Демек не губиш нищо.

Everhill.

7.   Извинявам се, че спамя темата, но искам да се обърна към МОДЕРАТОРИТЕ - имам проблем с разглеждането на сайта. Не мога да отида на следващата страница с изповеди, винаги ме връща на първа, независимо дали натискам 2,3,4.. или "Следваща". Така не мога да разгледам по-старите изповеди, само по категории. Има ли го и друг този проблем? От мен ли е или от сайта? Благодаря!

8.   Действай, няма какво да губиш. Един ден ще съжаляваш че не си пробвал. Не живеем вечно.

9.   Браво бе, модераторите! От тази статия е минало повече от 1 ден, а коментарите все още не са одобрени!
Иначе, момче, ако някога одобрят коментарите на всички ни, знай, че в живота ти ще идват още много девойки. Дори и сега да се получи нещо между вас, сигурен ли си, че няма да се появи някоя нова кака?!? Хубаво премисли, какво точно искаш, дали любов, дали секс, дали интимно приятелство, или нещо друго! Ако си свястно момче, препоръчвам ти да рискуваш и да опиташ. Рисковете са хубаво нещо. Проба-грешка, проба-грешка, проба-победа. :))

10.   Страхът е най-лошия съветник. По-ясно от това ще е само с неонови букви да ти напиша действай.

11.   Ако чувствата ти се задълбочат, приятелство между вас не може да има, защото ти ще се измъчваш и винаги ще искаш нещо повече. Първо, проучи дали има приятел, ако няма- ти си на ход. Гледай да останеш насаме с нея и да си поприказвате само двамата. Ако и тя има интерес, ти ще го усетиш. Разговорът ще върви, ще си споделяте, ще си прекарате супер заедно. След това, можеш да й кажеш, че всъщност ти е било много приятно да сте само двамата и може някой път пак да се видите, ако тя иска. По реакцията й ще проличи дали има желание или не. Ако ли пък ти откаже или не даде ясен отговор, ще знаеш вече за себе си. Ако наистина момичето е свястно и държи на теб, не би трябвало това да развали приятелството ви. Да, в началото ще е малко неловко и може да те отбягва, но след време пак ще се върнат старите отношения. В общи линии, не губиш нищо чак толкова. Иначе пък ще се чудиш какво би станало, или ще съжаляваш, че не си пробвал, когато тя срещне друг.