Отново за арабите...
Здравейте на всички. Интересува ме има ли жени щастливо омъжени за араби или такива, които имат или са имали връзка с арабин? Как е завършвала връзката? Кога един арабин зарязва жената?

Аз лично пробвах няколко пъти да прекратя връзката си и не става. Започва още повече да ме търси. Когато му показвам чувства пак така. Още повече звъни.

Отскоро започна да намеква и за брак. Не е за документи, защото има. Не съм сигурна дали ме обича, но мисля и че не е безразличен. И само да добавя, че ме преследваше месеци наред.
Благодаря на всички които ще пишат.

Коментари

151-178 от 178

204.   Имали ли сте връзка с арабски шейх?

205.   Арабски шейх да срещнеш е много трудно хаха освен, ако не си някоя принцеса :))) А иначе в София се е напълнило с арабски, , шейхове, , :)))

207.   Боже, що за коментари правите! Толкова сте крайни в оценките си, за хора, който едва ли познавате добре. Не всички араби са еднакви както и не всички българи са еднакви, но по-лесно е да се мрази. Омъжена съм за арабин от 20 години и не бих го сменила за нищо на света.

208.   Браво, желая ви много щастие!!!

210.   Здравейте! Искам да Ви попитам някой изпращал ли е туристическа виза на арабин или запознати ли сте дали тя би била одобрена. Дали има такива случаи при които има удовлетвореност. Аз бях на гости в едно арабско семейство и ме посрещнаха приказно добре. Сега бих искала да върна този жест и да се докоснат те до нашия живот и бит. Ако знае някой нещо по този въпрос, моля дайте ми информация.
Благодаря Ви предварително!

211.   Айде, още една изгоре! :)

Ей не ви дойде акълът в празните глави и това си е!

Пишете след годинка-две как е минала авантюрката и НЕ СПЕСТЯВАЙТЕ НИКАКВИ ПОДРОБНОСТИ, моля ви!

212.   ако № 211 прави коментар на № 210 аз бих ви казала, че тази "авантюра" продължава вече 3 години и нищо не се е променило в отрицателна насока. Просто попитах дали някой има информация за виза за арабин дали би била удовлетворена.

213.   ако № 211 прави коментар на № 210 аз бих ви казала, че тази "авантюра" продължава вече 3 години и нищо не се е променило в отрицателна насока. Просто попитах дали някой има информация за виза за арабин дали би била удовлетворена.

214.   211, айде да не обобщаваме по ганьовски, а? Защото пък точно аз мога да ти разкажа С ПОДРОБНОСТИ няколко примера на мои познати, които имат дългогодишни и щастливи бракове с араби при това с деца и успешни бизнеси, които ЗАЕДНО са си изградили. Ей това е ганьовкса работа, не чул, не видял, не познава човека, ама вече категорично мнение има за всичко. И после защо ви мразели на запад, ами как да обичат такива като вас? Щото па като вземе българин, ще цъфне и ще върже. Знаем се и българите, айде нема нужда.

215.   Що се жените зa aрaби? Толковa ли свършихa белите мъже от Европa?

216.   Здравей, смея да твърдя, че познавам горе долу арабската същност, тъй като живея от дълги години в страна, в която има доста араби.
Поведението на този мъж е точно такова, каквото и ти го описваш. Тоест амбициозни, тип лепки.
Някои приятелки имаха връзки с араби, но много малко от тях попаднаха на читав. Или ще е много ревнив или няма да може да си седне нагъза. Колкото и да е успял един арабин, те имат за съжаление подобен на нашия манталитет - тоест комплексари.
Така, че дори и да е преуспял един арабин, все ще глледа, след време, на теб като на жена, тоест по-нисша форма на създание от него...
НЕ те съветвам да продължаваш тези взаимоотношения. Наистина няма смисъл.

218.   Убедена съм доста твърдо, че 99% от сипещите обиди и омраза не са виждали арабин на живо, камо ли да са разговаряли с такъв. Имах изключително щастлива връзка с мароканец, разделихме се поради причини, които не искам да дискутирам, но в никакъв случай не, защото е бил лош човек или нещо подобно. Мил, внимателен, никога не се е държал лошо с мен, сексът също беше страхотен. В момента ходя с арабин от Египет и ми пасва повече от всеки българин, когото съм срещала, а е и изключително отворен човек, не е фанатичен на тема религия, не ми налага нищо и нямаме никакви проблеми в този аспект. Като цяло, общувам с много араби в последно време и изобщо не са каквито повечето от вас ги описват- някакви авторитарни и деспотични свине, които си бият, забраждат и затварят вкъщи жените насила. Напротив- светски хора са, добри, приятни, отнасят се с уважение, за разлика от българските мъже, които в по-голямата си част, разбира се с някои изключения, са все по-опростачени, първични и недодялани. И в заключение искам да разясня и подчертая, че има лоши хора навсякъде и това съвсем не се влияе от раса, етнос, религия и т. н., но българинът открай време няма отношение към различното и не само, че не го приема и не се опитва да го разбере, но и ревностно го отхвърля. Ето това е истинският проблем, а не кой бил мюсюлманин и кой християнин, кой европеец и кой- ориенталец. Всичко е изключително индивидуално.

219.   Тъкмо приключих връзка с турчин. Никога повече!

220.   До 218: Омъжи се за такъв човек, започни да градиш семейство, та тогава прави такива изводи. Хората са с такива предубеждения към тях, не защото са просто расисти, отхвърлящи различното. Докато една жена просто се забавлява с араби и си прави кефа е едно, като почне да гради семейство е нещо съвсем различно. В момента за арабите, с които се виждаш си просто една жена за удоволствие, не си мисли, че те имат за равна на техните девици.

221.   Здравейте, на всички:)
Аз съм от хората, които са нямали досег с араби! Пращали са ми във фейсбук покани за приятелство, но аз за "приятели", приемам само познати:)
Но прочетох много коментари, в които се казва, че лоши хора има навсякъде, независимо от религия, жителство, образование и т. н. С това съм принципно съгласна, само че има една "малка подробност".
Тъй като има много големи различия в културно и религиозно отношение, вече когато дадения човек го намерим за "лош" за нас и искаме да се разделим се появяват проблемите! Разбира се, това може да се случи и с християнин, с който сме имали връзка! Проблемът е обаче, че законите на мюсюлманските държави(до колкото съм чела)са на страната на мъжа! И така ЗАКОНОВО, ако имате семейсто и деца правата ви са ограничени! И вие нищо не можете да направите!
Много са прави, коментиращите тук, че връзка(брак) с арабски мюсюлманин не е за всеки! Там се толерира женското покорство, ограничената свобода, авторитарен тъп мъж! Искам да попитам жените женени за арабски мюсюлманин с какъв характер са? И ако са от по-дръзките жени и са щастливо омъжени, то какъв процент от жените от обкъжението им са такива?
В заключение:аз не желая да поставям етикет на хората, и все пак, тук не говорим само за "добри" и "лоши", а говорим за много големи различия в народо-психологията, манталитета, културните традиции, религията, семейството, обществото.... За това както каза една от коментиращите, трябва да се чете:))))Иначе да си "арабска принцеса" е може би вълнуващо, ама ако се превърнеш в малтретирана и подтискана жена, без право на глас и ЗАКОНИТЕ са на страната на мъжа, какво правиш? А кой ти дава гаранция какво ще се случи в бъдеще и дали от принцеса няма да се превърнеш в слугиня???

222.   Пичове, а наясно ли сте, че във Саудитска Арабия мнозинството за религиозни фанатици?
Може би има малки изключения, но това далеч не е достатъчно и не може да ме убеди, че такива 'хора' са част от света.
Ето малко цитати от разни сайтове:
"Жените в Саудитска Арабия са лишени от редица права до такава степен, че някои правозащитни организации говорят за полова сегрегация“.
[44][45]
В много региони на страната преобладава вярването, че мястото на жената е в дома.
Срещат се видове сегрегация дори там:
някои домове имат отделни входове за жени и за мъже.
[46] Жените нямат право да карат автомобил, но все пак много от тях го правят нелегално.
[47] Въпреки това е позволено на жени да управляват самолет, но трябва задължително да бъдат возени от мъж до летището.
[48] През май 2013 за пръв път е разрешено на жени да спортуват в частните училища, но при условие, че носят подходящо облекло. "
Култура
Коранът е единственият източник на правото. Целият културен, социален, политически живот се базира на догмите на ислямската религия.

Как ви е хрумналото по д*волите да се занимавате със хора, които следват някаква измислена и болна от морална точка религия? !

http://idi. bg/blogs/view/blog/2181

https://alterinformation. wordpress. com/2015/03/07/82250094124/ - В Саудитска Арабия осъдиха жена-жертва на групово изнасилване на 200 удара с камшик и 6 месеца в затвора

И тва ми били нормални хора? Да бе...

224.   Ти бъзикаш ли се?

227.   Бягай надалеч!!!! НЕ го прави.

230.   Здравейте. След 4 годишна връзка с half палестина half емирати мога да посъветвам всички жени в този форум само едно - не си го причинявайте! :)

231.   Мили жени... и от мен да знаете...
Никога с арабин!
След 9 годишна връзка разбрах, че "моят камилар ", който се кълнеше, че уж е само мой, има законна жена с три деца почти на възрастта ми.
НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА!

232.   Вероятно вече го е направила и му е родила деца, не се хабете...

233.   Подай оплакване в полицията.

234.   Аз съвсем наскоро се запознах с момче, което е полу арабин-баща му е такъв майка българка. Мога да кажа, че е много разбрано и зряло момче. Работи в Англия, защото в БГ. няма развитие. Имах възможноста да общувам с българин, благодарна съм на Бог, че ме спаси от такъв лицемер и лъжец не оринтиран индивид.

235.   Аз имах приятелски отношения с иракчанин. Запознахме се случайно покрай детето ми, на което той обърна внимание в градинката пред театъра. Беше тъмно, не се усетих веднага какъв е, но когато заговори английски с интересен акцент, го попитах от къде е. Беше ми любопитно да общувам с човек от тази култура, да науча неща "от първа ръка" и заради това започнах да се виждам с него на приятелска основа. Но той без дори да сме се целували или да съм му дала някакво основание си въобрази, че имаме връзка и взе да досажда. Когато разбрах на къде отиват мислите му, прекратих от раз взаимоотношенията ни. Той беше настойчив, но не знаеше нито къде живея, нито нещо повече, за да ме намери, ако аз не желая това. Не му давах обяснения, това би било излишно, имайки предвид какъв беше, как се държеше и само щеше да удължи "агонията" - просто спрях да отговарям. Да, дълго време ме "преследва" със зяънене и съобщения, но в един момент спря - АЗ не му оставих друг избор.
Не съжалявам за преживяното, то няма и за какво. Напротив - доволна съм.
Иначе - прочети в Бг Мамма. Там има жени, омъжени за араби. Някои от тях и живеят в арабския свят. Ще получиш подробна информация от първа ръка.
Късмет на всички! :)
Ж 28

239.   Здравейте на всички. Надявам се този път да публикувате коментара ми. Ето и моята история.... Запознах се с един арабин в интернет пространството. Разменихме си скайповете и започнахме да поддържаме връзка там. Той е от Алжир, а аз съм българка, но живея в Чехия. След две три негови снимки, който ми прати, разбрах, че се влюбвам в него. Той ми каза, че не е женен в началото. След като вече бях започнала да имам доста сериозни чувства към него, той ми каза, че е женен. Продължихме връзката си. Каза ми, че жена му ще ме приеме да стана негова втора жена. Каза ми, че ако отида в Алжир, ще живея като принцеса. Че той ще се грижи за мен. Нищо нямало да ми липсва. Повече една година слушах само обещания и се закле в Аллах, че никога, при никакви обстоятелства, няма да ме изостави. Жена му не знаеше за нас. А и аз исках тя да не знае. Смятах, че ще е по-добре за всички. Но... в последствие.. тя разбра. Той си отвори друг скайп и започна да ми дава напътствия, какво да пиша на стария ни скайп, от там само жена му щяла да контактува с мен. Започна да ми казва какво да и пиша. Общо взето... се оказа един голям лъжец. Аз отказах да участвам в този театър, и исках да говоря с нея открито. Той ми каза, че много неща бил премълчал, общо взето се опитал да ни изкара приятели... След това изчезна... безследно. Спря да ми пише. Аз му писах, търсих го... звънях му по телефона, на ел. му поща му писах... без резултат. Блокирахме се в скайп и него и нея. След един месец жена му ми писа на емаила: " Как не те беше срам да обичаш женен мъж. Срамота за теб. Никакъв контакт повече с мъжа ми. Ти, създаде много проблеми между нас! " Аз отговорих, като и казах, че нищо не съм направила... че той ми е казал, че няма да има проблем да бъда втора жена. И че искам да бъда приятелка с нея. Тя ми отвърна, че в Алжир, все по-малко мъже, имат повече от една жена, защото, ако не могат да се грижат за тях справедливо, наказанието на Аллах, било много тежко. И Корана препоръчва само една жена и да се грижи за нея. И че той е казал, че аз съм го била преследвала и че никога нищо не е имало между нас. Това толкова много ме ядоса, защото все едно аз лъжа... изпратих и всички снимки, видеа, разговори за сватба, как той и казва, че ме обича и ВСИЧКО, даже и по-интимните неща... И тя беше просто много учудена и ми благодари, че съм и отворила очите с какъв боклук живее. Така, че мили дами, аз мислех, че като е Арабин, ще е нещо по-различно... Той е живото доказателство, че няма значение един мъж от къде е... ако си е боклук, си остава боклук.

241.   Мили жени и момичета, аз можеби съм единствения бъгарин женен за мюсюлманка от Тунис. Имах брак около 20 год. и син на 15. Остарях и обеднях и вече съм разведен. Фактът че бях женен за мюсюлманка, ще изключа варианта религия и расизъм. Оказа се, че за това тунизийско херовимче нищо човешко не му е чуждо, извънбрачни авантюри и пари. Сгодена и женена за свой братовчед много преди да се разведе. Бракът ни не е признатат в Тунис и тя за там е като чисто нова. Тя самата е рожба на двама първи братовчеди. Излишно да ви изреждам примери от брачния ми живот, но незабравяйте, законът на Шериата валиден и се прилага с пълна сила.
Моля отношение да вземат тези, които имат подобен опит, а нетакива от FB

242.   Прочетох повечето коментари и направо дъм в шок и потрес... Имам 3 годишна връзка с годеника ми от Катар. Запознахме се много необичайно в Идтанбул и след 4 медеца се засякохме в едно приложение в което замо говориш няма снимка или видео разговор. След това така и не успахме да се окъснем един от друг. Фактът, че слагате всички под общ знаменател е много тъжен. За авторката е ясно че не познава достатъчно добре даденият мъж затова има питанка в главата. Годеникът ми е много по различен от който и да е българин с когото съм флиртувала или имала връзка. Той е толкова модерен и свободомислещ че понякога имам чувството че аз съм по затворената. Например относно облекло или пиене или факта че ям свинско самия начин по който говори начина по който се държи с всички жени не само С мен с уважение ме изумява. И файтът че така силно се бори за нас и за връзката ни не съм го имала преди с който и да е друг. Готви, заедно чистим, танцуваме забавляваме се просто явно съм попаднала на чпвека. От друга страга има един негов приятел който е много добър човек но е много странен по религиозен затворен така че има всякви идеята ми е да не слагате етикет преди да сте опознали. Друг е и въпросът че не винаги си сигурен дали си опознал някой. Дя вярваш че познаваш някого напълно е птълен дмях при положение че не познаваш дори себе си на 100%

247.   Не прави грешката да се жениш за арабин бягай далеч колкото можеш повече. казва ти го патило. аз съм женена за арабин от 8 месеца. живеем в кипър ако имашее кой да ми каже какво ще е нямаше никога не да се женя по тяхно му с ходжа ами нямаше да му говоря даже. но поне се радвам че не сключих граждански брак. бог ме опази. не прави моятя грешка. не ставай зависима от един болен мозък.

151-178 от 178