Отново за арабите...
Здравейте на всички. Интересува ме има ли жени щастливо омъжени за араби или такива, които имат или са имали връзка с арабин? Как е завършвала връзката? Кога един арабин зарязва жената?

Аз лично пробвах няколко пъти да прекратя връзката си и не става. Започва още повече да ме търси. Когато му показвам чувства пак така. Още повече звъни.

Отскоро започна да намеква и за брак. Не е за документи, защото има. Не съм сигурна дали ме обича, но мисля и че не е безразличен. И само да добавя, че ме преследваше месеци наред.
Благодаря на всички които ще пишат.

Коментари

51-100 от 178

58.   Много ми е интересно как като се каже, че българите са расисти и всички отговорят, че не е вярно - колко сме били либерални, толерантни и демократични. Чуе ли се иначе думата арабин, турчин, негър и веднага мсичките предразсъдъци излизат на яве.
Не смятам, че хората преди мен са коментирали, че има и несвестни българи, за да обидят родината си, а по скоро, за да покажат, че мърша има навсякъде, както и свестни хора.
Аз лично не съм имала връзка с мюсюлманин, така че не мога да коментирам какви са като мъже или съпрузи.
Имала съм обаче досег с много мюсюлмани в чужбина - не говоря за българските турци и помаци. Честно казано нищо лошо не съм видяла от мюсюлманин или мюсюлманка. В университета, в който учех имаше доста туркини, които си носеха европейско облекло и не са се забраждали. Общувала съм и със забрадени арабки в университета и винаги са били много отзивчиви - ако ми е трябвало лекции, информация каквото и да е, винаги са ми я давали. Без да ме познава, едно момиче ми даде и-мейла си, отговори на всичките ми въпроси и т. н. - просто доста услуги са ми правили, така че не бих могла да кажа нещо лошо против тях. Даже ми е правило впечатление, че заради лошото икономическо състояние на българия, повечето студенти смятат колегите си за конкуренция и са по-неблагосклонни да помагат - казвам го по думи на мой познати, които учат в УНСС и СУ, аз не съм учила висше в БГ, така че не е мое лично мнение.
Живяла съм на квартира с двама мюсюлмани и също винаги са били много приятелски настроени - каниха всички, които живеем в сграда на вечеря, после друг правеше и канеше - доста бяха проевропейски възпитани - един от мароко и един от алжир.
Естествено срещала съм и по как да сажа ограничени или нетолеранти мюсюлмани, въпреки че те нищо лошо не са ми направили - правих един път един проект с един афганистанец и той няколко пъти не ми зачете мнението, защото съм била жена, но това са били 2 случаи от примерно от 15 познанства с мюсюлмани.
Така че може би си е до човека, възпитанието, средата и интелекта му. Във всеки случай, когато човек тръгне с арабин тряба да е наясно, че има различия във възприятията, традициите, светогледа и може по тези причини да не си писнат. Може да е много светски настроен във взаимоотношенията си с жените и с тяхната свобода, но пак ще си има своите възгледи, които ще бъдат странни, неясни и алогични, дори и интересни за нас.
Ана

59.   Нашите баби са имали техния живот, ние имаме нашия. никой няма да ти окичи медал заради това, че следваш примера на баба си. не ме разбирайте погрешно - поклон пред светлата памет на тези достойни хора! те са избрали да защитят религията си. миналото не бива да бъде забравяно, споменът за него трябва да бъде съхранен! но времената са се променили.. в днешно време къде е религията? хората убиват, крадат, вършат всякакви безобразия, потъпквайки всичко свято. и накрая грешен е този, който обича ли? той ли предава вярата си, или онзи, който ще извърши поредното безчестие? предатели на вярата са всички лицемери, лъжци, изнасилвачи, убийци, педофили и т. н. казвам на вярата, защото между вяра и религия има тънка граница, но това е съвсем друга тема...

60.   Защо бе хора нямаме малко повече добрина в коментарите си? Момиче, хубав ти е въпросът но знаеш ли защо? Защото виждам в теб колебание. Ти за да зададеш този въпрос тук, за да имаш съмнения какви хора са това и каква е културата им, значи не го познаваш изобщо добре този човек, а това значи, че не си искала да го опознаеш изцяло, а това пък от своя страна значи, че и при теб май думата Любов не е изпълнена със сто процента съдържание. Никога и нищо не може да се постави под един знаменател. Не обиждайте с лека ръка нито турците, нито арабите, нито персите, нито арменците, нито еврейте, нито чеченците, нито дори и нашите цигани ако щете! Да, отделните етноси и религии могат да носят много разнообразие и пъстрота в картината, но всеки човек си е индивидуален и както има и от нас лекета, така има и от тях, както има и от нас много стойностни и добри хора, така има и от тях. Виждам, че коментара е стар, но явно темата е интересна и за други. Мюсолманската религия е по-тежка и строга религия, но това не значи, че всички които я изповядват са някакви фундаменталисти и коне с капаци! Опознайте се добре, походете повечко, бъдете заедно на Великден у вас при твоето семейство, пък на Байряма у тях при неговото и ако имате любов помежду си, ако сте добри и искрени приятели, ако секса ви е хубав и имате еднакви мечти за бъдещето, какво по-хубаво от това и какво значение има кой какъв е!

62.   До "арабофилките":
Бихте ли ми казали защо няма нито едно мнение, или (поне на мен не ми известен) случай за връзка или брак между български мъж и арабка? Ако арабите действително бяха толкова "съвременни", "променени", "цивилизовани" и т. н., както твърдите, техните жени щяха да имат свободата и правата, които смятате (и са) естествени и биха избрали български мъже. Обяснете защо това не се случва.

63.   62 много малко да не кажа няма такъв българин дето да удиса и да може да угоди на капризите и изискванията на една арабка. щото те са свикнали да им се дава всичко което искат, мъжете им готвят и перат колко български мъже ще се навият. а и за децата се грижат по добре от маиките

64.   63 - забрави да добавиш, че ги обучават да джихад.
Не вярвам да има жив арабски мъж, който чистил и т. н.
Колкото до това, защо техните жени не се женят за българи - много просто, просто не им се умира, защото семейството им ще ги убие с камъни, ще ги застреля или ще им навреди по друг начин.
В Германия има много подобна паплач и жените не смеят да се омъжат за християни, защото просто им е мил животеца. Има големи драми - убийства от братята на момичето, от бащата, избягали млади, но няма нито едно нормално семейство с жена мюсюлманка (дори туркиня) и местен мъж.

65.   Аз изказах мението,че всеки човек е отделна личност и не бива да се поставят под общ знаменател.И го защитавам,но простете,ама...арабин да ЧИСТИ И ГОТВИ???Да, и сред тях има прекрасни хора и т.н.,няма да си повтарям предишните постове,но не съм чула за такъв случай...Дори арабинът,който живее в родния ми град с българка,не се е застоял пред печката.то не че много български мъже вършат домакинска работа...помощ - да, но те да вършат всичко..ами жените им тогава какво правят?

66.   Е, видите ли истината е че ако ви кажа каквото ви отърва че всички жени тук са тормозени и бити ще цъкате с език и ще плюете арабите. но че имат права и карат коли, имат право на собственост и не правят секс с всички роднини на мъжа си е тва ги прави нормални хора а явно множеството това , не ги удовлетворява. не искам да ви убеждавам и аз имах по друга представа за живота тук преди да доида но докато не се сблъскаш с живота на хората не можеш да разчиташ на хорски приказки и истории предавани от уста на уста, много пъти съм казвала и на мои познати че е много лесно човек да се образова и да научи истината по много въпроси ако иска сега има чичко Гугъл тои знае всичко. истината е че хората са еднакви независимо от цвета и религията просто разни характери и начин на възпитание. отделен е въпроса за политиката и кои какво търси като изгода в този свят.

67.   Здравейте и от мен. Омъжена съм за египтянин, имаме един син. Мненията ми за тях са доста противоречиви, като цяло. От една страна са изключително галантни, обгрижващи, но от друга страна са страшно властни, налагащи се. А когато от моя страна дам контра за някой въпрос, веднага се тръгва по тънката линия аз за твое добро, пазя ти авторитета и така нататък.... Каkто ние сме възпитани в едно, така те в друго. Давам пример мъжът ми не може да иде при братовчедка си, когато мъжът и го няма, не е прието мъж да влезе при жена, по какъвто и да е повод, ако мъжът и не е в къщи. Просто те си имат различни правила, непонятни за нас. От друга страна живееят доста свободно жените. Навсякъде може да ходи сама, дори и късно вечер, не е като повечето описват. А за колата, дали може да кара, това е абсурд, разбира се, че може, поне в Египет. Жените по тези държави са се научили да са доста манипулативни, и бих казала, че всичко те решават, а мъжът само си мисли, че той решава. Относно джихад, това са много малко хора, това се секти, който практикуват грешно религията, си това са промити мозъци, но няма общо с нормалният мюсюлманин. Незнам какво е станало с авторката, би ми било интересно да разбера, ако желае може и на лична кореспонденция. Хубав ден от мен.

68.   Не мога да повярвам, че има толкова много националисти в България. Какво означава араби, турци или каквото било там. Само отрицание и оплюване, всеки народ си има своите обичаи и цености, това, че някои просто не разбират манталитета им, не им дава никакво право да ги оплюват. Направо възмутително, и погледнете само кои ги оплюват? Тези, които са затънали до гуша, тези които няма да могат да осигорят що годе някакво бъдеще за децата си, да не говорим за възпитание и отношение. Много е модерно и европейско децата от малки да се учат на цинизми и бруталност, много е европейско младежите да не уважават родителите си и още от детска възраст да се запознаят със секс и наркотици, пиянства и развращения... Нямам думи. Никой никого не кара насила да се ожени за някой, това си е личен избор, и после арабите ми виновни? !? Еми запознай се с мантлитета и обичаите и тогава реши дали да приемеш. Аз съм туркиня и съм си от България, обичам си страната и хората, не съм си позволила досега не да оплювам, а дори да си мисля лоши неща за българите. Били ми толерантни, с това ваше архаивно и хитлериско мислене никога няма да се променят нещата, ценостите и т. н.

69.   Привет и от мен. Искам и аз да кажа нещо по-въпроса.. Живея в момента в Дубай, причината да отида там е един въпросен египетски господин, който ми грабна акъла по скайп. Когато се запознах с него на скайп , тогава бях още женена, но изживявах истински катаклизъм с моят съпруг "българин".. разведох се с него и поех по пътя на "арабската приказка"... честно казано, когато заживях с арабина, всъщност се оказа много различен от представата, която имах за него... различен в отрицателен смисъл.. до преди това той беше вечно загриженият за мен, караше ме да се чувствам единствена, неповторима, най-красивата, и т. н но реланият и съвместен живот се оказа съсвсем различен.. от забраната за излизане сама навън(дори и до магазина) до проблемът със дрехите, храната и т. н.. не след дълго започна да ми писва от всичко, от неговите лични закони, които той налагаше, постоянно, когато бяхме навън ме критикуваше как аз неволно съм погледнала някой и друг, как зяпам там където не е трябвало.. все излишни проблеми, за които тук, нашенските момчета дори и незабелязват такива глупсти, къде гледаш., какво мислиш и т. н В крайна сметка сега сме разделени, но съм благодарна само за едно : НЕ РОДИХ ДЕТЕ, макар, че аз много исках, а и той също.. Иначе за каране на кола, интернет, телефони и всичко последен модел и т. н.. всичко е позволено... НО САМО В НЕГОВО ПРИСЪСТВИЕ!!
Това е моят личен опит и за финал мога да кажа това: бих избрала арабин за всичко друго, но не и за съпруг, ИНАЧЕ ПЪК В ЛЕГЛОТО СА НЕВЕРОЯТНИ, МНОГО ГОРЕЩИ МЪЖЕ, НАЛИ СА СИ И ОТ ГОРЕЩИТЕ СТРАНИ :).. няма начин.. поздрави на всички и нека всеки да прецени сам за себе си.. целувки от Дубай!

70.   за пореден път се включвам. аз самата се влюбих в мюсюлманин. всичките ни конфликти произтичаха именно от това, че сме много различни. възпитани сме по различен начин. те няма как да си променят начина на мислене, а и заради жена не биха го направили според мен. жената ще я оставят, но религията няма да сменят. по същия начин няма да си променят и манталитета. моето мнение е, че или го приемаш такъв, какъвто е, или не се занимаваш повече.

71.   Точно вчера в Отечествен фронт показаха жена, на която бившият й съпруг е арабин, и която сега е принудена да живее без детето си, защото арабинът й го взел, тя разкаваше, че сега дори не й дават да говори с него, да го види, да му честити рожденият ден... Обясняваше за това как веднага след сватбата съпругът й се променил на 180 градуса, как започнал да я шамари, позволявал на майка му да я унижава, наричайки я "български боклук". Абе не знам, няма да е лошо девойките, влюбени в араби да излгедат това предаване.

72.   Ей, свършиха се мъжете от цивилизованите страни, та вие жени сте се запътили към Арабския свят... Такава ми е работата, че работя само с чужденци от цял свят, уреждам всякакви юридически казуси. Арабите и въобще клиентите от т. н. Трети свят се интересуват единствено и само от получаване на българско гражданство, по какъв начин, няма значение, при това за тях е важно след като се домъкнат легално тук, да довлекат и огромните си семейства, до десето коляно. Като цяло са слабоинтелигентни хора, но добри свалячи, а и нямат скрупули да лъжат. Да лъжат християни не е грях, пък що се отнася до жените, дори е голяма гордост да завлечеш жена християнка под венчилото, защото така я спечелваш за исляма, а дори тя да не приеме исляма, децата са 100% мюсюлмани и върху тях мъжът има пълни права. Ами така е и в най-цивилизованите мюсюлмански държави като Сирия и Ливан, които неслучайно тънат в конфликти, защото в тях настъпва ислямът. Скоро там цените ще бъдат толкова безгласни, колкото са в Саудитска арабия, в най-добрият случай като в Дубай - трябва да си с мъж, за да имаш право на нещо, сама жена си кръгла нула.
Ами това е момичета, помислете си пак, струва ли си да станете робини някъде си, на някой си.
М, 34

73.   Моя мъж е Арабин, обичаме се. Имаме само проблем с секса, винаги иска да го правим от зад. Това ме притеснява много, чувствам се като вещ която бива използвана само за секс, а и болката си е болка.

74.   Здравейте!
Имам приятел тунизиец, познавам го от една година във фейсбук, а преди 2 месеца бях в Тунис за 10дни. Това, което беше в скайп това е той и в реалността! Когато общувам с него забравям, че е арабин и, че говорим на различен език. Аз го приемам като българин, изобщо не намирам разлика! Той е от добро семейство, възпитан, образован, умен и грижовен! С него сме сродни души! Аз не съм го търсила просто съдбата ни срещна! Дали е арабин, американец, немец, албанец няма значение защото душите ни са сродни!!!! Имам чувството, че го познавам от много години!
Смятам, че когато хората по между си за искрени и се обичат няма значение националността! Защо някой хора съдят други, че обичали арабин - и какво??? Любовта пита ли какъв пол, каква възраст, какъв цвят на кожата имаш? !!! Няма такова нещо! Или се влюбваш или не!
Във всяко стадо има мърша! Има добри, свестни българи и пълни боклуци! Има такива, които си пребиват жените от бой - гледайте по телевизията и за тях дават!!! Защо се посочват само арабите като такива? ! И ако българка се ожени за американец - е много добре, но ако е за арабин значи е предателка и е най- пропадналата, най - глупавата?? !!
Кое предаване показва щастливите бракове?? Има много такива със смесени бракове и с араби, но не е сензация и интересно за хората да гледат колко се обичат българка и арабин, всеки иска да гледа скандал!
Естествено и всяка жена трябва да знае какво иска!
Ако искаш да си развяваш късата пола в арабска държава и да флиртуваш с други мъже и съпругът ти да те търпи няма как да стане!
Всеки си преценява сам какво иска в живота!
За мен да живея в София или в Тунис няма да е проблем!
Не обичам да излизам сама тук в София, няма да искам и да излизам сама в Тунис! За мен това са сме винаги заедно с него е удоволствие, не проблем!
Има не успешни връзки между мъжете и жените без значение кой с каква националност е!
Всяка връзка зависи от вас самите! Дали той е българин или арабин, няма значение ако е душата му е добра и се обичате!

75.   Смесените бракове са винаги със страхотен плам в началото и мъчителен и болезнен край. 75% от смесените бракове са разпадат до шестата година, а 85% до десетата. 80% от децата, родени от смесени бракове отрасват само с един родител. Това е реална статистика, а и аз като дете на такива родители го знам и от своя собствен живот. Нашите се разведоха, когато бях на 5, като заминах с баща ми в неговата страна, където живях 4 години, след това ме върнаха на майка ми и втория й мъж в България, където живея и до днес. Имам двама полубратя и една полусестра, всяка година пътувам по хиляди километри, за да видя и двамата си родители. Това нормално семейство и нормален живот ли е?

76.   Всяка история е различна,
аз нямам опит с араби, но имам една приятелка. Лудо влюбена, той искаше бебе, после живяха в Гърция дълги години, докато той тръгна по гъркини.
Анализирайки историята, бих казала, че причината е била икономическа - гъркините го издържали финансово.
Но всичко това е история..

Там където си ти сега,
нищо няма да ти се стори правдоподобно,
защото си влюбена.
И аз бях влюбена, преди 20 години, вярно не арабин, в един африканец (от трън на глог ще каже някой)
получих много съвети, почти същите като тези горе
странно е, че всеки има право, дори и противоречивите мнения
има от всичко в живота
по принцип, през 1993 един австриец, живеещ в София ми каза , ако искаш той да остане същия не напускайте България. Ако си иде в страната той ще се промени.

Какво да кажа - щастлива съм съпруга си, макар че нещата не винаги са така както ми се иска, огънят на любовта пламти по слабо, има рутината, но това да неща които всяко (нормално) семейство среща.
Живеем в африка от 18 години и мисля, че австриецът е имал право.
Ако път толкова го обичаш и не можеш да го напуснеш - кажи си, че Голямата любов включва и голям Риск, и не изпадай в депресии, ако нещо се обърка.
Успех

77.   Приятели, трябваше да отида на интервю за работа в Либия и арабите още от тук започнаха да ми предлагат секс. А в посолството ме предупредихе, че дори не мога да се разкарвам в града сама. Не се лъжи да се жениш за арабин, колкото и да не можеш да му устоиш, защото ще те подели с братята си и ще ти изневерява с други съвсем законно. И ако се съпротивляваш, ще те продаде за камили. А да не говорим че имат по 10 деца - ти за разплод ли си?

78.   Баща ми е арабин, а майка ми е българка. От доста време са заедно и са щастливи. Имам си още две сестри и спокойно трите можем да кажем, че сме щастливи в такова семейство! Познавам още много българки, омъжени за араби и имат деца. Те също са щастливи заедно, тъй че мога да кажа, че горното, като цяло, са глупости, и представата ви за арабите не е на правилна!
А между другото баща ми е мюсюлманин, и това в никакъв случай не пречи на мен, на сестрите ми, или пък на майка ми.
Много късно пиша, но когато видях горните коментари не се сдържах!

79.   Искам да те поздравя номер 78. Ти си един жив пример за съвременния бързо променящ се живот. Да сте живи и здрави!

80.   Незнам защо когато чуете арабин го свързвате с мюсюлманин. Те се делят на христиани, дурзи и мюсюлмани (сунити и шиити). Всички са различни, а и това от коя държава са има голямо значение. Като цяло всички европейци, които не са видели с очите си и нямат контакт с араби, са доста заблудени и привиждат всички под общ знаменател. Пак казвам има много критерии по които се различават.

81.   Вярно ли е, че в Египет мъжете също не трябва да правят секс докато не се оженят? Това ми го каза египтянин с който се занимавам от няколко месеца и в който съм влюбена многоооо... на 24г. е и просто е много странно красив мъж на 24г. да не е правил секс... поне в България е така, децата започват от малки да водят полов живот, може би за това не мога да повярвам :)

82.   Do 81: Отнася се за всички мюсюлмани, независимо от пола. Да, мъъете също не би трябвало да правят секс преди брака

трии1/2

83.   До 81: По-скоро се опитва да те заблуди, искайки бързо да се ожени за теб, та да успее да се добере до българското гражданство, което ще му отвори вратите до бленуваната и мечтана от него Европа.

Иначе познавам две българки, които се омъжиха за араби. Едната прие исляма, забули се, опитва се да се нагоди към порядките им - къде с успех, къде без. Другата омъжена българка си остана християнка, но децата й носят ислямски имена и се възпитават като мюсюлмани. От това, което съм чувал от тях, стигам до извода, че горчиво съжаляват за избора си, разказите им - как мъжът им се сърдел, когато излизали без да го питат, как ревнувал от техни братовчеди... и т. и т. н. Просто тези нашенки изпитват нещо като носталгия към младостта, когато са били свободни. Ако те бяха тук, в тази тема, биха ви казали на всички вас, които сте влюбени в араби - БЯГАЙТЕ НА ДАЛЕЧЕ!

84.   Към 81:
Първо да спомена, че в момента живея с египтянин в Обединени Арабски Емирстава., на семейни начала сме, без брак, което е ужас за тях(арабите).. постоянно ми натяква, че така без брак.. , аз съм като...!!! , но всеки път ушите ми са затворени за неговите "комплименти"! За тях всичко трябава да е законно, дори и секса, затова това звучи така, че не трябва да правят секс преди брака или казано по друг начин, дори и да са женени, те могат спокойно да правят секс с друга жена ЛЕГАЛНО, стига да е ХАЛЯЛ, както те го наричат(нашият граждански брак, който за тях е подписан пред 2-ма свидетели от имам )и така до 4 напълно законни жени.. да им имам акъла..!! Иначе наситина се сърдят много.. , не само ако излезеш сама навън... ако те видят на компютъра да си проверяваш пощата, камо ли да те видят с приятл да говориш.. НЕ МИ СЕ МИСЛИ.. Аз работя там и от страх да не разменя с някой 1-2 думи.. всеки ден ме кара до работното място, което е мнооого далеч и ме взима от там навръщане, при наличието на абтобуси, таксита и т. н.. , не, че не ме устройва това.. ама пуста арабска ревност.. а моят шеф е негов много добър приятел, и така аз съм под наблюдение през цялото време.. иначе като характери са много добри, грижовни, любвеобилни и мноооооого горещи в леглото.. ГОРЕЩО ВИ ГИ ПРЕПОРЪЧВАМ.. поздрави от горещите страни с горещи сърца!!!

85.   Напълно съм съгласна с 84, много са добри, но са много ревниви, всичко е забранено. Незнам какво ще правя с моя мъж египтянин, а за леглото всички знаем какви са.

88.   Здравейте и от мен:) Включвам се в темата, не защото имам някакви удивителни познания свързани с арабите, ами по скоро от любопитство. Да, аз също преди известно време се запознах с момче Тунис. Запознахме се в интернет и почти няма ден в който да не си пишем. Подчертавам - нито ме сваля, или ми намеква за брак, нито нищо. Водим приятелски разговори, който са изключително приятни и за двамата. Понеже не знам почти нищо за тяхната култура, а ми е доста интересно.. съм го питала доста неща. В по-горните постове видях въпрос- защо няма български мъж, християнин женен за арабка? Аз съм го питала- на тях религията не им позволявала, мъжът-арабин можел да сключи брак с християнка, протестантка и. т. н, но тамошните жени-мюсюлманки не можели. Тъй като и аз имам доста предразсъдъци за тази част от света, съм го провокирала с различни въпроси.... той казва, че жените са свободни, могат да правят каквото искат, обличат се както решат, ходят по плажове, дискотеки и. т. н Виждала съм доста снимки на негови приятелки оттам... и да, облечени са съвсем нормално за нашите разбирания! Естествено, на снимките имаше и такива с шамий, но това си било техен избор, според думите му. Смея да твърдя, че от това, което до момента съм видяла от него, е доста културен, образован и начетен човек. Другото, което съм го питала беше... ако християнка и мюсюлманин оттам се оженят... какво става с децата, каква религия ще имат, с какви имена ще са? Отговорът беше- децата, задължително следват религията на своя баща! Имената може да са европейски. Лично той е много ревнив, сам го казва, обича да контролира, да казва кое е хубаво и кое, не, абе, с две думи- да чете морал! Казвал ми е, че омъжена жена там, не може да излиза сама, да излиза на кафе с приятели-мъже, само с жени. Покани ме на гости няколко пъти, естествено не съм си счупи краката да хуквам към Тунис. Може би през лятото с приятели ще отидем, но това е само предложение за момента. Това е, което мога да споделям като пак казвам, този човек е от Тунис, а и естествено, всичко си е строго индивидуално. Сигурното е, че ни е приятно да общуваме един с друг и в никакъв случай не бих престанала да го правя, само, защото е арабин! Лично аз съм с ужасно големи предразсъдъци за тези хора като цяло. Един съвет от мен, без да имам опит- ако искаш този арабин, живейте в България, не отивай да живееш по тези места, просто вътрешно чувство. Ако някога и моята съдба завърти така нещата... наистина бих направила всичко възможно да останем в България, или друга Европейска държава. И все пак предпочитам да си празнувам с бъдещите деца- Бъдни вечер, Коледа, Великден, а не Байряма. Не искам те да са с различни религии, да празнуват отделно от мен, а на християнските празници да бъда сама, ако въобще ми бъде позволено да ги празнувам... защото ми беше казвал, че това се тълкува като настройване на децата да приемат християнска религия. А, за мен празниците, трябва да се празнуват със семейството и хората, които обичаш! Поздрави от мен и успех :)

89.   "И все пак предпочитам да си празнувам с бъдещите деца- Бъдни вечер, Коледа, Великден, а не Байряма. "

Сама предполагам осъзнаваш, че с арабин това е невъзможно. Дори човекът ти е казал директно, че децата стават мюсюлмани. Почти всички двойки мюсюлманин-християнка, които знам са така - децата се възпитават като мюсюлмани, носят мюсюлмански имена, нищо свързано с културата/религията на жената не се практикува. Ако искаш да празнуваш с децата си тези наши празници трябва моментално да изключиш арабите като потенциални съпрузи.

90.   Просто споделих опита си, както всички останали тук, ако може да се нарече опит, естествено! За приказки в интернет, рекалс, да, но нито имам намерение да се женя за арабин, нито деца да му раждам!

91.   ПРОСТИ ХОРА-ПРОСТА ДЪРЖАВА Е КАЗАЛ НАРОДЪТ! Вашите коментари тъпи вече се превърнаха в нещо толкова трагично.. абе хора, толкова са прости нещата : ако не ти отърва нещо, не го прави, не е нужно да коментираш:ама това после... , ама онова : на кой не му отърва да празнува Байрам, нека си празнува Коледата... не дават да имаш мъж на място(говоря за арабите) и да си правиш каквото пожелаеш.. Ако искаш да си правиш всичко позволено.. ей на, българските простаци на линия.. мързеливи, безотговорни, по цял ден да се наливат като бъчви, без да знаят къде съм и жените, с кой и кога и 90 % с обратна резба.. ВСИЧКО Е ЗА СМЕТКА НА ДРУГОТО, толкова са лесни нещата в живота, само трябва да прецениш на къде да ти наклонят везните.. И хайде вече стига с тая тъпа тема, то така е, като няма какво да правите по-цял ден си правите свободни съчинения!
Арабите са най-специалните хора на планетата с висок манталитет и респект към семейството, на нас ни трябват не години, а хилядолетия за да стигнем тяхното ниво.. НАКРАТКО
БЪЛГАРСКА РАБОТА, С БЪЛГАРСКИ ПРОСТОТИИ! От нас нищо друго не може да се очаква, освен тъпи селски простотии и коментари.. Иди и живей сред арабско общество(КАКТО АЗ СЪМ В СЛУЧАЯ) и тогава коментирай... не се изказвайте неподготвени, ГАРАНТИРАМ ВИ, ЧЕ ЩЕ ЗАМРАЗИТЕ КАТО ЦЯЛО ЕВРОПЕЙСКАТА КУЛТУРА, ТРАДИЦИИ И МАНТАЛИТЕТ!

92.   До 81: Хахах, само след като ти прочетох първото изречение разбрах, че си омъжена за арабин. Приеми факта, че има жени, които обичат свободата си, не искат мъж, който да ги камандори и да им ограничава елементарните свободи. Мнението за арабите скоро няма да се промени (не само в България, но и в чужбина), за цивилизованите страни (които ти вече като арабска съпруга мразиш) винаги, ама винаги те ще бъдат считани за изостанали тирани.

94.   А бе тези араби и турци населиха европа .Голиама напаст са.Заселиха целиа сжиат с фанатици.

96.   Аз пък съм черна и нямам търпение да събера пари и да се махна от тази страна. Като си расистка и си предубена, за какво въобще си влязла в тази връзка? Дано всички да се изнесем веднъж завинаги, че да мирясате колко сте хубави всичките. Забавлявай се с българи.

97.   96. Отивам някъде, където ще бъда равна с другите хора. И няма да има по-голямо щастие за мен :)

98.   Чудя се на ума на авторката и подобни на нея - толкова години жените се борят за независимост и проглушиха ушите на мъжете с викове колко са важни, а тя иска доброволно да се върне във времето преди 14-ти век. Защото арабите не живеят в 21-ви век. Нямам нищо против тях - и те са Божии чада, все пак. Но ти толкова ли не намери българин, сърбин, немец, французин или какъвто и да е друг човек, че си решила да се обвържеш с хора от Близкия Изток?

99.   Имам приятели араби, всички са ми споделяли, че искат да се оженят за българки, защото са красиви, а пък и (забелжете), защото вече щяло да има кой да мие, пере, готви, чисти и пребърсва с парцала, това за парцала го казват почти всеки път. Когато ги питам, как ще я свалят тогава, те ми казват '' you know.... i love you, kiss, parfumes, ... '' т. е. добро отношение, колкото да ви залъжат, ако са били с момиче и и знаят телефона, не спират да звънят, просто не спират. Живял съм с арабин, чиято приятелка беше италиянка, първите дни добре, след седмица се прибирам случайно и чух как я биеше, а тя ревеше, излизах те не разбраха, че съм ги чувал, на няколко пъти, изчаквах и след време се прибирах и тя готвеше и се усмихваше, той също, но я гледаше деспотично, пред него тя мнение не изразяваше, а дори и да изрази казваше, че е жена. На пръв поглед всичко беше наред, но аз вече знаех какво прави той.... впоследствие се стигна до там, че щях до го заколя една вечер булвално, но това е др история, ...
При арабите нямаш право на глас ако си ХРИСТИЯНИН, жената задължително става мюсюлманка, ако той не иска, роднините казват, той от роднините не страни, арабите слушат винаги майките си, всички - от опит с хиляди араби ви го казвам!!!
НЕ СИ ПОПИЛЯВАЙТЕ КРАСИВИЯ БЪЛГАРСКИ ГЕН!!!
РАЖДАЙТЕ БЪЛГАРЧЕТА ОТ БЪЛГАРИ, НЕ ГОВОРЯ ЗА СЕЛЯЦИТЕ, ПРОСТО СЕГА ВСИЧКИ ИЗБЯГАХА И ТУКА ОСТАНАХА СЕЛЯЦИТЕ, НО ОТ БЪЛГАРИТЕ ПО-ДОБРИ ХОРА НЯМА, ТЕ СА ОЗВЕРЕНИ ОТ БЕЗПАРИЧИЕ, ИНАЧЕ СА ДОБРИ!!!

100.   99. Прочети за изневерите и какво ли още не в този сайт и ще видиш относно семейството колко сте добри. Стига с тая мания най-сме хубави. Един човек щом в семейството си се държи по този начин, за каква доброта ми говориш? Къде я виждаш тази доброта? По улиците. В семейната клетка. Всичките ти мисли да са прикрити не е доброта. Все друг да ти е виновен за това, че си лош, не е доброта. Огледай се внимателно и ще видиш около теб за какво става дума. Айде от безпаричие.
Що се отнася до красота - ами не е точно така. За гримиране и пози - много добре.

101.   Към 99. Вие християнин ли сте? Християнинът, истински добрият, знае, че разлика между народите и нациите няма. Той дори не имитира толерантност и нетолерантност.

102.   До 100 и 101, абе хора не знам къде живеете, но българите на запад, специално повечето с които съм общувал, а те са много са доста ларш, не са пикрити и са си съвсем нормални, прикрити са селяните тука, просто средата, системата ги принуждава, аз съм открит и к'во, на хората не им харесва да им казват истината в очите и това не е българска черта, спрете със суперлативите за другите народи, навсякъде е еднакво, българите все пак са европейци, затова като идат на запад се сливат след години и не личат, просто на нас ни дай спокойствие и сме добре, тук средата е такава, гнила, сериозно ви говоря, аз както съ си прекарвал с българи на запад, тук не мога, просто нямат пари, а пък и са разбрали нещо от запада- че не винаги чуждото е добро и нашето е най-лошо, за ваша сметка в Германия и Унгария любовните връзки са много по приплетени, Унгария е на 1 място по самоубииства, там има други проблеми, те са с друг манталитет, ние сме спокоен народ, дай му работа, пари и сигурност за бъдещето на семейството и българина се успокоява, всички за това мечтаят, но за да го имаш това ти трябва образование, затова 3 млн. българи вече на са в България, сериозни са данните, занимавам се с тези проблеми и затова пиша тук, това повечето хора работливи, специалисти за които тук няма работа, просто тук предразсъдъците са много, ама много, живял съм на запад и всички споделяме колко повече положителни качества имат българите и българките от западняците - социалност - там просто липсва, любов към децата, работливост - всички българи там са работливи и най-важното не са ограничени - онези си живеят живот от преди 100 год., просто порядките им не са променени грам, модерния живот идва от Америка, ама всичко модерно, Западна Европа е смятана в Америка за изостанала спрямо тях в най-модерен аспект, така че българите и българките да си гледат КАНЧЕТО И ДА СИ ВИДЯТ ПОЛОЖИТЕЛНИТЕ ЧЕРТИ, ТОВА СПОКОЙСТВИЕ КОЕТО МОГАТ ДА ГО ИМАТ ПОМЕЖДУ СИ, НИКОЙ ЧУЖДЕНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА ГО ДАДЕ, БЪЛГАРИЯ СИ НИ Е ДОСТАТЪЧНА, ПРОСТО НЕ СЕ УВАЖАВАМЕ НИЕ САМИТЕ, НЕ СЕ ОБИЧАМЕ, ИМАМЕ НИСКО САМОЧУВСТВИЕ И ТОВА ВСИЧКО ИДВА ОТ РОДИТЕЛИТЕ И ТЪПАТА СИСТЕМА НА ЖИВОТ И ОБРАЗОВАНИЕ, ВЗЕМЕТЕ СЕ В РЪЦЕ, ИМАЛО МНОГО ИСТОРИИ ЗА РАЗДЕЛИ, ЕМИ ТИ ДРУГАДЕ ДА НЕ МИСЛИШ ЧЕ НЯМА? ВСИЧКО ИМА, ЧЕ 100 ПЪТИ ПОВЕЧЕ, ТУКА СМЕ 100 ПЪТИ ПО-МОРАЛНИ ОТ ВСЯКЪДЕ ДРУГАДЕ!!! 100000% ГАРАНЦИЯ, СРАВНЯВАЛ СЪМ НАВСЯКЪДЕ И ЗАТОВА АРАБИТЕ КАТО ПРИСЛАМЧАТ БЪЛГАРКИТЕ СА ИМ КАТО ПАРАЗИТИ, , ПРОСТО НАШИТЕ ЖЕНИ ПОВЕЧЕТО СА СИ ЖЕНИ И МИСЛЯТ МОРАЛНО, ДАЛИ ДА ГО ОСТАВЯТ, АМИ ДЕТЕТО, АМИ ТОВА, АМИ ОНОВА? ТЕ МИСЛЯТ ЗА ДОБРО, А ОНЕЗИ ЗЛОУПОТРЕБЯВАТ С ТЯХ!!! ТЕ НЕ УВАЖАВАТ ЖЕНАТА!!! ЖЕНАТА Е ПО-ДОЛУ КАТО ВСИЧКО ПРИ ТЯХ!!! ПРОСТО ТЯ ИМ Е СОБСТВЕНОСТ И ТОВА ПРОЛИЧАВА ЕДВА КОГАТО ЖЕНА МУ ИЗРАЗИ МНЕНИЕ, ТАКА ЧЕ ТЕЗИ ЩАСТЛИВИТЕ, КОИТО ПИШАТ, МАЛКО ПО-ХАРД ДА СТАНАТ НЕЩАТА И ДА МИ СЕ ОБАДЯТ

ВЪЛКЪТ КОЗИНАТА СИ МЕНИ, НО НРАВА НЕ!!!!

103.   "Прочети за изневерите и какво ли още не в този сайт и ще видиш относно семейството колко сте добри. "

Толкова с нетолерантността на българите към другите народи. Щом е взаимно, трябва да е простено. Или поне другата страна автоматично губи право на оплакване от нещо, което и тя прави. Ако докажеш, че само българите изневеряват и имат семейни проблеми, както и обориш казаното от 99 за арабите преди главните букви, тогава ще си златен/златна. Но едва ли ще успееш и затова си тръгнал/тръгнала да обясняваш колко лоши са българите. Кажи колко добри са арабите! Нали темата е за тях, а не за нас? Едно мнение не става грешно, ако докажеш или поне посееш съмнения, че авторът му има недостатъци. Трябва да докажеш с истински и убедителни доводи, че мнението му издиша. Всяка такава обида срещу автора или народа му е най-обикновено заяждане, което цели да се смени неприятна тема за инициатора на същото поради невъзможност същия да оспори изказаните становища.
Може по-документи дори да си българин/българка, а не чужденец. Но от написаното виждам, че ти се разграничаваш от нас, затова те третирам като чужденец/чужденка. Получаваш това, което искаш!

104.   Срам и Позор за българското и християнско самосъзнание!! Докъде стигнахме- българки да си загърбват религията, достойнството и традициите за да се хвърлят в креватите на най- омразната земна паплач след циганите, арабските конекрадци, зоофили и педофили!! Ислямът не е религия, а завоевателна доктрина целяща да завземе всяка точка на Света чрез всякакви похвати- от "меч и огън" та до брак с християнки и да претопи "неправоверните" до нулево количество. Корана наистина е писан толкова неясно и заблуждаващо, че всеки имам може да го интерпретира както му скимне или изнася според случая, напр. Мойсеи и Христос са посочени като пророци в тази неграмотна драсканица, но със същия успех в името на алах (т. е. Господа на същите тези пророци) е позволено да се избиват невинни християни и евреи, защото са неправоверни. Тотален парадокс е това книжле и е напълно оправдано все по честото му публично изгаряне. Относно отношението на арабите и мюсулманите като цяло към женския пол- 90% от горните коментари са точни и издържани, за арабина жената е инструмент за разплод и нищо повече. Мисля, че българките са се напатили най-вече от т. н. "палестинци"- арабско номадско племе от разбойници и конекрадци натирени от Египет преди векове заради паразитиращия си и деструктивен за околните начин на живот и техните сегашни активисти приети с почести в България през 70-80-те от миналия век от тогавашната тоталитарна и проислямистка власт на правешкия крадец на кокошки под формата на бедни студенти (но имаха по 100-тина $ на вечер за българските проститутки от хот. "Хемус") и обучавани в терористична и подривна дейност в Симеоново и др. елитни школи. Познат, завеждащ консулската служба в бг. посолството в Израел (още преди ислямокомунето Първанов да отвори такава и на "Западния бряг") е споделял многократно как десетки българки са били нагло подмамени от т. н. палестински студенти и завлечени в Газа, където са били обречени на всякакви унижения, насилие (вкл. сексуално) и изолация от външния свят. Налагало им се да бъдат неимоверно изобретателни за да убедят съпруга си, че се нуждаят да попаднат по някакъв начин в консулския отдел на посолството под предлог, че имат да оформят документи за наследство от починал роднина (или други измислени причини) и ако лакомият арабин се върже вече в посолството са искали убежище, подновяване на бг. паспорта и билет за обратно (някои дори са си зарязвали и децата при мъжа си от отчаяние и с надежда някой ден да си ги изискат по съдебен път). Та мило момиче, ако все още не си направила фаталната си грешка в живота се вслушай в думите ми- БЯГАЙ далече от този и не слушай какво те съветват вече опарилите се безмозъчни в някои от горните постове, дори да има доволни от браковете си с араби, то те са истински късметлийки (нещо като 6-ца от лотарията), а останалите са просто манипулаторки чиито пра-пра баби с охота са хвърляли носийте и за няколко пендарки са нахлузвали шалварки....

106.   Номер 20 аз почти всеки ден си пиша с някакви араби те казват на всяка втора че я обичат ако вземеш да вярваш на всички горко ти. Не са никак прости хора и повечето са висшисти но ако не си от тяхната религия много не те признават за човек. На един от тях като му казах че съм християнка ми каза аха ясно ми е ква си? !

107.   Здравейте
Аз преди 5 месеца се запозна случайно с мароканец във фейсбук. Започнахме да си пишем съвсем приятелски но постепенно нещата неусетно започнаха да стават по-сериозни. Разговорите буквално се лееха а времето неусетно летеше. Като че ли цял живот сме се търсили. Душите ни вибрираха с еднаква честота в едно и също измерение. Всичко беше страхотно. Но неприятното беше че аз съм много по-голяма от него, а чувствата вече се бяха появили. Видяхме се и на камера - харесахме се взаимно. Започнах да изпитвам угризения заради възрастта си и почти всяка вечер да му казвам че аз не мога да му създам нормално семейство с деца. Но той винаги отговаряше че не иска деца иска мен защото е търсел жена със сърце и душа и е за първи път победен в любовта. Нашето влюбване стана на духовно ниво. Само с писане без да се виждаме. Много странно е всичко. Пишехме си до зори. В негово присъствие аз си забравях възрастта и това че той е арабин. Пренасях се в друго измерение. Между нас имаше изградена и много силна интуиция. Имам чувство че всичко се ръководи някъде отгоре. Той е възпитан интелигентен млад мъж. Има добра работа и добро семейство с нормален стандарт на живот. Започна да ми говори усилено за брак.
Попитах го всъщност какво иска от мен пари или брак с цел да стане свободен гражданин на света. Отовора му беше че любовта му не е равна на пари, а по втория въпрос той не иска да напуска Мароко а аз да отида там и да създадем семейство на базата на една истинска любов.
Всичко е много красиво - приказка която не съм чела в нито една книга до сега и нито един филм не е пресъздал такава любов.
Но имам притеснения защото ако отида в Мароко вече няма да имам достъп до България както тях не ги пускат тук.
С една дума затварям вратата след себе си и попадам в клетката само с любовта си а тук имам големи деца които ако искам няма да мога да посетя.
Но ми е странно защо за него не са проблем моите години.
Да аз изглеждам добре но въпреки всичко един млад мъж да не иска семейство с деца ми е невероятно- възможно ли е да иска само жена със сърце и душа до себе си?
Ние не сме се срещали освен на камера защото е проблем излизането за него - не им разрешават виза за европейските страни и няма как да се срещнем. А аз там сама не мога да се реша да отида като чувам какви ли не истории.
Аз си имам добра работа в държавна администрация.
Ние и двамата си имаме добра работа и не търсим някаква изгода един във друг. Но той няма как да дойде тук а да си намери работа е абсурд.
Моля ако можете да ме информирате по тези въпроси за визата или как де се видим и губя ли европейското си право да пътувам ако отида в Мароко при него с цел брак.
Благодаря сърдечно за съветите които очаквам да ми дадете.

109.   Тука пишат само експерти, да му се не види. Първо, не знам защо решихте, че всички араби са мюсюлмани? Второ, какво общо има Иран с арабите? Трето, докога ще робувате на някакви религиозни простотии, Исус го сърби онази работа за вашия брак с чужденец. И четвърто, защо си мислите, че щом сте се оженили за българин сте номер едно? Повечето български мъже са пълни неудачници и пияници, по-добре с арабин отколкото с българин честно да ви кажа

Venjus

111.   Не ми се отваря нова тема и реших да пиша тук. При мен става въпрос за нигериец, християнин. Както е обичайно се запознахме в интернет преди година. Още от самото начало той ми каза, че не може да пътува свободно из Европа. На 25г. е. Живял е в Кипър 5 години. В момента е от 1, 5 г. в Истанбул. Там работи във фабрика за дрехи. И двамата много искаме да се видим на живо. Всяка вечер сме в скайп, говорим си, споделя ме си. Аз обаче се страхувам да отида в Истанбул. Нямам възможност да си направя екскурзия до там. Той може да ми изпрати пари само за билети и за задгранични паспорти на мен и детето ми. До сега не ми е говорил за брак и други такива неща. Говорили сме си за други неща. Той е религиозен католик или поне на такъв се представя. Много често си говорим за Бог. Изпрати подарък за рождения ден на сина ми. Той скоро има рожден ден и преди няколко дни аз му изпратих подарък. Не е нещо скъпо. Досега не ми е намеквал, че иска пари от мен или такива неща. Винаги се е държал джентълменски. Много искам този човек. По точно искам да го видя на живо и да преценя дали си заслужава да продължа с него. Та питането ми е да се осмеля ли да отида в Истанбул в неговия дом да се видим. Как е по добре да отида сама или заедно с детето ми.

114.   До 111- не рискувай! Представи си, че е клопка- днес по всякакви начини зарибяват момичета за сексуални робини! В чужда, при това мюсулманска държава не стръпвай без мъж придружител и най- малко с детето!

115.   една моя приятелка ходеше с арабин, ами какво да ти кажа - той не приемаше да му се повишава тон, той не приемаше тя да му ОТКАЗВА за каквото и да било.. не приемаше тя изобщо да ИМА МНЕНИЕ... а на външност си е бял, съвсем нормален човек, който ако видиш на улицата, даже много мил ще ти се стори.. тя го заряза, той по същия начин я преследваше, но в един момент спря и в момента е женен за някаква друга наивна мацка, че и бебе й направи.. прави си сметките

116.   До 107 : Първо да те поздравя за невероятната и красива любов... знаеш ли.. аз имах досущ същата история като теб.. красива, истинска.. с арабин... но аз послушах сърцето си и не сгреших... дай ми някакви координати да ти кажа аз как постъпих... мисля, че ще ти е от полза.... все пак всеки си решава за него, но на твое място хич няма да слушам този или онзи какво ще ми каже, а ще се вслушам в сърцето си... , , , но аз съм с опит в подобна ситуация и пак повтарям.. ще ми бъде приятно да обменим инфо чрез имейл или скайп.. а и ще ни бъде забавно :
Поздрави

118.   благодаря много номер 116
ти си единствения човек който ме подкрепя
много се радвам че при вас всичко се е получило до самия край добре
няма как да ти дам координати защото не ги публикуват
не е позволено
но все пак се радвам че сте имали същата история като мен
вие имате ли проблем като моя - разликата в годините и какво ще ми кажете по този въпрос
интерисува ме ако отида в Мароко и сключа брак ще имам ли право да се връщам в България
аз писах и в рубриката влюбих се в арабин със същата молба но никакъв резултат няма
ако искаш прочети моите въпроси под номера 610, 615. 629 и 632 и ако можеш в тази страница ми отговори за да ми помогнеш
благодаря за отговора предварително
надявам се да ми бъдеш полезна с информацията

51-100 от 178